Wymiana sprzęgła Polo 6n 1,9D AEF 97r.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sinusss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 11, 2012 14:00

Wymiana sprzęgła Polo 6n 1,9D AEF 97r.

Post autor: sinusss » śr sty 11, 2012 18:09

Witam wszystkich !

Posiadam VW Polo 1,9D, AEF, 97r. Na dniach czeka mnie wymiana sprzęgła w tym autku. Oryginalnie siedzi w nim sprzęgło dwumasowe, które chciałbym jak najpredzej wymienić na jednomas.
Przebieg 210 000km , strasznie telepie budą na biegu jałowym, ale najbardziej podczas uruchamiania sinika, do tego słychać już stuki i klekotanie w okolicy skrzyni. Mechanik stwierdził jednoznacznie, że dwumas do wymiany.
Nie jestem obeznany w ogóle w temacie, ale z tego co udało mi sie znaleźć w sieci , wiem ze istnieje cos takiego jak Kit-4P Valeo,
z kołem sztywnym, które zastepuje oryginalne sprzęgło dwumasowe.
Tyle tylko że jest to dla mnie zbyt droga inwestycja, ok 1000 zł.

Stąd moje pytanie do Was, czy istnieje jakaś tańsza alternatywa dla tego nieszczęsnego silnika ?
Czy można załozyć jakies inne koło zamachowe np. od Arosa 1,7 SDI, czy też Lupo 1,7 SDI i do tego dokupić pozostałe elementy ?

Obrazek

Pzdr.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9256
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wymiana sprzęgła Polo 6n 1,9D AEF 97r.

Post autor: wesol » śr sty 11, 2012 20:07

czy cos innego podejdzie to nie wiem ale ja w polówce z AEF em mialem wlasnie ten kit valeo wstawiony. Chodzilo bardzo dobrze. Buda bedzie troszke trzepalo ale zero dzwiekow dziwnych itp spraw co przy dwumasie. To jest wtrysk posredni i stopien sprezania masz duzo wiekszy jak w tdi z tego wlasnie tytułu. Polecam przejscie na jednomas.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

sinusss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 11, 2012 14:00

Wymiana sprzęgła Polo 6n 1,9D AEF 97r.

Post autor: sinusss » śr sty 11, 2012 20:34

Dzieki kolego za odpowiedź. Mechanik też odradził mi zakup dwumasa. Chyba będę zmuszony odżałować tego tałzena zakupić taki zestaw ;) To że troszkę potrzęsie budą nie ma większego znaczenia, podejrzewam że i tak będzie o niebo lepiej jak na tej zużytej dwumasie. W chwili obecnej, jest tak że gdybym spróbował uruchomić silnik z otwartymi drzwiami, to pewnie od razu by się urwały ;)
Powiedz mi jeszcze tylko czy długo jeździłeś na tym zamienniku Valeo ? Bo jestem ciekaw jak jest z wytrzymałościa tego sprzęgła, wszak do najtańszych nie należy ;)

Zastanawia mnie tylko jedno, oto tabela kompatybilności tego sprzęgła:

Obrazek

wynika z niej jasno, że do Arosy 1,7 SDI i do Lupo 1,7 SDI też się nadaje, czyli mają chyba takie same sprzęgła.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9256
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wymiana sprzęgła Polo 6n 1,9D AEF 97r.

Post autor: wesol » pt sty 13, 2012 08:26

Tak w zasadzie silnik 1.7 to tosamo co 1.9SDI. krązy opinia na necie ze 1.9 sdi ma jednomas a AEFy maja dwumasy. Dziwne to ale ponoc tak jest. Osobiście sie w to nie zaglebialem. Polo z tym zestawem mialem odrazu zarz po zakupie przez 4 lata i nic sie nie działo. Nieco podciagnalem wydatek na pompie i sam stan silnika był wzorowy. Dostawał ostro na autośce jak i po miescie- fajnie sie tym smigalo. Nowy wlasciciel takze był zadowolony bo dzwonil jeszcze kilka razy. Polecam ten zamiennik.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ZWIREK1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38
Lokalizacja: łęczna

Re: Wymiana sprzęgła Polo 6n 1,9D AEF 97r.

Post autor: ZWIREK1 » pt sty 13, 2012 11:56

Witam
Polecam Kit 4P Valeo, jeździłem takim autkiem po wymianie sprzęgła i poza nie wielką zmianą kultury pracy na wolnych obrotach niema się do czego przyczepić .
Co do żywotności nie mogę za wiele powiedzieć .
Poza tym że kolega jeździ drugi rok bez żadnych problemów .
Pzdr



sinusss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 11, 2012 14:00

Wymiana sprzęgła Polo 6n 1,9D AEF 97r.

Post autor: sinusss » pt sty 13, 2012 13:09

Panowie dziękuję, takie info jest dla mnie w zupełności wystarczające. Kupuję taki zestaw Valeo, udało mi sie znaleźć za 828 pln na allegro, nowy z 2 letnia gwarancją i z możliwościa zwrotu jeśli nie przypasuje.
Kombinować z używkami od innych aut nie będę, bo prawdopodobnie nic sie nie dopasuje, a to wydatek tez nie mały ;)
Po wymianie podzielę się własnymi odczuciami, ale to dopiero za kilka dni, bo czekam aż mi wpadnie trochę grosza ;)

Dzięki raz jeszcze, pozdrawiam !



sinusss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 11, 2012 14:00

Wymiana sprzęgła Polo 6n 1,9D AEF 97r.

Post autor: sinusss » pt lut 03, 2012 21:56

Witam
Próbowałem jeszcze z uzywkami, ale trudno znaleźć cos poczciwego w rozsadnej cenie. Zakupiłem więc Valeo Kit-4, i jest bajka w porównaniu do tego co było, nie telepie, nie stuka, nie puka, praktycznie zero jakichkolwiek drgań, az miło posłuchac teraz silniczka :) Jeżdzi sie wysmienicie, lzej chodzi pedał sprzęgła i bierze znacznie niżej. Nie był to mały wydatek, ale jestem zadowolony w 100% z tego zestawu.
Ponizej kilka fotek tegoz oto zestawu:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Pzdr all !



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości