ARL Dziwny dzwiek na wolnych obrotach

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

aran29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 28, 2011 11:07

ARL Dziwny dzwiek na wolnych obrotach

Post autor: aran29 » śr gru 28, 2011 12:56

Witam jestem nowym na forum prosze o wyrozumialosc jesli cos zle napisalem
Posiadam golfa mk4 1.9 tdi gti z silnikiem ARL kupilem go niedawno na aukcji no i sie okazalo :-(
Po zapaleniu silnika wszystko ok pali, chodzi rowno ale na wyswietlaczu swieci sie SERVIS i za chwile EMISSIONS i swieci sie pomaranczowa kontrolka CHECK tak to sie chyba nazywa nieznam sie az tak dobrze na tych nazwach ale do zeczy i juz myslalem ze wszystko ok a tu jak doda sie gazu to wydobywa sie taki dziwny dzwiek z silnika taki gluchy pusty ciezko go opisac wiec poczytalem troche na forach myslalem ze to turbo sciaglem filtr powietrza i dolot do ERG i zapalilem silnik i wtedy Dzwiek ktory byl na poczatku stal sie jeszcze glosniejszy nawet na wolnych obrotach jest to taki dzwiek jak by ktorys przewod cisnieniowy z turbo lub intercoolera byl pekniety bardzo dziwny dzwiek to moj 3 samochod z tym silnikiem 1.9 tdi ale nigdy takiego czegos nieslyszalem
Postanowilem sprawdzic Turbo i wszystkie przewody
Turbo jest ok tzn ma luzy ale mechanik dobry moj znajomy powiedzial ze jeszcze pociagnie
Przewody ok wszystkie sa ok
ERG byl tak zawalony smola ze szok ale go juz wyczyscilem
niewiem co to moze byc moze katalizator jest zatkany lub niewiem n75 walniety


Proze o jakies porady a i dodam ze jeszcze nieposkrecalem wszystkiego do kupy
i z gory dziekuje za pomoc i czas



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

ARL Dziwny dzwiek na wolnych obrotach

Post autor: damcio151 » śr gru 28, 2011 13:03

Kup na początek kabel do auta, jaki - poczytaj w dziale diagnostyka
aran29 pisze: jak doda sie gazu to wydobywa sie taki dziwny dzwiek z silnika taki gluchy pusty ciezko go opisac
przy dodawaniu gazu, czy po dodaniu i odjęciu nogi z gazu ? w trakcie gdy silnik spada z obrotów



DaVincI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pn cze 06, 2011 18:20
Lokalizacja: Pyrzowice(blisko lotniska)

ARL Dziwny dzwiek na wolnych obrotach

Post autor: DaVincI » śr gru 28, 2011 13:27

Zrob logi dynamiczne grupy 011 statycznie i dynamicznie.To ze mechanik sprawdził luzy na wirnikach to wcale nei znaczy ze jest dobre turbo.Sprawdz jak chodzi grucha od turbiny jak chodza łopatki nom i ten zaworek n75.Mozesz zamienic go z n18 dla sprawdzenia czy napewno on jest walniety.


Od pasji zaczyna się wszystko!

aran29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 28, 2011 11:07

Re: ARL Dziwny dzwiek na wolnych obrotach

Post autor: aran29 » śr gru 28, 2011 14:19

damcio151 pisze:Kup na początek kabel do auta, jaki - poczytaj w dziale diagnostyka
aran29 pisze: jak doda sie gazu to wydobywa sie taki dziwny dzwiek z silnika taki gluchy pusty ciezko go opisac
przy dodawaniu gazu, czy po dodaniu i odjęciu nogi z gazu ? w trakcie gdy silnik spada z obrotów
Witam te forum jest super jaka szybka odp.
kabel juz mam program VAG tez tylko ze musze wszystko poskladac do kupy a wolne bede mial za 2 tygodnie niestety
z tym dodawaniem gazu to tak
wszystkie przewody i filtr powietrza byl poskladany i poskrecane to na wolnych obrotach nic niebylo slychac tylko jak sie dodawalo gazu to bylo slychac dziwne dzwieki ciezko mi to opisac napewno nie metaliczne dzwieki takie bardziej jakby wlasnie jakies lopatki chaczyly o cos niewiem naprawde trudno powiedziec ale zas po zdjeciu rury z filtra powietrza i dolotu do ERG na wolnych obrotach bylo slychac dzwiek tak jakby powietrze bylo papowane gdzies ale niemialo jak wyjsc taki gluchy dzwiek jak jakas papa powietrza tez dziwny dzwiek tak jakby wlasnie byla ktoras z rur peknieta bo pamietam jak nialem kiedys ibize 1.9 tdi to mi strzelila rura z turbo zaraz za intercoolerem i wlasnie taki to byl dzwiek ale jak pisalem rurs sprawdzilem i sa ok

Dzieki za zainteresowanie



aran29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 28, 2011 11:07

Re: ARL Dziwny dzwiek na wolnych obrotach

Post autor: aran29 » śr gru 28, 2011 14:30

DaVincI pisze:Zrob logi dynamiczne grupy 011 statycznie i dynamicznie.To ze mechanik sprawdził luzy na wirnikach to wcale nei znaczy ze jest dobre turbo.Sprawdz jak chodzi grucha od turbiny jak chodza łopatki nom i ten zaworek n75.Mozesz zamienic go z n18 dla sprawdzenia czy napewno on jest walniety.
Witam i dzieki za szybka odp. no wlasnie gruche tez sprawdzal jakims tam przyzadem i dziala tak jak trzeba niejestem szpecem od turbo ale wydaje mi sie ze jakby turbo bylo walniete to by wydawalo inny dzwiek a nie taki gluchy jak wydaje a z tym zaworkiem hmmm no mam taki zamiar ze jak poskrecam wszystko do kupy to zamienie ten zaworek z mojego 2 auta bora 1.9 110km bedzie pasowal chyba nie? i wtedy bede wiedziel hmm mam taka nadzieje naprawde to niewiem co moze byc widac po silniku ze ktos niedbal o niego w sensie ze oleju niezmienil bo ERG bylo tak zawalone smola zreszta wszystkie rury cisnieniowe tez oleju niebylo w nich bylo troszke zaraz przy intercooler ale doslownie tak ze przetarlem szmatka i juz po sprawie wiem ze te silniki sa dobre dlatego tez mam juz 3 samochod ale takiej awari jeszcze niemialem

Ale mysle ze na tym forum znajde odp. dzieki kolegom



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

ARL Dziwny dzwiek na wolnych obrotach

Post autor: damcio151 » śr gru 28, 2011 15:50

aran29 pisze:kabel juz mam program VAG tez tylko ze musze wszystko poskladac do kupy a wolne bede mial za 2 tygodnie niestety
Podpięcie vaga i sprawdzenie błędów na włączonym zapłonie nie wymaga składania wszystkiego do kupy ;) Wymaga tylko ewentualnego podpięcia wszystkich elementów elektrycznych
aran29 pisze:wszystkie przewody i filtr powietrza byl poskladany i poskrecane to na wolnych obrotach nic niebylo slychac tylko jak sie dodawalo gazu to bylo slychac dziwne dzwieki ciezko mi to opisac napewno nie metaliczne dzwieki takie bardziej jakby wlasnie jakies lopatki chaczyly o cos niewiem naprawde trudno powiedziec ale zas po zdjeciu rury z filtra powietrza i dolotu do ERG na wolnych obrotach bylo slychac dzwiek tak jakby powietrze bylo papowane gdzies ale niemialo jak wyjsc taki gluchy dzwiek jak jakas papa powietrza tez dziwny dzwiek tak jakby wlasnie byla ktoras z rur peknieta bo pamietam jak nialem kiedys ibize 1.9 tdi to mi strzelila rura z turbo zaraz za intercoolerem i wlasnie taki to byl dzwiek ale jak pisalem rurs sprawdzilem i sa ok
czy to taki dźwięk ?
[youtube][/youtube]



aran29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 28, 2011 11:07

Re: ARL Dziwny dzwiek na wolnych obrotach

Post autor: aran29 » śr gru 28, 2011 15:57

[czy to taki dźwięk ?
[youtube][/youtube][/quote]

Hmm trudno powiedziec bo niemoge tego otworzyc bo w pracy jestem i system mi niepozwala ale jak wroce do domu okolo 20 to zobacze i napewno sie odezwe do Kolegi



aran29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 28, 2011 11:07

ARL Dziwny dzwiek na wolnych obrotach

Post autor: aran29 » śr gru 28, 2011 20:58

damcio151
Witam no moge powiedziec ze ten dzwiek bardzo podobny tylko ze umnie chyba glosniejszy jezeli to jest to to co to jest dzieki jeszcze raz za pomoc :pub:



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

ARL Dziwny dzwiek na wolnych obrotach

Post autor: damcio151 » śr gru 28, 2011 21:26

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=374985" onclick="window.open(this.href);return false;
poczytaj trochę :)



aran29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 28, 2011 11:07

Re: ARL Dziwny dzwiek na wolnych obrotach

Post autor: aran29 » śr gru 28, 2011 21:49

damcio151 pisze:http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=374985
poczytaj trochę :)
Witam no poczytalem ale jak zawsze sa rozne opinie niewiadmo ktora sie sugerowac w moim przypadku ja autem niejezdzilem wiec niewiem czy jakbym mu pocisl na biegu czy by ciagnol ze tak to ujme a glosno by bylo napewno no i niewiem co jeszcze by moglo sier stac ja umnie swieci [check] wiec chyba jest cos nietak a znow inni pisza ze to turbo musze wszystko poskladac i wtedy bee wiedzial chyba



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

ARL Dziwny dzwiek na wolnych obrotach

Post autor: damcio151 » śr gru 28, 2011 23:18

Błagam, używaj znaków interpunkcyjnych ... ciężko się to czyta :P
Złóż go, podłącz vaga, zobacz co za błąd wyrzuci, skasuj go, sprawdź czy powraca ... jak powraca napisz jaki to błąd, jak się z tym uporasz to zrobisz logi ;)



aran29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 28, 2011 11:07

Re: ARL Dziwny dzwiek na wolnych obrotach

Post autor: aran29 » czw gru 29, 2011 09:56

damcio151 pisze:Błagam, używaj znaków interpunkcyjnych ... ciężko się to czyta :P
Złóż go, podłącz vaga, zobacz co za błąd wyrzuci, skasuj go, sprawdź czy powraca ... jak powraca napisz jaki to błąd, jak się z tym uporasz to zrobisz logi ;)
Sorrki za te znaki interpunkcyjne :grin:
Tak wlasnie zrobie,poskladam go i zobacze ale to dopiero w Nowym Roku.
Jeszcze raz dzieki i zycze Dosiego 2012 :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości