1.9 TDI 'ASV - panewki? :(

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SamiWiecieKto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr gru 14, 2011 15:44

1.9 TDI 'ASV - panewki? :(

Post autor: SamiWiecieKto » śr gru 14, 2011 15:55

Witam, od trzech tygodni jestem posiadaczem ibizy fl '01. Auto kupiłem niby za mniej niż rynkowo stoi ale do tej pory zrobiłem już:
-sprzęgło dwumasowe wymieniłem na jednomas - koło zamachowe od 1Z i komplet sprzęgła SACHS od g60. (poprzednie sprzęgło waliło i telepało przy ruszaniu)
-kompletny rozrząd 3 rolki napinające ruville/ina 1 napinająca INA pasek wzmacniany gates i oryginalną pompę wody
-komplet ośmiu szklanek ina

W tej chwili całość mnie już wychodzi ponad 2 tysiące, problem polega na tym że przy wymianie szklanek mechanik zauważył rysy na jednej z półpanewek, klejona też była miska olejowa zatem diagnoza prosta..
wyciekł olej, nie było smarowania i są jaja z tą jedną panewką, od początku za bardzo klekotał, wymieniłem więc te szklanki bo i rozrząd też był a więc przy okazji..
już o wiele mniej klepie ale słychać tą jedną panewkę... i nie wiem co tutaj robić, zorientowałem się że trzeba robić szlif wału czy wałku rozrządu? koszt około 120zł i komplet panewek od 220zł.
o panewkach też czytałem i tej jednej raczej się wymienić tylko nie da bo rozwiązanie na jakieś 100km
proszę o jakieś sugestie i co robić?? czy przede wszystkim mogę jeździć czy dać sobie spokój na razie?..



SamiWiecieKto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr gru 14, 2011 15:44

Re: 1.9 TDI 'ASV - panewki? :(

Post autor: SamiWiecieKto » czw gru 15, 2011 13:13

trochę się zorientowałem i u mnie jest przytarta ( rysy) na ostatniej panewce z lewej strony na wałku rozrządu reszta wszystkie ok. mechanik powiedział że nie było chwile smarowania i obróciło ją w gnieździe.
jest to chrakterystyczny klekot, takie klepanie lekkie ale powiem że zrobiłem 2tys. kilometrów i nie łyknął ani grama oleju, moc cały czas taka sama, spalanie też w normie, na zimnym i na ciepłym odpala tak samo - bardzo dobrze.
nie wiem już teraz czy się przejmować tym czy nie. jeżeli już robić coś to wystarczy zrobić tylko to u góry tu na głowicy na wałku rozrządu?



jaro789
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:56
Lokalizacja: ngi
Kontakt:

1.9 TDI 'ASV - panewki? :(

Post autor: jaro789 » pt gru 16, 2011 19:41

kolego miałem podobnie ale na dole
nic dobrego
lepiej nie jeździj autem tylko weź się za robotę
u mnie był problem też po kupnie, po wymianie oleju zaczęło stukać, kolejna za 1000km i głośniej wali
wymieniliśmy szklanki, pomogło, po czym panewki korbowodowe ale dalej coś było nie tak
opiłki w misce, różnej maści
aż pewnego razu mechanik wpadł na pomysł i odkręcił pierwszą podporę wału od pompy oleju
a tam zdziwko obrócona zmielona panewka, o dziwo reszta w stanie dobrym
wał nie nadawał się do niczego bo był pęknięty

jeżeli w głowicy nie było chwile smarowania to na dole raczej też
dla świętego spokoju bym posprawdzał wszystko



SamiWiecieKto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr gru 14, 2011 15:44

1.9 TDI 'ASV - panewki? :(

Post autor: SamiWiecieKto » pt gru 16, 2011 21:24

jak to dokładnie wszystko sprawdzić czy usterka nie leży w dole silnika? Trzeba rozkręcać wszystko czy wystarczy pomierzyć ciśnienie, etc.?



Awatar użytkownika
franQlin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt mar 22, 2011 11:49
Silnik: BHE

1.9 TDI 'ASV - panewki? :(

Post autor: franQlin » pt gru 16, 2011 22:24

Nie ma innej rady jak tylko rozebrać . Zresztą już po zdemontowaniu samej miski powinno być widać opiłki, jak coś będzie nie chalo z panewkami.


Mk2 R32 DSG 4motion.

SamiWiecieKto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr gru 14, 2011 15:44

1.9 TDI 'ASV - panewki? :(

Post autor: SamiWiecieKto » pt gru 16, 2011 22:37

" onclick="window.open(this.href);return false;
tutaj filmik. nic nie widać bo noc już była ale za to słychać co trzeba.



SamiWiecieKto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr gru 14, 2011 15:44

Re: 1.9 TDI 'ASV - panewki? :(

Post autor: SamiWiecieKto » wt sty 24, 2012 22:40

Minęło trochę czasu i poczyniłem postępy, jak wymieniałem szklanki okazało się że na głowicy jest rysa i faktycznie stamtąd dobiega ten klekot.
zaznaczone tu: Obrazek

Jest to rysa na integralnej części głowicy, od dołu na wałku rozrządu, okazuje się że wałek jest jakby nie tknięty i nie żadnych śladów, rozkręcałem też miske i nie było w niej żadnych opiłków, zatem dół raczej w porządku.
Z mocą i spalaniem tak jak pisałem - ok, pali na zimnym i na ciepłym dobrze, przelatałem już 5tyś. od kupna, wymieniłem odrazu olej i nie czuję różnicy w eksploatacji, ale chciałbym wiedzieć czy jazda na czymś takim czymś grozi, we ferie być może przymierze się do wymiany tej głowicy, ale czy to pomoże?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 201 gości