nie pracuje jeden cylinder 17sdi

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

PawełB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw paź 07, 2010 08:31

nie pracuje jeden cylinder 17sdi

Post autor: PawełB » pn lis 14, 2011 17:12

Tak jak w temacie nie pracuje mi jeden cylinder tzn czasem pracuje a czasem nie porostu raz gada a raz nie. Były problemy z odpalaniem na zimnym silniku jeden gar nie pracował jak było zimno i mokro wymieniłem świece niby trochę lepiej ale ten jeden cylinder tak jak by się zacinał zacinał co to może być? Sprawa dotyczy motoru 17sdi



Awatar użytkownika
Renegade
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 18:16
Lokalizacja: RZ

nie pracuje jeden cylinder 17sdi

Post autor: Renegade » pn lis 14, 2011 17:57

No to po kolei i telegraficznym skrócie.
Odkręć rurkę od wtryskiwacza celem kontroli czy zasilany jest ON, jeśli nie dostaje paliwa, kontrola rurki/rurek czy nie zagięte potem pompy wtryskowej ale raczej czynności przy pompie wtryskowej pomijasz w garazowych warunkach. Choc zachowujac pewne srodki ostroznosci i czystości idzie sprawdzić w warunkach domowych.
Jeśli wtryskiwacz dostaje ON, wykręcasz do kontroli wtryskiwacz niepracujący i przy okazji resztę.
Jeśli wtryskiwacz/wtryskiwacze sprawne zostaje pomiar ciśnienia sprężania,
BTW były przygody ostatnio z takim motorem, klient przyjechał na podobne niedomagania.
Przyczyna: wtryskiwacz odszedł do krainy wiecznych wtryskiwaczy.


TDI Performance

PawełB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw paź 07, 2010 08:31

nie pracuje jeden cylinder 17sdi

Post autor: PawełB » wt lis 15, 2011 13:19

czym grozi dłuższa jazda z taką niesprawnością?
jak coś to jaki wtrysk muszę kupić bo ten mój motor to jest dosyć rzadko spotykany na rynku, czy wtrysku od 19sdi i 19D będą pasowały do mojego 17sdi?

ZROBIŁEM ZDJĘCIA WTRYSKÓW NIE WIDAĆ ŻEBY JAKOŚ BYŁY MOKRE, ŻE NIBY LEJĄ ALE ZA TO POMPA JEST TAK JAKBY TŁUSTA
http://imageshack.us/g/51/zdjcie0341o.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Renegade
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 18:16
Lokalizacja: RZ

nie pracuje jeden cylinder 17sdi

Post autor: Renegade » czw lis 17, 2011 16:08

Nie rozpedzaj sie z zakupem wtryskiwacza, sprawdz co jest przyczyna braku pracy na tym garku.
Nie podales oznaczenia motoru. Czy to AKW, AHG, AKU, AHB?
Wtryskiwacz mozna zrobic bez problemu na nowej koncowce, wystarczy dostep do kogos kto dysponuje EPS200 BOSCH, przewaznie kazdy BOSCH SERV. ma takowe zabawki. Mozna tez innymi ustrojstwami ale nie temat o tym. Kupno uzywki-wtysku to loteria. Na forum ludzi ktorzy robia wtryski jest kilku. Jak poszukasz dobrze to sie okaze ze w miejscu zamieszkania masz czlowieka ktory takie sztosy odczynia przy wtryskiwaczach.
Dluzsza jazda z nie parcujacym garkiem to rozne zagadki, generalnie dla motorowni to nienormalny stan. Nie zastanawiaj sie co sie dzieje na dluzasza mete, doprowadz motorownie do stanu uzywalnosci.


TDI Performance

PawełB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw paź 07, 2010 08:31

Re: nie pracuje jeden cylinder 17sdi

Post autor: PawełB » czw lis 17, 2011 16:52

Renegade pisze:Nie rozpedzaj sie z zakupem wtryskiwacza, sprawdz co jest przyczyna braku pracy na tym garku.
Nie podales oznaczenia motoru. Czy to AKW, AHG, AKU, AHB?
Wtryskiwacz mozna zrobic bez problemu na nowej koncowce, wystarczy dostep do kogos kto dysponuje EPS200 BOSCH, przewaznie kazdy BOSCH SERV. ma takowe zabawki. Mozna tez innymi ustrojstwami ale nie temat o tym. Kupno uzywki-wtysku to loteria. Na forum ludzi ktorzy robia wtryski jest kilku. Jak poszukasz dobrze to sie okaze ze w miejscu zamieszkania masz czlowieka ktory takie sztosy odczynia przy wtryskiwaczach.
Dluzsza jazda z nie parcujacym garkiem to rozne zagadki, generalnie dla motorowni to nienormalny stan. Nie zastanawiaj sie co sie dzieje na dluzasza mete, doprowadz motorownie do stanu uzywalnosci.
silnik to 17 sdi oznaczony jako AKU 60KM.Spalanie mi znacznie wzrosło dlatego stawiam na wtryski, nie wiem czy znajdę w swojej okolicy jakiegoś magika który powie mi co jest grane. Czy są jakieś objawy naoczne lejącego wtrysku? jak sprawdzić który to wtrysk jest wadliwy?



Awatar użytkownika
Renegade
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 18:16
Lokalizacja: RZ

nie pracuje jeden cylinder 17sdi

Post autor: Renegade » czw lis 17, 2011 17:18

Fizyczne sprawdzenie wtryskiwacza to jedynie demontaż go z głowicy i maszynka do sprawdzania wtryskiwaczy. Inne metody są półśrodkiem. To nie CR i test przelewowy nie przejdzie.
Spotkałem się z metodą w aucie przyprowadzonym na uzdrowienie, którą zastosował klient. Poziom HARD.
Nabył dodatkowe rurki wysokiego ciśnienia, powyginał je i w nie powkręcał wtryskiwacze, tym sposobem chciał sprawdzić który wtryskiwacz nie pracuje... ale okazało się że pompa VP już nie domaga. Jest w tym szaleństwie jakaś metoda.


TDI Performance

JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

nie pracuje jeden cylinder 17sdi

Post autor: JohnyWalker » pt lis 18, 2011 01:51

A skąd kolego jesteś?Sprawdzałeś te wtryski?1.9D jest na pośrednim wtrysku,więc jest innej budowy wtrysk.t



PawełB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw paź 07, 2010 08:31

nie pracuje jeden cylinder 17sdi

Post autor: PawełB » ndz lis 27, 2011 16:12

Nic nie zrobiłem sam się trochę hospitalizowałem a jak wiadomo NFZ nie refunduje internetu w szpitalach wiec pisze dopiero teraz ale do rzeczy nic nie robiłem przez ten czas wczoraj tylko poszedłem go odpaliłem bo dawno mnie był ruszany i powiem tak silnik sie telepał jak by jeden gar nie chodził albo dwa ale w okolicy pierwszego wtrysku z lewej strony i świecy z widać zaciek czy to ten wtrysk padł? mieszkam między Łodzią a Warszawą jeśli ktoś zna jakiegoś magika od wtrysków w mojej okolicy to proszę o cynk.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości