kopci na bialo smierdzi spalonym olejem....pomocy....

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gabrys9011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 08, 2011 18:51

kopci na bialo smierdzi spalonym olejem....pomocy....

Post autor: gabrys9011 » ndz lis 13, 2011 22:37

a wiec tak pewnego razu wystartowalem z pod swiatel i nagle biala chmura za mna...pojechalem do mechanika okazlo sie ze mam uszkosdzona uszczelke pod glowica plyn dostawal sie do oleju....wymienilismy uszczelke uszczelniacze pompowtryskow a on nadal kopci nadal robi sie bialy nalot na pokrywie zaworow i slychac glosniejsze swiszczenie turbiny.....co mam robic??prosze o pomoc i z gory dzieki:)



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

kopci na bialo smierdzi spalonym olejem....pomocy....

Post autor: pinstonvw » ndz lis 13, 2011 22:48

Napisz jakieś info jaki to silnik, przebieg, czy coś robiłeś w aucie przed tymi usterkami? Jeśli masz chłodnicę spalin w swoim PD to radziłbym tam zerknąć. Zdarza się tak, że płyn chłodniczy właśnie tam przecieka do wydechu, a potem jedziesz z białą chmurą za sobą. Biały nalot na pokrywie zaworów może pozostał po starym oleju (zawsze tam coś pozostanie). Świst turbiny świadczy o jej "końcu" zapewne turbo puszcza Ci już olejem, tak samo nieszczęsna odma i wszystko potem leci do kolektora dolotowego i silnik to spala. Więc może to być powodem smrodu spalonego oleju zwłaszcza z rana.


...

gabrys9011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 08, 2011 18:51

kopci na bialo smierdzi spalonym olejem....pomocy....

Post autor: gabrys9011 » ndz lis 13, 2011 22:52

arl 4 motion po programie przebie 205 tys...tylko o to chodzi ze turbo bylo nowe w lutym montowane...



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

kopci na bialo smierdzi spalonym olejem....pomocy....

Post autor: pinstonvw » ndz lis 13, 2011 23:09

To sprawdź na początek czy jest u Ciebie ta chłodnica spalin? Ogólnie płynu Ci ubywa? Świst w takim razie może być gdzieś w dolocie, tzn mała nieszczelność skoro turbo jest nowe. Ale czasami spotykam się z faktem, że tak właśnie świszczy nowe turbo.


...

gabrys9011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 08, 2011 18:51

kopci na bialo smierdzi spalonym olejem....pomocy....

Post autor: gabrys9011 » ndz lis 13, 2011 23:24

jak wuyglAda i gdzie sie znajduje bo dokonca nie wiem o co chodzi ...??wlasnei o to chodzi ze plynu nadal ubywa .....nie znam sie za bardzo ale wydaje mi sie ze moze byc to jednak ta turbia poniewaz przed wymiana uszczelki w odmie mialem pelno mazi na skutek znieszania sie plynu chlodzacego z olejem i nie wiem czy to moglo zaszkodzi turbinie??tylko skoleji teraz koleje pytanie jezelki nadal ubywa plynu i wytwaza sie maz to pekniety blok badz glowcia??



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

kopci na bialo smierdzi spalonym olejem....pomocy....

Post autor: pinstonvw » ndz lis 13, 2011 23:40

No właśnie ubywający płyn może być w chłodnicy i tam wprost miesza się ze spalinami i kopci na biało. Tak wygląda chłodnica Obrazek a miejsce gdzie się znajduje to okolice kolektora dolotowego i wydechowego :D zresztą fotka sporo mówi. Jeśli to masz to najlepiej to ustrojstwo wyciągnąć i zaślepić wszelkie otwory montażowe i po kłopocie.


...

gabrys9011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 08, 2011 18:51

kopci na bialo smierdzi spalonym olejem....pomocy....

Post autor: gabrys9011 » ndz lis 13, 2011 23:47

tak myslalem ze chodzi o egr....i co sadzisz ze to mzoe byc przyczyna a nie np pekniety blok lob glowicA?myslisZ ze ta maz w odnie nei zaszkodzila turbo?jesli tak to czemu tak swiszczy??



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

kopci na bialo smierdzi spalonym olejem....pomocy....

Post autor: pinstonvw » pn lis 14, 2011 00:15

Tzn chodzi o tą wzdłużną puszkę pod egr! z tymi wystającymi króćcami. Turbo jest smarowane z oleju silnika, jeśli odma byłaby zapchana to pewnie innym otworem wyszłyby wycieki. Sama odma przepuszcza nieznaczne opary oleju więc nie zaszkodzi turbo. Jeśli chodzi o świst to prędzej sposób eksploatacji turbosprężarki jest tu ważny, czyli studzenie silnika przez parę minut po "mocniejszej" jeździe itp. U mnie turbo ma ok 200tys i świszczy ale przy doładowaniu, a świst jest słyszalny bardziej bo nie mam katalizatora. Najpierw zajmij się tym wyciekiem płynu chłodniczego. Wywal tą chłodnicę i zaślep otwory ze spalin (tym samym zaślepisz sobie tego egra), oraz połącz ze sobą oba węże chłodnicze jakąś rurką miedzianą i zobacz czy kopci i czy płyn ucieka. Potem pomyśli się coś o turbie, możesz sprawdzić czy są luzy wzdłużne i poprzeczne na wirniku sprężarki.


...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości