TDI ALH kilka problemów

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

vw_18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 05, 2011 23:55

TDI ALH kilka problemów

Post autor: vw_18 » wt gru 06, 2011 00:39

Witam serdecznie wszystkich. Od ponad roku jestem posiadaczem golfa TDI ALH 2000r. Przebieg 155tyś. NA początku autko przyspieszało równo i bez żadnych problemów. Problem zaczął się od pierwszego przeładowania(notlauf) zdarzyło się to kilka razy po czym ustało. Teraz auto nie "idzie" jak powinno(czuć taki opór) czasami zdarzy się że wciśnie w troche w fotel, muli na rozgrzanym silniku, na zimnym o wiele lepiej. Po prostu czuć że brakuje troche mocy auto nie jest dynamiczne jak było kiedyś. Rozrządu nie wymieniałem. Spalanie też nie jest rewelacyjne. Nigdy nie udało mi się zejść poniżej 6L w trasie przy spokojnej jeździe. 7l to średnie spalanie na rozgrzanym silniku mierzone od tankowania do tankowania. Staram się nie mulić samochodu, nie katuje go ale staram się jeździć dynamicznie. Sztangi od turbiny nie mogę ruszyć, na vag-u żadnych błędów nie ma(muszę zrobić jeszcze logi). Turbina jest sucha, dosyć mocno gwiżdże auto nie kopci. Przeczytałem wszystkie możliwe posty na temat tego problemu i nie mam pojęcia, nie chce sprzedawać bo autko zadbane zawieszenie idealne nic nie stuka, nie szumi. Podobno niektóre alh bedą dużo palić i nie da się ich z tego wyleczyć mimo że są w pełni sprawne i nie pokazują żadnych błędów) Wiem że jest bardzo dużo podobnych wątków na forum ale nie mam sił już na ten samochód. Mechaników nie ma za dobrych co by sprawdzili dokładnie, zrobili logi itp) wszyscy metoda prób i błędów więc dlatego zgłosiłem się do was forumowicze bo zapewne wiecie wiecej niż wiekszość"mechaników" Pozdrawiam i czekam na porady.



Awatar użytkownika
hoja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn sty 04, 2010 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

TDI ALH kilka problemów

Post autor: hoja » wt gru 06, 2011 07:56

vw_18 pisze:Witam serdecznie wszystkich. Od ponad roku jestem posiadaczem golfa TDI ALH 2000r. Przebieg 155tyś. NA początku autko przyspieszało równo i bez żadnych problemów. Problem zaczął się od pierwszego przeładowania(notlauf) zdarzyło się to kilka razy po czym ustało.
u mnie w ALH tak się zaczynał początek końca turbiny, po jakimś czasie całkiem padła, dałem do regeneracji i śmiga do tej pory
vw_18 pisze: Spalanie też nie jest rewelacyjne. Nigdy nie udało mi się zejść poniżej 6L w trasie przy spokojnej jeździe. 7l to średnie spalanie na rozgrzanym silniku mierzone od tankowania do tankowania.
u mnie srednie spalanie to 7,5 z tym że ciągle jeżdżę po mieście i krótkie odcinki. No ale co do trasy to powinien mniej spalić, chyba że jedziesz nim ciągle 160? :) ja jak niedawno jechałem nad morze to na 50l zrobiłem 1040km, czyli spalanie koło 5l a nie oszczędzałem go za bardzo :)
vw_18 pisze: Sztangi od turbiny nie mogę ruszyć,
już sam sobie odpowiedziałeś co może być nie tak :) skoro sztanga się nie rusza, pewnie zapiekły się kierownice w turbinie (albo grucha zardzewiała), stąd te notlaufy i brak mocy.

Ale tu można tylko tyle powiedzieć, zrób logi dynamiczne grup 003, 008, 011, każdy osobno a później wszystkie razem ;) to coś podpowiemy :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 218 gości