TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY. REGULAMIN STR 116.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

k-j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 09, 2010 20:57

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: k-j » wt lis 01, 2011 03:49

Panowie potrzebuję pomocy!! Mam golfa 1.9 TD AAZ i mam czasami problem z odpalaniem z rana na zimnym silniku. Problem ten nie występuje zawsze, ale czasami gdy człowiekowi się spieszy potrafi napsuć nerwów. Od razu zaznacze że czekam do nagrzania się świec przed odpalaniem silnika. Po przekręceniu kluczyka objawy są dwojakie: 1. Zakręci raz i potem zaskakuje jakby miał już odpalać ale nie odpala i kręci dalej. 2. Podczas kręcenie silnik tak jakby podskakuje co chwile do odpalenia az w koncu zaskakuje po kilkunastu sekundach i odpala (jak zaczyna pyrkac(podskakiwac) to dodaje troche gazu podczas krecenia i odpala ). Jak juz silnik odpali i po 10 s go zgasze to później pali na pyk i na gorącym tez bez problemu. Co to może być świece, akumlator czy co innego ?? Prosze o odpowiedź bo szału dostaje...



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Mako » wt lis 01, 2011 13:25

a mój silnik kręci tak:
[youtube][/youtube]


a powyżej -10 kręci dwa razy dłużej i zapala za drugim razem :/



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: JacekB » wt lis 01, 2011 16:27

szadrak pisze:
JacekB pisze:Wymiana uszczelnienia na pompowtryskiwaczy i pali jak złoto
A możesz napisać co wcześniej w golfe robiłeś/wymieniałeś zanim padło na uszczeniacze pompowstryskiwaczy. Bo nie wiem za co sie u siebie zabrać? :banghead: Mój golf był ostatnio pod kompem i wyszedł niewiarygodny sygnał od czujnika obrotów silnika- niby wtyczka słabo siedziała. A minęło 2 tyg i pali źle a nawtet gorzej. Bo wcześniej na ciepłym palił źle. A teraz na zimnym i na ciepłym źle pali. Na zimnym to kręce 4-5 s i nic. wyłaczam zapłon krece 2 raz i już wtedy można powiedzieć, że normalnie zapala. A tak samo na ciepłym: wystarczy, że nie zapali normalnie, to po dłuższym kręceniu, tj.już 4s zapala sie kontrolka od ESP I ABS. ABS gaśnie a ESP nie. Dodam że kontroli ww gasna zaraz po włączeniu zapłonu tak jak ma być ale potem znowu zapalają sie przy kręceniu rozrusznikiem. Niedawno miałem wymieniana pompe vacum (ori Bosch) bo stara pompa już słabo pompowała i hamulec był słaby. I nie wiem co wymienić żeby w końcy ten golf zaczał norm palić... Na razie jestem uziemiony bo przebywam w NL i nie znam tu żadnego mech który by ogarnął problem.

- uszczelnienie vacu pompy od strony głowicy
- uszczelnienie vacu pompy od strony dekielka
- wymiana filtra paliwa na oryginał
- wymiana uszczelniacza trójnika filtra paliwa
- wymiana trójnika (podgrzewacza) na nowy oryginalny
- sprawdzenia ciśnienia w układzie oraz szczelności przewodów paliwowych
- diagnostyka silnika

Ciągle na zimno był problem, oraz gdy postał trochę z maską wyżej niż dupą. Potrafił kręcić po 5-8 razy aż w końcu odpalił z białym dymem. Wyglądało palenie u mnie tak: " onclick="window.open(this.href);return false; lecz znacznie dłużej trzeba było kręcić i po kilka razy.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Asia1822
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt cze 21, 2011 23:15

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Asia1822 » pt lis 04, 2011 18:56

Ja nareszcie rozwiązałam swój problem, z borą która ciężko paliła po rozgrzaniu silnika, większość mechaników twierdziła, że to pompa paliwa siada i trzeba ją koniecznie wymienić koszt min 800 zł, jednak polecono mi pewnego Pana, który podpiął samochód pod komputer poklikał 10 minut i pali na dotyk kosztowało mnie to 150 zł, przy okazji rozwiązał problem włączającej się kontrolki od poduszek.



