Golf 3 94r przerywa/ poszarpuje podczas przyspieszania na wy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Golf 3 94r przerywa/ poszarpuje podczas przyspieszania na wy

Post autor: munior » pn cze 20, 2011 22:11

rafalthebest5 pisze:Myliłem się. Po wymianie wtrysku to samo jest. Może ktoś wie czy to poprostu był znowu uszkodzony wtrysk sterujący czy coś innego.
Trzeba było najpierw posprawdzać przewody do wtrysku i czujnika położenia wału , jak też sam czujnik położenia wału ,a nie kupować pochopnie i teraz zwracać (już to widzę ,jak chętnie i bez problemów przyjmuje z powrotem :chytry: ) Choć faktycznie objawy było dość charakterystyczne dla wtrysku sterującego ,ale nie zaszkodziło by odpiąć wtyczkę od impulsatora w skrzyni żeby wykluczyć nastawnik .Także drogi kolego najpierw się upewniamy co jest przyczyną ,a potem kupujemy ,a nie odwrotnie :chytry:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

rafalthebest5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 21:16
Lokalizacja: Lipsk / Białystok

Golf 3 94r przerywa/ poszarpuje podczas przyspieszania na wy

Post autor: rafalthebest5 » ndz cze 26, 2011 23:52

Jestem amatorem w tej sprawie wiec może ktoś mi powie os czego mam zacząć? W którym miejscu jest ta wtyczka od impulsatora? Powiem od razu jak mi mechanik wymienił ten wtrysk sterujący to mówił ze jest w porządku. Po odpięciu wtyczki wtrysku zauważa się troszkę inna prace silnika no i była inna, zrobiłem rundkę żeby sprawdzić i poszarpywał. Po tygodniu z ciekawości znowu odpiąłem wtyczkę no i różnicy nie ma. CO ROBIĆ?



Awatar użytkownika
markim321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: czw cze 25, 2009 18:37
Lokalizacja: New Dzikow

Golf 3 94r przerywa/ poszarpuje podczas przyspieszania na wy

Post autor: markim321 » pn cze 27, 2011 19:50

Podmień zaworek N75. U kuzyna też szarpało, okazało się że N75 był niesprawny.


viewtopic.php?f=88&t=351270" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Golf 3 94r przerywa/ poszarpuje podczas przyspieszania na wy

Post autor: munior » pn cze 27, 2011 21:31

markim321 pisze:Podmień zaworek N75. U kuzyna też szarpało, okazało się że N75 był niesprawny.
W przypadku n75 szarpie z powodu cięcia dawki przez kompa z powodu przeładowania ,zaworek jest jedynie przyczyną tego przeładowania .
rafalthebest5 pisze:W którym miejscu jest ta wtyczka od impulsatora?
Akurat dokładnie ci nie powiem ,bo u mnie w audi jest silnik wzdłuż ,ale wtyczka na pewno jest w skrzyni biegów,jak ją odepniesz nie bedzie chodził prędkosciomierz ,co będzie znaczyło że odpiąłeś własciwą wtyczkę .Najprościej było by się przejechać z podpietym vagiem ,dużo by się po tym wyjaśniło ,bez tego mozna sobie gdybać ,bo szarpanie ,szarpaniu nie równe i szarpanie nastawnikowe jest zupelnie inne niż szarpanie z powodu szwankującego wtrysku sterującego.Skoro jesteś laikiem ,podjedż do kogoś z forum ,obytego w temacie ,po krótkiej przejażdżce powie ci co jest przyczyną szarpania ,nawet bez vaga ,do mnie masz raczej za daleko


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

rafalthebest5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 21:16
Lokalizacja: Lipsk / Białystok

Golf 3 94r przerywa/ poszarpuje podczas przyspieszania na wy

Post autor: rafalthebest5 » wt cze 28, 2011 00:02

Z tego co widziałem to spory tych wtyczek jest w okolicach skrzyni. A coś się stanie jak odłączę przez przypadek inną wtyczkę?

A co do tego zaworku to też mam sprawdzić go i podmienić? Zbytnio chętnych nie mam do takiego eksperymentu ale może sobie jakoś poradzę.

Autko było podłączane pod vaga i nic nie wykrył. Mechanik mówił, że to jest taki klasyczny wag temu nic nie pokazuje.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Golf 3 94r przerywa/ poszarpuje podczas przyspieszania na wy

Post autor: munior » wt cze 28, 2011 21:50

Wtyczki przy skrzyni powinny być dwie :chytry: no chyba że masz jakąś "special Edition"
rafalthebest5 pisze:A co do tego zaworku to też mam sprawdzić go i podmienić?
Żeby go sprawdzić ,wystarczy zrobic baypas ,czyli węzyk z turbiny ,podłalczyć bezpośrednio pod gruszkę WG
rafalthebest5 pisze:Autko było podłączane pod vaga i nic nie wykrył. Mechanik mówił, że to jest taki klasyczny wag temu nic nie pokazuje.
ciekawe rzeczy opowiada :chytry:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

rafalthebest5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 21:16
Lokalizacja: Lipsk / Białystok

Golf 3 94r przerywa/ poszarpuje podczas przyspieszania na wy

Post autor: rafalthebest5 » czw lis 10, 2011 23:11

Nadal mam ten sam problem co wcześniej... MUNIOR napisz jak dokladnie zrobić ten "baypas" zamówiłem właśnie VAG-COM i on cos powinien z tym wykryć? Z góry dzięki za szybka odpowiedz.



rafalthebest5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 21:16
Lokalizacja: Lipsk / Białystok

Golf 3 94r przerywa/ poszarpuje podczas przyspieszania na wy

Post autor: rafalthebest5 » pt maja 04, 2012 21:17

Juz po problemie. Problem tkwił w nieszczęsnym zaworku N75 ktory został wymieniony jakiś pól roku temu :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 233 gości