Szum sprzęgła i wibracje

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Szum sprzęgła i wibracje

Post autor: Magik_20 » ndz lis 06, 2011 10:29

Witam :grin: :grin: :grin:
Otóż po raz n-ty mam problem ze swoim golfikiem, a mianowice podczas porannego odpalania wygląda to tak:
Odpalam silnik, przez około 10-15 sekund pracuje normalnie , a po tym czasie zaczyna mi dochodzić SZUM i WIBRACJE, szumienie dobiega chyba od strony sprzęgła, jak wcisnę sprzęgło i puszcze to ustaje, ale nie za każdym razem. Czasem muszę 3 do 4 razy wcisnąć żeby przestało szumieć. Na przykład jak dojeżdżam do światłem i wrzucę sobie na luz żeby nie trzymać na biegu jak blondynka to też czasem szumi, ale tak jak mówię nie zawsze, nie ma reguły.
A te wibracje to nawet jak jest rozgrzany silnik to też sie pojawiają, ale nie takie jak na zimnym silniku. To szumienie już mnie wkurza i jak i te wibracje. Dopiero co robilem hamulce, wymiana na miedziane i korektor siły hamowania , wybuliłem 5 stów, a teraz znowu co innego :grrr:
Czasem to mam ochotę go polać benzyną i podpalić :banghead:
Proszę o pomoc , jakieś sugestie. Z góry dziękuje :-) :-) :-)


Golf forever :)

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Szum sprzęgła i wibracje

Post autor: Michał_1977 » ndz lis 06, 2011 15:17

Wibracje-poduchy pod silnikiem-rozwalone lub założone tanie zamienniki.
Szumienie-łożysko dociskowe lub rozsypujący się tłumik drgań skrętnych w tarczy sprzęgłowej.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Szum sprzęgła i wibracje

Post autor: Magik_20 » śr lis 09, 2011 19:24

Ale gdyby były poduszki to te dragnia by były chyba przez caly czas. A one raz są a raz ich nie ma.
Najlepiej to rozwala mnie to, ze silnik pracuje normalnie bez zadnych wibracji i to łożysko też nie szumi, a jak kręce kierwonicą w miejscu i nie to , ze do konća to wlasnie wtedy odczuwam te drgania i zaczyna szumieć to łozysko, jak wcisnę sprzędło to przestaje szumieć , a jak dobrze ustwaie kierownice w pewnej pozycji to przestaje drgać . Nie prawda , ze ciekawe . . . :banghead: coś może być z "maglownicą" tzn z przekładnią kierowniczą ????


Golf forever :)

danielkol1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt paź 26, 2010 16:05

Szum sprzęgła i wibracje

Post autor: danielkol1991 » śr lis 09, 2011 20:31

Kolego sprawdź sobie czy masz olej w skrzyni biegów. odkręć korek i sprawdź ile go jest ma być około 2 L. Jeśli jest dużo mniej to skrzynia dostała po dupie i koła zębate wydają taki dźwięk.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości