Niska temperatura w AAZ

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pablo-1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 29, 2006 23:36
Lokalizacja: Białystok

Niska temperatura w AAZ

Post autor: Pablo-1 » pt cze 30, 2006 00:02

Witam. Jestem nowy na forum, posiadam dwa passaty b3- 1,6td 90r i 1,9td 93r.
Problem dotyczy tego drugiego auta- obserwuje niska temp. cieczy- max to 70C...
Jest lato, wiec raczej nie termostat, ubywa troche plynu, ale to moze byc wyciek (ok 0,5litra na 1000km)
Mialem taki sam przypadek w Mondeo td i okazalo sie ze padla glowica...
Auto nie dymi i w zasadzie nic sie nie dzieje, kupilem go nie dawno i nie wiem czy jest slabsze- chodzi gorzej od 1,6 ale ma 5km i 12Nm mniej.
Ciecz w zbiorniczku jest nagrzana do normalnych 90C i nie ma babelkow spalin.Mial ktos podobny przypadek? Silnik z wg. dokumentow ma 70tys.km- po wymianie
P.S. Przy 165km/h odcina doplyw paliwa na 5-biegu przy ok.4400obr/min- kazdy AAZ ma tak krotka skrzynie???



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt cze 30, 2006 07:43

Ja w moim AAZ też mam niską temperaturę, tylko jak jadę po górach i daję ostro w ... to wchodzi do połowy skali.
Co do prędkości 165km/h to taka jest podana w książce serwisowej, u mnie jednak nie ma takiego odcięcia. Na dobrej drodzę jestem w stanie przekroczyć tą prędkość bez problemu i nie odcina mi paliwa.
Co do mocy to zobacz jak wygląda filtr powietrza, niestety wadą silnika AAZ jest brak intercollera i przy wysokich temperaturach zewnętrznych i przy dłuższej jeżdzie turbo podaje ciepłe powietrze do silnika i nie ma on już takiego kopa.

Wycieki proponuję uszczelnić i sprawdzić czy nie przybywa ci oleju, jeśli tak to możesz mieć uszczelkę pod głowicą do wymiany.



Awatar użytkownika
tengu1979
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob mar 18, 2006 09:59
Lokalizacja: Grays, Essex UK
Kontakt:

Post autor: tengu1979 » pt cze 30, 2006 08:07

U mnie teraz dochodzi do 80st. I to nawet jak mu daję osto z buta.

Ale faktycznie przed padem uszczelki ledwo dochodziło do 70 i powoli się nagrzewał

A co do prędkości to to jest max co golfina potrafi :(, według fabryki. Co do odcięcia to nie wiem bo max jechałem 160km/h (na granicy czerwonego pola obrotomierza - Autobahn)


Golf niestety nsprzedany. Witaj Anglio....

Niestety Życie to nie tylko GOLF :(

pasiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt paź 14, 2005 20:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: pasiak » pt cze 30, 2006 08:52

stary wypracowany termostat nie wytrzymuje ciśnienia w układzie i nawet jeśli nadal się w dobrym momencie otwiera i zamyka to i tak jest ciągle uchylony więcej niż powinien (tak miałem ) i wówczas nawet katując temperatura nie wzrasta do wymaganej 90*, wymiana na nowy = wskazówka w połowie skali ; butowanie + 2-3mm powyżej połowy czyli jakieś 92 do 95*C
Proponuje wymienić termostat jeśli masz za niską temperature. :bigok:


Był passat jest volvo i jeden i drugi ma w znaczku V

Awatar użytkownika
daszczyk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: daszczyk » pt cze 30, 2006 09:09

WItam !!! Ja w swoim AAZ mam zawsze 90 C, wskazówka stoi jak zepsuta ;)) nawet nie drgnie w dół ani do góry ( czy but czy zima ))

pozdrawiam


Seba

Pablo-1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 29, 2006 23:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pablo-1 » pt cze 30, 2006 12:07

Dzieki za podpowiedzi. Mam nadzieje, ze to termostat... Ale 75C to max co auto osiaga i to na postoju, przy temp. 30C w cieniu. Postawie na zmiane filtrow i rozrzadu to sie zobaczy. Dobrze, ze klamoty do falweja sa tanie :grin: A o skrzynie pytalem, bo jeszcze nie jechalem autem, co odcina na ostatnim biegu... 1,6 td bez problemu hula 180 licznikowo i nie odcina...



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » pt cze 30, 2006 18:36

Pablo-1, moze poprostu masz uszkodzony czujnik temperatury (ten w wezu wychodzacym z glowicy) i Ci malo pokazuje? Na postoju nawet ze zlym termostatem temperatura powinna rosnac...


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

pasiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt paź 14, 2005 20:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: pasiak » sob lip 01, 2006 08:19

zaprzal sam wiesz że diesel to maszyna co bez obciązenia nie lubi stukać :P diesel mój z zepsutym termostatem na postoju temperatury nie był w stanie nabrać w trakcie jazdy latem miałem 60 max 70*C a jak postałem to znów spadała :( obecnie nowy termostat pozwala na postoju po 1,5 prawie godziny klekotaniu złapać troche więcej niż 70*C jadąc po ulicy 5km i jest 90* :bigok:


Był passat jest volvo i jeden i drugi ma w znaczku V

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » sob lip 01, 2006 10:46

pasiak, jak sie chce to sie da :p nie mow, ze nie wiesz jak rozgrzac silnik np. mozna go trzymac na nieco wyzszych obrotach niz jalowe, albo jezdzic chwile na jedynce i dopiero wtedy zatrzymac

najlepiej jednak zmierzyc termometrem piecowym temeperature w zbiorniczku wyrownawczym po rozgrzaniu i wtedy bedzie wiadomo czy to czujnik czy termostat

Pablo-1, przy ciagle otwartym termostacie chlodnica i dolny waz chlodnicy beda sie wczesnie robily cieple


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » pn lip 10, 2006 15:44

po przejechaniu ok 8-10 km wskaznik ma pokazac 90 stopni jezeli tak nie jest wymien termostat, jest na forum fotoporada co i jak ponizej masz linka kup termostat Wahler lub org.WYMIANA TERMOSTATU
Ostatnio zmieniony pn lip 10, 2006 20:41 przez BruceLee30, łącznie zmieniany 1 raz.



lukopr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 20:10
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: lukopr » pn lip 10, 2006 20:38

BruceLee30 pisze:kup termostat Whaler
WAHLER :pub: :piwka:


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » pn lip 10, 2006 20:40

lukopr pisze:
BruceLee30 pisze:kup termostat Whaler
WAHLER :pub: :piwka:
:pub:



Awatar użytkownika
lazarz1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn cze 26, 2006 22:39
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: lazarz1 » pn lip 10, 2006 22:31

U mnie też tylko w mieście wchodzi temp powyzej 70 stopni. Trasa albo postój 70-80 stopni przy upałach.



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » wt lip 11, 2006 23:33

rydzu pisze:Co do prędkości 165km/h to taka jest podana w książce serwisowej, u mnie jednak nie ma takiego odcięcia. Na dobrej drodzę jestem w stanie przekroczyć tą prędkość bez problemu i nie odcina mi paliwa.
prędkosci w ksiązce są podane dla 5% wzniosu drogi auto w pełni zatankowane i kierowca a po równym zawsze wiecej pojdzie no chyba ze silniku juz padaka-;)
a wracajac do tematu u mnie wskaznik pokazuje ok 90*C ale jak mierzyłem temp w zbiorniczku termometrem to jest 80! tak ze czujnik albo wskaznik przekłamuje - w kazdym razie grunt ze jest OK!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 214 gości