Podgrzewacze płynu chłodzącego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
macv6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pt paź 19, 2007 22:00
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Podgrzewacze płynu chłodzącego

Post autor: macv6 » pn lis 14, 2011 09:58

Siema,
przy jakiej temperaturze one działają? Wczoraj był 1 stopien na plusie, postanowiłem sprawdzić czy dochodzi do nich napięcie i niestety nie dochodziło. I teraz nie wiem czy było za ciepło czy może coś sie zepsuło...

Sprawdzałem to tak: zdjąłem fajkę z jednej i wsadziłem w nią końcówkę próbnika, a minus wziąłem z akumulatora.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Podgrzewacze płynu chłodzącego

Post autor: Michał_1977 » pn lis 14, 2011 10:07

macv6 pisze: zdjąłem fajkę z jednej i wsadziłem w nią końcówkę próbnika, a minus wziąłem z akumulatora.
Silnik zapaliłeś?


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Podgrzewacze płynu chłodzącego

Post autor: PinkFloyd » pn lis 14, 2011 10:20

Świece sie uruchamiaja jak sa spełnione niże warunki
- silnik pracuje od min. 10 s
- temp. plynu chlodzacego >70°
- temp. powietrza >5°
- obr. silnika < 800
- obciazenie Alternatora < 50%

no i do tego musi być włączona nagrzewnica na full- ciepło i nawiew na szybę przednią



Awatar użytkownika
macv6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pt paź 19, 2007 22:00
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Podgrzewacze płynu chłodzącego

Post autor: macv6 » pn lis 14, 2011 10:31

Michał_1977, tak.


PinkFloyd, nawiew był wyłączony także może tutaj leży problem, spróbuje z włączonym.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Podgrzewacze płynu chłodzącego

Post autor: PinkFloyd » pn lis 14, 2011 10:34

macv6 pisze:Michał_1977, tak.


PinkFloyd, nawiew był wyłączony także może tutaj leży problem, spróbuje z włączonym.
mi się załączaja jak spełnia powyższe warunki ale przy ok -10st. Jak odpalisz auto wychłodzone po nocy, temp. pow zasysanego na vagu ok -3st świece działają ( jak właczysz ogrzewanie szyby sie wyłaczy bo za duży pobór prądu ) wyjedziesz np. z garażu i na chwile zgasisz przy ponownym zapaleniu juz nie będa działac EcU mierzy temp. zasysanego powietrza , które po przejsciu przez turbawke zaraz bedzie wyższa niz 5st i lipca z podgrzewania w dniu dzisiejszym. Najlepiej po nocnym postoju min 8h jak temp. płynu na vagu spadnie poniżej 0st a temp. powietrza ponizej 5st. Podłacz rano vaga tylko przekrec zapłon i sprawdz w grupie 07 te warunki i dopiero jak je spełnisz odpal i mierz czy działa. lbo przerób sobie na pstryczek te podgrzewanie. To wspomaga przy bardzo duzych mrozach, ale trzeba mieć sprawny termostat i sprawny egr- auto zima tez sie szybciej nagrzewa.



Awatar użytkownika
macv6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pt paź 19, 2007 22:00
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Podgrzewacze płynu chłodzącego

Post autor: macv6 » pn lis 14, 2011 14:13

włączyłem nawiew na szybę, temperaturę ustawiłem maksymalną, ale nie grzały, więc chyba było za ciepło na dworze, bo tylko -0,5. poczekam na większe mrozy i wtedy sprawdzę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 221 gości