Kopci nawet na przy lekkim dodaniu gazu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
macv6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pt paź 19, 2007 22:00
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Kopci nawet na przy lekkim dodaniu gazu

Post autor: macv6 » czw lis 17, 2011 22:07

Siema,
mam pewien problem z moim golfem tdi agr z wtryskami 216. od pewnego czasu, powiedzmy od jakichś 6tys km auto kopci nawet przy niskich obrotach i lekkim dodaniu gazu np. 4 bieg, 2tys obrotów i wciśniecie pedału gazu do połowy. nie jest to jakas straszna chmura, ale wieczorem doskonale ją widać w reflektorach samochodu jadącego za mną. ostatnio ustawiłem kąt wtrysku - był sporo opóźniony, ale nic się nie zmieniło.

przepływka, turbina, dziura w dolocie?

dodam, że podczas przymrozków po porannym odpaleniu auta turbina bardzo świszczy, ale ucisza się po niecałym kilometrze spokojnej jazdy, ale tym się tak bardzo nie przejmuje ponieważ zima, rok temu zachowywała się tak samo.

Pozdravwiam ;)



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Kopci nawet na przy lekkim dodaniu gazu

Post autor: italiano_83 » czw lis 17, 2011 22:26

macv6 pisze: ale wieczorem doskonale ją widać w reflektorach samochodu jadącego za mną. ostatnio ustawiłem kąt wtrysku - był sporo opóźniony, ale nic się nie zmieniło.
I to aż taki problem :hmm: Teraz to zauważyłeś dopiero ? Poszukaj dziury w układzie doładowania jeśli jest nieszczelność to szybko ją zlokalizujesz po tłustych zaciekach. A jeśli dolot jest szczelny to "tnij" dawkę paliwa na mniejszą ... jaką masz teraz ustawioną ?
Mój pierdzipęd też podymia przy przyspieszaniu, ale co to za problem jak dym leci do tyłu, jak by mi na przednią szybę dymił, ooo to bym się martwił :bigok:
Wtryski masz boscha czy jakieś inne ?


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
macv6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pt paź 19, 2007 22:00
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Kopci nawet na przy lekkim dodaniu gazu

Post autor: macv6 » czw lis 17, 2011 22:35

no zauważyłem to już wcześniej, ale teraz postanowilem coś z tym zrobić (albo przynajmniej spróbować).

układ doładowania oglądałem juz wielokrotnie i brak tłustych miejsc nawet w okolicach IC, może coś sie poci w jakimś mało widocznym miejscu...
dawki nie sprawdzałem, w jakiej grupie można ją odczytać?

wtryski Bosio od Cowboya.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Kopci nawet na przy lekkim dodaniu gazu

Post autor: italiano_83 » czw lis 17, 2011 22:57

vag/engine/meas blocks 001 sprawdzasz na rozgrzanym silniku. Jeśli chcesz mniej dymu to trzeba ciąć dawkę, ale i dynamika będzie "mniejsza" ...
Tak to jest więcej paliwa polewa się przez 0.216 a ciśnienie doładowania jest seryjne więc pozostaje, uciąć dawkę, albo udać się do tunera i poprosić o "bezdymny" soft.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
macv6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pt paź 19, 2007 22:00
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Kopci nawet na przy lekkim dodaniu gazu

Post autor: macv6 » czw lis 17, 2011 23:06

hmm no jutro albo w weekend postaram sie sprawdzić dawkę, ale jeżeli jej zmniejszenie ma pogorszyć dynamikę to chyba nie bede ruszał. softu raczej nie będe zmieniał ponieważ autko planuje na wiosnę sprzedać.

problem jest taki, że kiedyś nie kopcił, a teraz dymi i chciałbym wiedzieć czemu.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Kopci nawet na przy lekkim dodaniu gazu

Post autor: italiano_83 » czw lis 17, 2011 23:29

Jak masz dostęp do vag'a to zrób logi dynamiczne 003.008.011 zobaczymy co się dzieje- zrób każdy z osobna i wszystkie na raz będzie lepsze próbkowanie.
Na jaką wartość ustawiłeś kąt wtrysku ..
Powodów dymienia może być sporo, czasami nawet zalanie lipnego "gnoju" zwiększa dymienie, przytkany filtr paliwa..
Dawkę zawsze możesz sprawdzić jaką masz teraz zmniejszyć i skontrolować czy dymienie się zmniejszyło, jak to nic nie pomorze to wracasz do pierwotnego ustawienia.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
macv6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pt paź 19, 2007 22:00
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Kopci nawet na przy lekkim dodaniu gazu

Post autor: macv6 » czw lis 17, 2011 23:43

Kabelek mam, tylko on działa jedynie na starym lapku z xp w którym bateria trzyma kilkanaście sekund... Ale postaram się wykombinować jakiś dzialający sprzęt i zrobić logi.

Kąt wtrysku prawie idealnie - żółta kropka jest tuż nad niebieska linią. Mam cicha nadzieję, że to jest wina filtrów, gdyz paliwa i powietrza maja ponad 20tys km.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości