Pompa w baku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

frik1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr lip 30, 2008 18:09
Lokalizacja: Sobienie Jeziory

Pompa w baku

Post autor: frik1 » czw sty 12, 2012 18:09

Witam szanownych kolegow.Mam takie pytanie; mianowicie dziś zauważyłem a wł.usłyszałem ,że bardzo głośno pracuje mi pompa w baku,tzn.buczy wew. samochodu,stan paliwa to 1/2 baku czasem jezdzilem na rezerwie.Dodam ze silnik pracuje ładnie tzn.rowno mocy nie brakuje.Czy ten zygnal ozn.że musze rozgladac sie za nowa pompa?Nie dlugo mam wyjazd i boję się ze gdzies w trasie mi padnie, moj samochód to golf 1,9 ASZ 2003r.Z góry dziekuję za jakieś sugestje i wszystkich pozdrawiam.


frik1

Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Pompa w baku

Post autor: Mumin90 » czw sty 12, 2012 18:46

jak pracuje głośno to lepiej się rozejrzeć za nową i zmienić jak masz zamiar jechać gdzieś w trasę bo jak zaczęła pracować głośno to juz może długo nie pociągnąć



frik1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr lip 30, 2008 18:09
Lokalizacja: Sobienie Jeziory

Re: Pompa w baku

Post autor: frik1 » czw sty 12, 2012 23:05

Dzieki tak penie trzeba bedzie zrobic.


frik1

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Pompa w baku

Post autor: guziolek » pt sty 13, 2012 21:28

Cały czas pracuje głośno, czy tylko przy odpalaniu słychać takie "siorbanie"? Jak to drugie to nie ma czym się martwić, jak pierwsze to tak jak koledzy piszą. Ewentualnie najpierw jeszcze do niej zajrzeć i sprawdzić ją samemu.



frik1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr lip 30, 2008 18:09
Lokalizacja: Sobienie Jeziory

Pompa w baku

Post autor: frik1 » pt sty 13, 2012 22:58

Własnie strasznie glosno chodzi po przekreceniu kluczykiem nie jak wczesniej a jak silnik pracuje to buczy jak by jakis ciezarowy jechal za mna .To siorbanie bylo kiedys teraz to taki dzwiek jakby byla zapchana i ciezko byloby jej ciagnac.Pamietam jak kiedys mialem BMW e30 i przyjechalem z waway i tez mi tak glosno chodzila najglosniej bylo pod samochodem slychac ale to nie bylo takie buczenie tylko bzykala nastepnie zgasilem auto i juz nie odpalilo trzeba bylo uderzyc w bak tyle ze to inna bajka bo bylo LPG i malo benzyny,tu tego naprawde nie rozumie pompa caly czas ciagnie ON owszem nie raz jechalem na rezerwie ale ogolnie to mam 1/2 baku chyba to jakis bubel a myslalem ze w dieslach ten problem nie wystepuje.


frik1

Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Pompa w baku

Post autor: Mumin90 » sob sty 14, 2012 08:21

frik1
wszystko się zużywa i w dieslach też mimo tego że pompa jest w ropie i ma dobre smarowanie
ale szczotki tak samo się zdzierają czy też wyrabia sie ułożyskowanie wirnika przez co też może głośniej chodzić,
trzeba wyjąc obejrzeć czy da się coś zrobić jak nie to wymienić na nową



frik1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr lip 30, 2008 18:09
Lokalizacja: Sobienie Jeziory

Pompa w baku

Post autor: frik1 » sob sty 14, 2012 12:13

Rozumie.A czy wiecie może jak ja wytargac tzn. gdzie jest?Pod siedzeniem- bo w kufrze raczej nie widziałem ,to golf kombi.A i czy można kupic sam wklad czy to wystepuje jako calośc tzn z koszem i czujnikiem poziomu.Co polecacie używka czy zamiennik.Szczerze to Pierburg sam wklad kosztuje ok 350zł na allegro kompletna używka 100-150-200zl przy czym mam dylemat czy kupic oryginal kompletny do mojego chyba nr. 1J0919050 z 2001 roku za 100 zł czy tak samo wygladajacy oryginal kompletny od Turana z 2007roku za 200zł i ew przełożyc wkład tzn.silnik


frik1

marek_st
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 24, 2010 07:24
Lokalizacja: nysa

Pompa w baku

Post autor: marek_st » sob sty 14, 2012 13:43

Witam też miałem tak ostatni, po przekręceniu kluczyka buczała i w trakcie jazdy, wyciągnięcie banalnie proste z tyłu po prawej stronie pod siedzeniem blacha trzy śrubki M6 odkręcasz, potem dwa przewody (u dołu przewody jest taki zatrzask naciskasz i podnosisz kolanko do góry) wyciągasz wtyczkę i odkręcasz dużą plastikową nakrętkę. I pompa do góry lekko na bok bo będzie przeszkadzał pływak, musisz mieć jakiś pojemnik na ropę. Ja moją potrzepałem i jak na razie jest ok. Wkład pompy można dostać na allegro lub zregenerować np w Brzegu http://www.serwispomp.pl/onas.html" onclick="window.open(this.href);return false; myślę że warto zregenerować koszt 130-150 zł



frik1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr lip 30, 2008 18:09
Lokalizacja: Sobienie Jeziory

Pompa w baku

Post autor: frik1 » sob sty 14, 2012 14:48

Fajnie dzieki w poniedzialek sie do niej dobiore .Podsunoles mi fajny pomysl moze i ja zregeneruje swoja.


frik1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości