przypaliłem sprzegło ???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grze693
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:01
Lokalizacja: Zduńska Wola

przypaliłem sprzegło ???

Post autor: grze693 » sob lip 01, 2006 20:21

witam
dziś umyłem sobie autko i zachciało mi się testów czy rusze na 5 biegu z miejsca mojm golfem 3 kombi 1.9 tdi 1Z no i raz wrzuciem 5 i nic prawie gazu nie dodawałem i powolusiu sprzegło ruszył minimalnie i zgasł póżniej odpalam i znowu 5 i dałem gazu na 2 tys lub 2.5 tys obrotów i powolusiu sprzegło ruszyłęm może 25cm i zaczeło śmierdzieć w całym aucje pod maska jak otworzyłem i z pod spodu chyba sprzegłem bo wczesniej nic nie waliło wszystko bylo sprawne czy mocno przypaliłem 10 sekundową może 8 sekundową próbą sprzegło narazie nie ślizga sie biegi wchodza dobrze jak wchodziły nie trzesie itd normalnie chodzi według mnie i czy mocno to przypaliłęm czy nie mam czym sie martwić kiedyś miałęm skode 1.3 favorit i tesz test robiłęm i nie ruszyłą z 5 ale nic nie śmierdziało a tesz gazu troche dałęm i dłuzej sie bawiłęm ani zapaszku ani nic



tomala2301
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pt cze 16, 2006 22:00
Lokalizacja: dolnyśląsk- WOŁÓW
Kontakt:

Post autor: tomala2301 » ndz lip 02, 2006 00:35

Jak jest według Ciebie ok to jeździj i sobie głowy nie zawracaj , a następnym razem to daj sobie spokój z testowaniem.



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » ndz lip 02, 2006 01:12

Gdy sprzeglo sie przypala, wydziela specyficzny zapach. Nie rob tak wiecej i jezdzij dalej


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

grze693
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:01
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: grze693 » ndz lip 02, 2006 10:24

no to napewno sprzegło bo śmierdziało tym wszedzie jak wjechałęm do garazu przy otwartym oknie to z 1 godzine specyficzny zapach był sprzegła to możliwe że tak szybko je przypaliłem na 5 to wszystko trwało z 15 sekun może krucej asz tak gazu tesz nie dałem aby przypalić skoda favorit dodawałęm wiecje i dłużej ani zapachu ani nic nie było



Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » ndz lip 02, 2006 10:50

mój mechanior tłumaczył mi kiedyś po tym, jak przypaliłem sprzęgiełko, że dopóki się nie ślizga i normalnie jeździ to się nie ma czym przejmować - tarcza sprzęgła jest po to, żeby się zużywała. chyba miał rację, bo jeszcze pół roku jeździłem na tym sprzęgle (a ile zrobili na nim Niemcy przede mną to i tak się nie dowiem)
Zapewnie trochę przyspieszyłeś ten proces u siebie i tyle.
pozdr.



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » ndz lip 02, 2006 12:18

15 sekund tarcia przy duzym nacisku tarcz i obrotach 900/min to baaardzo dlugo. Nic dziwnego ze sie palilo (normalnie sprzglo sie slizga 0,5 sek, czasem (ruszanie pod gorke itp) 2-3 sek, ale nie 15! Sprzeglo jest widac dobre, ale zebrales sobie sporo z tarczy - pewnie ubylo z rok jezdzenia przez te 15sek.



Awatar użytkownika
De'D
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 15:02
Lokalizacja: West Side

Post autor: De'D » czw lip 06, 2006 00:22

adas01 pisze:dopóki się nie ślizga i normalnie jeździ to się nie ma czym przejmować
Nooo tak lepiej nie mysleć bo nie zawsze zużycie objawia sie ślizganiem.

Sam miałem dzis przykład gdzie ściągnełem swoją tarczę. Ślizgu zero a nity do połowy zjechane. Jedyny objaw to ze brało wysoko. Nie kieruj sie tym ze jak nie ślizga to wszystko ok masz pod maską.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości