Wymiana oleju CIEKAWE

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Wymiana oleju CIEKAWE

Post autor: ajm115km » pt lis 25, 2011 20:32

Podczas wymiany oleju u mechanika zapytałem go czy jak bedzie go wypuszczał a ja przekręce kluczyk w pozycje kontroli kontrolek pojawi się informacja o tym by go dolać. Ja przekręciłem, on odkręcił korek. Cały olej zleciał do banki a konrolka żadna się nie odpaliła nic nie zapiszczało. To go zdziwiło ponieważ on twierdził że właczy sie kontrolka z dzwiękiem o niskim poziomie. Powiedziałem mu że nawet jak miałem poniżej minimum taka informacja się nie pojawiła. Odpioł kostę tąwchodzącą do miski dalej nic. Z cieklawości zadzwonil do znajomego pracującego w serwisie VW. On powiedział że nic się nie odpali ponieważ niski stan oleju odpali się podczas jazdy bo komputer przelicza czy dana ilość oleju w silniku jest odpowiednia. Na postoju jedynie może w zimie zasugerować niskie ciśnienie dzwiękiem i kontrolką. Więc jak to jest powinna odpalić sie podczas wypuszczania oliwy? Kiedy odpala się kontrolka koloru żółtego, kiedy czerwonego (oczywiście czerwonego poza tym jak robi kontrole przed uruchominiem i po chwili gaśnie).

I jeszcze jedno podobno że w trakcie jazdy jak się odpala kontrolka żółta jej usunięcie możliwe jest po otwarciu maski (tylko gdzie tam jest czujnik jakiś- ja go chyba nie posiadam- a może mają go tylko wersje "Full Old school"?



marcin998
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw mar 10, 2011 21:56

Wymiana oleju CIEKAWE

Post autor: marcin998 » pt lis 25, 2011 20:45

ajm115km pisze: podczas jazdy bo komputer przelicza czy dana ilość oleju w silniku jest odpowiednia
To są jakieś bzdety.

Nie zapaliła się kontrolka bo maska była w górze. Otwarcie maski deaktywuje ją na 100km.
Poza tym powiem Ci że u mnie w pasku jest tak samo.



Awatar użytkownika
gluchy1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 21, 2007 22:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana oleju CIEKAWE

Post autor: gluchy1984 » pt lis 25, 2011 21:12

ajm115km pisze: ...Na postoju jedynie może w zimie zasugerować niskie ciśnienie dzwiękiem i kontrolką. Więc jak to jest powinna odpalić sie podczas wypuszczania oliwy? ..."?
Wychodzi na to że żeby cokolwiek się zapaliło i wogóle czujnik to zczytał wszystko musi chodzić, na wyłączonym cisnienia nie ma :)



ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Wymiana oleju CIEKAWE

Post autor: ajm115km » pt lis 25, 2011 21:14

No tak ale narazie mamy jedno potwierdzenie że to nie stanie się na zgaszonym motorze w sumie dwa bo i ja tak mam i marcin998, nadal jedna nie wiadomo gdzie jest kontrolka w masce lub czujnik który to deaktywuje.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Wymiana oleju CIEKAWE

Post autor: bongo » pt lis 25, 2011 21:57

Mikrostyk w zamku :bajer:
Widać go doskonale jak popatrzysz na zamek od góry.



ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Wymiana oleju CIEKAWE

Post autor: ajm115km » pt lis 25, 2011 22:03

i ja też go mam of course? nie widziałem by tam w zamku jakieś przewody do mikro styku szły. Nie mam fisa.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Wymiana oleju CIEKAWE

Post autor: bongo » pt lis 25, 2011 22:10

ajm115km,no to zobacz czy masz, tak jak powiedziałem, widać go od góry :bajer:
Ale jak masz czujnik w misce olejowej, to powinieneś mieć i mikrostyk w zamku.Zresztą on też jest odpowiedzialny o ile dobrze pamiętam, o wyzwolenie alarmu w przypadku otwarcia maski.
Ja też mam AJMa i mam to ustrojstwo.



ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Wymiana oleju CIEKAWE

Post autor: ajm115km » pt lis 25, 2011 22:11

Bongo nie mam alarmu :-) i pytałęm również kiedy oświeci sie dolanie oleju, i czy piszczy po spuszczeniu całego oleju.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Wymiana oleju CIEKAWE

Post autor: bongo » pt lis 25, 2011 22:22

ajm115km, na żółto świeci się gdy poziom oleju spadnie poniżej określonej wartości, u mnie jest to minimum na bagnecie.Dodatkowo jeszcze na fisie pojawia się komunikat o sprawdzeniu poziomu oleju.
A na czerwono świeci jak nie ma ciśnienia,czyli awaria pompy lub brak oleju :bajer:
ajm115km pisze:czy piszczy po spuszczeniu całego oleju.
Możesz to łatwo sprawdzić, spuść olej i odpal auto :los2:



ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Wymiana oleju CIEKAWE

Post autor: ajm115km » pt lis 25, 2011 22:29

bongo okej. Nie chce odpalać na spuszczonym tylko wiedzieć czy jak go spuszcze pokarze ze go jest mało, i czy dolewka odpala się zawsze podczas jazdy? Pytanie stąd że jak go wypuściłem sie nie odpalilo (dolewka) a więc jak bedzie minimum też się nie odpali? Nie będe przecież upuszczał oleju do minimum i sprawdzał. Oleju nie bierze więc do następnej wymiany minimum się nie doczekam bo tyle go nie spali. Powód pytania taki ponieważ może jest coś nie tak gdy spadnie do minimu nie sprawdze nie doleje zatre silnik, jednak test kontrolek robi i zólta i czerwona zaświeca się i gaśnie więc awari nie ma. Tak?



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Wymiana oleju CIEKAWE

Post autor: bongo » pt lis 25, 2011 22:44

Raczej tak.Trzeba było zrobić test przy wymianie, nalać troszkę pod minimum i odpalić, okazałoby się co i jak :bajer:



Awatar użytkownika
KoMaR245
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: wt kwie 14, 2009 17:26
Lokalizacja: Brzesko

Wymiana oleju CIEKAWE

Post autor: KoMaR245 » pt lis 25, 2011 23:08

też mnie to zaciekawiło jak wymieniałem też przekręciłem kluczyk i byłem zaskoczony ,że nic się nie dzieje. A jeszcze jak u was jest z kontrolką od ciśnienia oleju przy pierwszym uruchomieniu mruga czy nie ?



ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Wymiana oleju CIEKAWE

Post autor: ajm115km » pt lis 25, 2011 23:11

Komar hmm nie pamietam ale nie piszczało przy pierwszym uruchominiu jakiś tam olej zostaje w silniku i pompa go tłoczy na nowo, Ciśnienie piskało mi w zimie czasami. Mi chodzio o to czy muszę bacznie kontrolować stan oleju mimo że nie bierze go wyciek na uszczelce z turbo został usunięty, a co do nalania minimum to dobry pomysł, i sprawdzeniu.



Awatar użytkownika
KoMaR245
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: wt kwie 14, 2009 17:26
Lokalizacja: Brzesko

Wymiana oleju CIEKAWE

Post autor: KoMaR245 » pt lis 25, 2011 23:14

u mnie nic nie piszczało, nic nie mrugało



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 217 gości