Jazda na opałowym i jak ustrzec się kontroli

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kryspin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt lut 10, 2006 11:53
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Kryspin » śr cze 14, 2006 08:35

Dlatego zawsze mówiłem i będę powtarzał że w piwnicy muszą być drzwi garażowe - otwierasz puszczasz piec wolno pojeździ, wychasa się, wraca - zamykasz drzwi i śpisz spokojnie :bigok:


[url=http://www.toyotaklub.org.pl]TKP[/url]

luki234
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt lis 29, 2005 20:35
Lokalizacja: Debrzno
Kontakt:

Post autor: luki234 » śr cze 14, 2006 17:05

Kryspin pisze:Dlatego zawsze mówiłem i będę powtarzał że w piwnicy muszą być drzwi garażowe - otwierasz puszczasz piec wolno pojeździ, wychasa się, wraca - zamykasz drzwi i śpisz spokojnie
buahahahaa to było dobre :rotfl:



Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: tomogolf2 » pt cze 23, 2006 14:23

hehe:) wychasa sie :) hehe pozdziwiam poczucie humoru, pedzące piece i z wtryskami:)hehe


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
vszywiec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 29, 2005 01:05
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: vszywiec » ndz cze 25, 2006 11:29

jezdzilem na opale przez pol roku i co wtrski zajechalem. dodan ze opal byl w miare dobry i ze sprawdzonego zrodla. moze by bylo innaczej jakbym dolewla jakis uszlachetniacz czy cos. teraz jezdze na ON shella i jest oki.
nie wiem czy zauwazyliscie ze duzo ludzi tankuje na stacjach przy hipermarketrach tam zazwyczaj jest ropa z orlenu a ja jakos nie jestem do niej przekonany. a pozatym jak jest sens jechac na gorsza stacje po to zaby zalac 5 litrow i ile na tym zaoszczedzisz 10-20 gr istna glupota. nawet przy calym baku nie zaoszczedzisz wiecej jak 10 zl a to raptem jest 2.5 litra ropy a na gorszym paliwie zrobi sie mniej km. stad wedlug mich spostrzezen lepiej jechac na dobra sprawdzona stacje i tam tankowac te 2 litry mniej ale i tak zrobi sie wiecej km a przy okazji silnik dluzej pohasa. podobnie sytuacja jest z opalem, co z tego ze jest tanszy ale jak silnik wiecej go spala. roznica w cenie przejazdu 100 km na opale a na ropie jest minimalna a po co zajezdzac silnik i narazac sie na kontrole drogowcow????
przyklad z autopsji !!!


sprzedam mk2 1,6 td ---------> 696-494-279
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56922

Awatar użytkownika
McMann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: czw cze 15, 2006 12:44
Lokalizacja: Sulejów / Łódź

Post autor: McMann » ndz cze 25, 2006 14:33

Policja ma prawo kontrolować wszystkie auta nawet te prywatne. Natomiast jeśli auto nie jest wykorzystywane zarobkowo ( nie jest zarejestrowane na firmę) to jeśli zatrzymają auto prywatne i okaże się żę jeździ na opale to mogą tylko wystawić mandat karny nic więcej o ile wiem to max 500 zl. A jeśli auto jest zarejestrowane na firmę i jeździ na opale to oprócz mandatu te 500 zl to wysyłają powiadomienie do Skarbowego (skarbówka potem sciga takiego człowieka za oszukiwanie państwa) - i wtedy zaczyn sie robić źłe bo znajomy tak miał złapali go jak jechał na opale zapłacił 500 a później skrabowy obciążył go karą za oszukiwanie na fakturach. Oni od razu uznają że od początku działalności tak oszukujesz więc kary są ogromne.


There's a plan to make all of this rigth...
Velocity & Acceleration - It's my addiction....

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » ndz cze 25, 2006 14:58

Ciekawe wlasciwie na jakiej podstawie karaja za jazde na innych paliwach niz ON. Jezeli szkodzi to srodowisku - to ok, ale w to watpie. Jezeli szkodzi to sinikowi - to sprawa wlasciciela pojazdu. Wlasciwie chyba nie ma podstaw prawnych ktore by zmuszaly do uzywania ON tylko dlatego zeby placic panstwu akcyze, a istniejace przepisy prawdopodobnie sa sprzeczne z konstytucyjnym prawem dysponowania wlasnosca - moje auto i moja sprawa co leje do baku (o ile nie szkodzi to bezposrednio innym). Ale w tym porabanym kraju co drugi przepis jest sprzeczny z konstytucja, a w konstytucji jest masa przepisow martwych i praw ktorych normalny obywatel nie jest w stanie wyegzekwowac. Glupota goni kretynizm popedzana idiotyzmem;)



Zielin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 20, 2005 09:43
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: Zielin » pn cze 26, 2006 00:09

podobno "chemiczna policja" kładzie do baku szpikulec pomiarowy wtedy możnaby było w ujściu od baku zainstalować siateczke metalową :hmm:

Gorzej jak podłączą sprzęt pomiarowy do wydechu :goof:



Awatar użytkownika
piecu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 18:38
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: piecu » pt cze 30, 2006 15:30

Glupota goni kretynizm popedzana idiotyzmem;)
A z tym to sie zodze w 100% :kac:


SPRZEDAM CZESCI DO MK1 GTI i nie tyko http://www.vw-youngtimer.pl/forum/viewtopic.php?t=4606&start=0

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56976 Posiadacze mk1 łączcie się ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości