Golf 3...brak temperatury, nie termostat, nie czujnik

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adamesik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 00:20
Lokalizacja: Racibórz

Golf 3...brak temperatury, nie termostat, nie czujnik

Post autor: adamesik » czw paź 27, 2011 16:14

Witam, borykam się z takim problemem, iż maksymalna temperatura na liczniku w mieście wynosi ok 70 stopni. Przed chłodnicę dałem karton i temperatura się nie podnosi. Przy podłączeniu pod komputer gdy na liczniku była temperatura 60 stopni, komputer pokazywał 50. Sprawdziłem czujnik temperatury...przy 70 topniach jest 530 ohm. Z trudem nagrzałem go do 90 stopni, jadąc trasę na 3 tys obrotach, piłując go, to gdy stanąłem opór wynosił 240 ohm. Stojąc z tymi 90-cioma stopniami trzymałem gaz na 1,5 tys ale i tak wskazówka nie szła dalej i trzymała 90 stopni. Co jeszcze zrobić?
edit: Auto stoi już godzinę, teraz mierzyłem, ma 80 stopni i 450 ohm.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Golf 3...brak temperatury, nie termostat, nie czujnik

Post autor: munior » czw paź 27, 2011 19:34

adamesik pisze:borykam się z takim problemem, iż maksymalna temperatura na liczniku w mieście wynosi ok 70 stopni. Przed chłodnicę dałem karton i temperatura się nie podnosi. Przy podłączeniu pod komputer gdy na liczniku była temperatura 60 stopni, komputer pokazywał 50. Sprawdziłem czujnik temperatury...przy 70 topniach jest 530 ohm. Z trudem nagrzałem go do 90 stopni, jadąc trasę na 3 tys obrotach, piłując go, to gdy stanąłem opór wynosił 240 ohm. Stojąc z tymi 90-cioma stopniami trzymałem gaz na 1,5 tys ale i tak wskazówka nie szła dalej i trzymała 90 stopni. Co jeszcze zrobić?
Po mojemu to termostat ci nie trzyma ,zrób prosty test dotykając dolnego węża przy chłodnicy ,ma być zimny do ok 80 stopni ,jak nie jest, to termostat nie trzyma ,a to że wymieniałeś nie znaczy że musi być sprawny .A co do trudności ze złapaniem 90 stopni to tdi tak już ma ...dlatego w niektórych modelach tdi zakładano podgrzewacze płynu na trzech świecach żarowych ,albo znacznie lepsze i skuteczniejsze dogrzewacze webasto :chytry:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

adamesik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 00:20
Lokalizacja: Racibórz

Golf 3...brak temperatury, nie termostat, nie czujnik

Post autor: adamesik » czw paź 27, 2011 19:50

No zrobię tak. Ale nie wymieniałem termostatu. No właśnie webasto mam, nie używam, bo aż tak zimno nie jest. Ale nawet jak było ciepło to nie złapał 90 stopni. Kumple w: B5 fl TDI i Ibiza fl SDI łapią 90 po 4-5 km.



adamesik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 00:20
Lokalizacja: Racibórz

Golf 3...brak temperatury, nie termostat, nie czujnik

Post autor: adamesik » pn paź 31, 2011 22:05

Wymieniłem termostat. Zobaczy się jutro po ilu km się zagrzeje. Dziękuje, dobranoc:D



adamesik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 00:20
Lokalizacja: Racibórz

Golf 3...brak temperatury, nie termostat, nie czujnik

Post autor: adamesik » śr gru 28, 2011 00:59

Jak coś to problem dawno rozwiązany. Po przejechaniu kilku km chłodnica była ciepła - termostat puszczał. Wymieniłem termostat. Chociaż i tak trochę mija zanim jest 90 stopni, nie ma to jak w benzynie :jezor:



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Golf 3...brak temperatury, nie termostat, nie czujnik

Post autor: Sztomel » śr gru 28, 2011 08:07

munior pisze:A co do trudności ze złapaniem 90 stopni to tdi tak już ma ...dlatego w niektórych modelach tdi zakładano podgrzewacze płynu na trzech świecach żarowych
ten podgrzewacz nic nie daje jeśli chodzi o rozgrzewanie się silnika. Podgrzewacz działa na full (wszystkie 3 świece grzane jednocześnie) jak włączysz nawiew na szybę, ogrzewanie ustawisz na full i wiatrak dmuchawy również na full. Ja używam go tylko na parkingu do rozmrożenia przedniej szyby (po to właśnie został zainstalowany w silniku), palę sobie fajkę skrobiąc ze szronu i lodu pozostałe szyby i potem wyłączam bo z włączonym szybko oddaje to ciepło nagrzewnica. Do i z pracy mam 8 km więc z włączonym podgrzewaczem zaledwie wskazówka na wskaźniku temperatury podniesie się do połowy pomiędzy min. a 90*C przy tym dystansie a bez włączonego osiąga 90*C przy temp. otoczenia -3*C i jednak trzeba przejechać te 8 km by silnik TDI przy np. -3*C osiągnął temperaturę roboczą ze sprawnym termostatem.


Obrazek

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Golf 3...brak temperatury, nie termostat, nie czujnik

Post autor: damcio151 » śr gru 28, 2011 10:57

Raczej wątpliwe, że siedzi tam klimatronik ... manualna regulacja nie wysyła sygnałów do ECU czy akurat jest to ustawione na szybę, na max grzanie etc ...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 198 gości