Awatar użytkownika
szadrak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw mar 25, 2010 23:28
Lokalizacja: PO
Auto: Seat Leon ST

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: szadrak » sob lis 05, 2011 00:16

tomek08 pisze:Witam, a rozrusznik dobrze kręci, czy jakoś powoli? Posłuchaj, czy po włączeniu stacyjki na zapłon, ale przed odpalaniem słychać pompkę w baku, tak przez 1-2 sekundy? Sprawdź, czy w wężyku nie ma pęcherzyków powietrza.
Moim zdaniem rozrusznik dobrze kręci. Czasami zadarzy się, że golfik zapali od przysłowiowego strzała ale coraz rzadziej. Generalnie pali źle na zimnym i ciepłyn. Myśle, żeby pojechać do jakiegoś tunera na śląsku żeby wgrał mi nowe mapy startowe. Czytałem trochę o tym, że w niektórych przypadkach rozwiązuje to problem. Na razie jestem poza PL więc jestem skazany na dziadoskie :grrr: odpalanie. Może mógł by mi ktoś podrzucić namiary na sprawdzonego mech/tunera na Śląsku. :bajer:



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » sob lis 05, 2011 00:43

Witam,
szadrak pisze:Czytałem trochę o tym, że w niektórych przypadkach rozwiązuje to problem.
, u mnie pomogło. Jeśli chodzi o śląsk to CTR Kędzierzyn Koźle Dario84 jest na tym forum lub w Gliwicach coś też jest, ale teraz szybko nie umiem znaleźć, a i COMPSPORT z Bielska. Zależy z kąt dokładnie jesteś?
Pozdrawiam.


Tomek

robko29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 07, 2011 23:32

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: robko29 » wt lis 08, 2011 00:54

Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość. Jest to moje pierwsze auto z silnikiem diesla golf 3 variant.
Posiadam silnik 1.9 td. 94 r. Nie wiem ile auto ma przejechane ponieważ jestem 3 właścicielem a na liczniku ma 122 tys.
Posiadam następujący problem i nikt w okolicy nie jest w stanie mi pomóc.
Auto na zimnym silniku zapala zawsze za trzecim razem, na ciepłym za drugim co ciekawe wystarczy cofnąć kluczyk i spróbować jeszcze raz i zapala jak benzyniak na dotyk. Świece żarowe zmienione, prąd do nich dochodzi, brak bąbelków powietrza w układzie dolotowym, małe bąble na powrocie z pompy do baku. Filtr paliwa z podgrzewaczem. Czasami następuję przy ok 70 st brak mocy i obroty spadają do 600 obr aż silnik zgaśnie, po tym wystarczy jeszcze raz go odpalić (długo kręcić) i wszystko wraca do normy i silnik chodzi jak należy i nie gaśnie. Turbina działa przy ok 1800 obr. Posiadam ssanie ręczne które przy maks. wysunięciu nie chowa się samoczynnie, muszę go trochę pchnąć i chowa się automatycznie w miarę nagrzewania silnika ale nie całkowicie, zostaje tak ok 1 cm. Silnik nie kopci na zimnym i na ciepłym. Woda się nie gotuje, olej na poziomie. Spalanie 6.5 l na 100 w cyklu mieszanym. :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr:



Awatar użytkownika
daniocrack
Forum Master
Forum Master
Posty: 1023
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 13:02
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: daniocrack » wt lis 08, 2011 08:41

mam problem auto cordoba AFN na zimnym po nocy pali na dotyk na cieplym trzeba krecic nawet 7s u mnie problem polega na tym ze spr Vagiem adaptacje po zalogowaniu na 12233 i zmienialem mape na 32784 (max) wiekszej nie moglem dzieje sie to samo. Zmienilem czujnik cieczy na nowy dalej to samo ale jak odlacze wtyczke ktora do niego jest podlaczona to na cieplym pali od kopa co moze byc tym spowodowane ?? :bajer:



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: jhosef » wt lis 08, 2011 09:54

robko29, na Twoim miejscy wymienił bym kostkę stacyjki. Może ona nie łączy i przy kolejnej próbie przekręcenia załącza.



robko29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 07, 2011 23:32

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: robko29 » wt lis 08, 2011 13:52

jhosef,
Ok. Kupię kostkę i zobaczymy co będzie się działo. Jak wymienię dam znać jak chodzi.



dppro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn cze 27, 2011 19:37

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: dppro » pt lis 11, 2011 12:11

Witam panow, posiadam golfa 4 1.9 tdi 130km i skurczybyk ciezko odpala na goracym silniku , na zimnym od strzala .... wymienialem juz kostke pod stacyjka probowalem metody z czujnikiem cieczy po odpieciu wpinki dalej ciezko zapalal wiec na moje oko to nie bedzie czujnik... sprawdzalem uklad paliwowy czy nie jest zapowietrzony nastepnie wymienilem uszczelki miedzy glowica a pompa vacum bo zauwazylem wyciek i dalej nic......Panowie juz nie wiem co mam z tym autem robic :/ myslalem o podniesieniu dawki paliwa ale nie wiem jakie sa tego minusy ,a moze lepiej dac pompe vacum do regeneracji??? pozdrawiam...



Hera7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr cze 15, 2011 23:30
Lokalizacja: Szydłowiec

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Hera7 » pt lis 11, 2011 12:15

Witam od tego czasu jak się zrobiło zimno na dworze to samochód ciężko pali. Rano trzeba chwilkę pokręcić żeby odpali ale wczoraj miałem taką sytuację że przejechałem samochodem około 40km zgasiłem go była godzina około 19. O godzinie 1:00 w nocy chciałem go odpalić i wrócić do domu ale nie dało rady w ogóle kręciłem rozrusznikiem jakiś czas i nic, dobrze że byłem z dwoma znajomymi to pomogli pchnąć i odpalił. Od czego może to zależeć?. A i samochód stoi cały czas na dworze (niestety brak garażu).



lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: lukas1305 » pt lis 11, 2011 13:04

dppro pisze:Witam panow, posiadam golfa 4 1.9 tdi 130km i skurczybyk ciezko odpala na goracym silniku , na zimnym od strzala .... wymienialem juz kostke pod stacyjka probowalem metody z czujnikiem cieczy po odpieciu wpinki dalej ciezko zapalal wiec na moje oko to nie bedzie czujnik... sprawdzalem uklad paliwowy czy nie jest zapowietrzony nastepnie wymienilem uszczelki miedzy glowica a pompa vacum bo zauwazylem wyciek i dalej nic......Panowie juz nie wiem co mam z tym autem robic :/ myslalem o podniesieniu dawki paliwa ale nie wiem jakie sa tego minusy ,a moze lepiej dac pompe vacum do regeneracji??? pozdrawiam...
Witam.Co prawda ja mam 2.0TDI i miałem identyczny problem co Ty ,zimny na dotyk a ciepły musiał pokręcić,nic nie kombinowałem tylko znajomy zrobił mi korekte mapy odpowiadającej za rozróch na ciepłym i problem znikł,teraz pali tak samo jak na zimno.Zajeło mu to raptem 10min.a efekt niesamowity.

Pozdr.



dppro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn cze 27, 2011 19:37

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: dppro » pt lis 11, 2011 13:22

Sprubuje jeszcze wymienic szczotki i tulejki w rozruszniku, moze to cos da a jak nie to jade na ta korekte mapy:/



Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości