Świece Żarowe - MK3 1.9TD AAZ

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maajk88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 31, 2006 23:35
Lokalizacja: Silesia

Świece Żarowe - MK3 1.9TD AAZ

Post autor: maajk88 » sob lip 01, 2006 22:15

Mam taki problem - otoz ktos przekrecil stacyjke, i auto stało jakis czas (napewno godzine) z włączonym zapłonem. Po odpaleniu silnik pracowal nierówno, miał gdzies 700 obr./min. na luzie, nie palil jeden cylinder,ale chwycil po przejehaniu kawałka drogi. Problem z pewnoscia tkwi w zapłonie - i tu moje pytanie - co jest przyczyną? Bo chyba nie poszla swieca żarowa - przeciez musi byc jakis bezpiecznik termiczny lub inne zabezpieczenie? Prosilbym o opisanie dokladnie problemu i jego rozwiazania.
Kto pomoze dostanie "pomógł" : )



Martin_GTD

Post autor: Martin_GTD » ndz lip 02, 2006 00:06

Jest bezpiecznik w komorze silnika, mozna powiedziecpod szybą, z prawej strony, czarna mala puszka, mi też tak palił okazało sie że bezpiecznik był czesciowo przpalony...



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » ndz lip 02, 2006 01:14

jesli wszystko jest sprawne to świece grzeją jeszcze chwile po zgasnieciu kontrolki, pozniej sie wylaczaja


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » ndz lip 02, 2006 14:43

We wrzystkoch silnikach AAZ jak silnik zimny siwece grzeja ok 2,5 min dogrzewaja , do temp. silnika ok 65 st potem dopiero się wyłączją. Tak jest na 100% Chyba ze przekrecisz stacyjke i nie odpalisz to po 10 s. sie wyłączają.



maajk88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 31, 2006 23:35
Lokalizacja: Silesia

Post autor: maajk88 » ndz lip 02, 2006 18:03

Igor1 pisze:We wrzystkoch silnikach AAZ jak silnik zimny siwece grzeja ok 2,5 min dogrzewaja , do temp. silnika ok 65 st potem dopiero się wyłączją. Tak jest na 100% Chyba ze przekrecisz stacyjke i nie odpalisz to po 10 s. sie wyłączają.
Wiem ze tak jest, pozatym mam dorobiony taki mini panel z kilku diod LED pokazujacych różne funkcje, miedzy innymi kiedy grzeja się świece żarowe, tak wiec widze jak to działa.

Co do silnika to sam nie wiem dzisiaj odpalił bez problemów, i chodził tak jak powinien...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości