Problemy po remoncie - golf II

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Byku89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sty 02, 2012 15:44

Problemy po remoncie - golf II

Post autor: Byku89 » pn sty 02, 2012 16:26

Witam. Miałem remontowany silnik - wymiana uszczelki pod glowica, planowanie glowicy ( glowica byla spawana i sprawdzana pod katem szczelnosci). Po odebraniu auta z warsztatu sytuacja wydaje sie byc gorsza niz przed oddaniem. Wentylator od chlodnicy nie zalacza sie, golf bardzo ciezko odpala, przy zimnym silniku trzeba go troche pokrecic zeby odpalil ( mechanicy sprawdzali swiece, i wszystkie sa ok ), kiedy juz odpali to strasznie kopci na bialo ( wiem ze to normalne, tym bardziej w zime, ale nie w takich ilosciach ). Jak troche pochodzi, to sytuacja sie poprawia. Bialy dymek pojawia sie znow przy wiekszych obrotach rzedu 3000obr. Mam porownanie do zeszlej zimy, gdzie golf przy minusowych temp z łatwoscia odpalał, bez chmary dymu, i bez wiekszych problemow. Mechanicy twierdza ze zapowietrzony jest uklad chlodniczy. Probowalem go odpowietrzyc, ale bez skutku. Kiedy golf zagrzeje do swojej normalnej temperatury, wentylator sie nie wlacza i temp rosnie, a wraz z nia poziom plynu w zbiorniczku wyrownawczym, az wkoncu zaczyna sie przelewac. Kiedy odkrece ogrzewanie pozziom w zbiorniczku spada i temp rowniez. Wylaczenie silnika powoduje wylanie duzej ilosci plynu ze zbiorniczka. Sladow oleju w wyrownawczym brak. Czy powodem przegrzewania sie musi byc nie dzialajacy wentylator ( podlaczajac go bezposrednio pod akumlator dziala ), czy moze to byc inna przyczyna? Termostat rowniez byl wymieniany. Golf przegrzewa sie na postoju, na wolnych obrotach. Jezdzic po remoncie nie miale okazji, jedynie podczas powrotu z warsztatu, i tez po przyjezdzie z wyrownawczego wydobywal sie dymek. Miał ktoś z Was taki przypadek?




Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Problemy po remoncie - golf II

Post autor: ja4rqu » pn sty 02, 2012 17:08

A dlaczego remontowałeś? miałeś olej w płynie czy coś? po tej operacji wymieniłeś płyn chłodniczy? Jest ustawiony kąt wtrysku?



Byku89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sty 02, 2012 15:44

Problemy po remoncie - golf II

Post autor: Byku89 » pn sty 02, 2012 17:15

Remontowalem z powodu uszczelki i jak sie pozniej okazalo samej glowicy. Mialem olej w plynie. Plyn zostal wymieniony na G12 ( bezkrzemowy? ). Co do kata wtryskow, to nie wiem, byc moze zle ustawili, wiec podsune im ten pomysl, bo oddaje go na reklamacje.



Awatar użytkownika
mariusz325
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: wt lis 08, 2011 15:56
Lokalizacja: SPI

Problemy po remoncie - golf II

Post autor: mariusz325 » pn sty 02, 2012 17:54

Byku89, masz żle ustawiony zapłon i dlatego ciężko odpala i kopci ,przerabiałem to teraz 31.12 2011 u szwagra w dwójce 1.6 D :jezor: I też sie machłem o jeden ząbek na pompie wtryskowej i kopcił .Zrobiłem korekte na pomie o jeden ząbek i pali od szczału i zero dymka. :okej:
Na bank masz źle ustawiony zapłon ,lub źle zgrana cecha na kole pompy wtryskowej.



Byku89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sty 02, 2012 15:44

Problemy po remoncie - golf II

Post autor: Byku89 » pn sty 02, 2012 18:52

Dzieki. A moze ktos przerabial problem z tym plynem?



Awatar użytkownika
DAB36
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn gru 19, 2011 20:19

Problemy po remoncie - golf II

Post autor: DAB36 » pn sty 02, 2012 20:12

siema ...co do płynu to proponował bym sprawdzi czy pompa wody chodzi, .....ogrzewanie działa? chłodnica jest cała ciepła przy temp pracy, czy tylko na wejściu...? pozdro


... w życiu piękne są tylko chwile ... R.R....
...człowiek z starą duszą...

Byku89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sty 02, 2012 15:44

Problemy po remoncie - golf II

Post autor: Byku89 » pn sty 02, 2012 21:09

Z ogrzewaniem wszystko jest ok. Chlodnica na nagrzanym silniku, a nawet na lekko przegrzanym zimna...



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Problemy po remoncie - golf II

Post autor: ja4rqu » pn sty 02, 2012 21:13

Byku89 pisze:Z ogrzewaniem wszystko jest ok. Chlodnica na nagrzanym silniku, a nawet na lekko przegrzanym zimna...

powinna być ciepła.



Awatar użytkownika
mariusz325
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: wt lis 08, 2011 15:56
Lokalizacja: SPI

Problemy po remoncie - golf II

Post autor: mariusz325 » pn sty 02, 2012 21:18

CZyżby sie termostat nie otwierał ?? i nie puszcza płynu na duży układ.



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Problemy po remoncie - golf II

Post autor: ja4rqu » pn sty 02, 2012 21:22

może być, wyciagnij termostat sprawdź go, jeżeli będzie ok to szukaj przyczyny w zatkanej chłodnicy.



Byku89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sty 02, 2012 15:44

Problemy po remoncie - golf II

Post autor: Byku89 » pn sty 02, 2012 21:33

Na chwile obecna juz nie dam rady sprawdzic, bo golf wrocil do mechanikow. Mam nadzieje ze sobie poradza :)



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Problemy po remoncie - golf II

Post autor: ciachotdi » pn sty 02, 2012 22:57

kolego a ja robiłem u kolegi fachury słynie na całą wieś :) że taki dobry lecz drogi miałem pobobne objawy grzał się nie milosiernie kopcił co się okazało źle dobrana uszczelka pod głowicę :)



Awatar użytkownika
mariusz325
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: wt lis 08, 2011 15:56
Lokalizacja: SPI

Problemy po remoncie - golf II

Post autor: mariusz325 » wt sty 03, 2012 17:44

ciacho840, No chyba ktoś musi być ślepy i chwyta sie roboty mimo iż nie posiada wiedzy na dany temat.Każda uszczelka pod głowice jest znaczona np.vw ma dziurki 1,2 lub 3 i to jest grubość.Podczas wymiany zakładasz taka jak była.a nie które mają rowki lub na cięcia. :jezor:

Pozdro dla fachury. :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości