1z Po wymianie wtrysków na 206 zapala na sekunde i gaśnie..

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gacu16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: sob lut 25, 2006 16:29
Lokalizacja: Śląsk

1z Po wymianie wtrysków na 206 zapala na sekunde i gaśnie..

Post autor: Gacu16 » śr lis 09, 2011 09:27

Witam wszystkich, w moim 1z wtryski zaczeły lać jak dostały kompa od afn to już wogóle mial spalanie stukowe:D wymieniłem wtryski na 206 i po wymianie, odpowietrzeniu wpostaci poluzowaniu nakretek na wtryskiwaczach auto zapala na sekunde i gaśnie, czy to możliwe żeby pompa wtryskowa nie byla w stanie wytworzyć takiego ciśnienia by otwierać wtrysk i dopiero po paru obrotach jest wstanie wytworzyc takie żeby tylko "chwycił" .. juz sprawdzałem wszystko, podpinałem na krótko zaworek na pompie, silnik pracowal pare sekund na "plaku" i nic...



Awatar użytkownika
pawel99
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 19:36
Lokalizacja: lbn

1z Po wymianie wtrysków na 206 zapala na sekunde i gaśnie..

Post autor: pawel99 » śr lis 09, 2011 10:13

immobilizer



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

1z Po wymianie wtrysków na 206 zapala na sekunde i gaśnie..

Post autor: munior » śr lis 09, 2011 16:37

Gacu16 pisze:w moim 1z wtryski zaczeły lać jak dostały kompa od afn to już wogóle mial spalanie stukowe:D wymieniłem wtryski na 206 i po wymianie, odpowietrzeniu wpostaci poluzowaniu nakretek na wtryskiwaczach auto zapala na sekunde i gaśnie, czy to możliwe żeby pompa wtryskowa nie byla w stanie wytworzyć takiego ciśnienia by otwierać wtrysk i dopiero po paru obrotach jest wstanie wytworzyc takie żeby tylko "chwycił" .. juz sprawdzałem wszystko, podpinałem na krótko zaworek na pompie, silnik pracowal pare sekund na "plaku" i nic...
Wychodzi na to że to nie immo ,bo pisze że już chodził
Gacu16 pisze:wtryski zaczeły lać jak dostały kompa od afn to już wogóle mial spalanie stukowe
przynajmniej ja tak zrozumiałem .Jak masz kompa z AFN z wyłaczonym immo to pozostaje sprawdzić na maszynce te 206 kiedy sie otwierają ...ale wyłączenie immo nie wystarczy bo w AFN jest zupełnie inna mapa napięcia nastawnika ,sterowania n75 ,kąta wtrysku i parę innych .No chyba że masz zrobiony soft pod zetora w tym kompie :chytry:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Gacu16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: sob lut 25, 2006 16:29
Lokalizacja: Śląsk

1z Po wymianie wtrysków na 206 zapala na sekunde i gaśnie..

Post autor: Gacu16 » śr lis 09, 2011 19:51

mam swistalke gt 17 i wtryski od afn-a wiec czemu ma nie pracować komp? na wtryskach od 1z normalnie pracował, chcicłąem sie na szybko dowiedziec co moze byc z przyczyn mechanicznych bo na jutro rano mi potrzebne to konkretne auto wiec dzisiaj czyszcze nastawnik nie pomoze wymieniam wnocy pompe xD



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

1z Po wymianie wtrysków na 206 zapala na sekunde i gaśnie..

Post autor: Marcin997 » pt lis 11, 2011 10:03

A co ma nastawnik do odpalania bo nie bardzo kumam...?
w AFN jest zupełnie inna mapa napięcia nastawnika ,sterowania n75 ,kąta wtrysku
Ja jak wsadziłem do siebie 0.216 tyle że na ori ECU to nie chciał odpalić i przestawiłem kąt wtrysku i chodził.. Potem nagrzałem go w miarę możliwości i ustawiłem kąt tak jak ma być... I chodzi po dziś dzień..



arwam

1z Po wymianie wtrysków na 206 zapala na sekunde i gaśnie..

Post autor: arwam » pt lis 11, 2011 12:15

jeśli za każdym razem po tym jak zgaśnie pomaga odpowietrzenie wtryskiwaczy na tomiast po tym jak już zgaśnie ni chce odpalić to wtryskiwacze są przywieszone, na skutek czego zapowietrza pompę wtryskowa.
również dlatego silnik twardo pracował



Gacu16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: sob lut 25, 2006 16:29
Lokalizacja: Śląsk

1z Po wymianie wtrysków na 206 zapala na sekunde i gaśnie..

Post autor: Gacu16 » ndz gru 04, 2011 17:17

wyczyściłem nastawnik,przestawiłem go maksymalnie w prawo boguś mu polal odpalil;) trzymał 1300 na jałowych , nastawnik w lewo i bangla;) dzieki za odpowiedzi:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 217 gości