Bora - świece i filtr paliwa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MojNick
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 01:34
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Bora - świece i filtr paliwa

Post autor: MojNick » pn paź 24, 2011 16:21

Witam.
Zaczęła u mnie migać kontrolka świec w Borze (1,9tdi 90KM 99r). Tak więc muszę zakupić nowe świece, czym należy się kierować przy wyborze odpowiednich do tego silnika? I mozna sprawdzić, czy trzeba wymienić tylko wybrane, czy też trzeba wszystkie? I lepiej wymienić jest wszystkie, czy tylko te popsute? Dodam, że od 3 lat nie były one na pewno wymieniane.
I jakie wybrać? Na allegro widzę i za 18 zł, i za 25-28zł. I nie wiem, na które się zdecydować. Może jakieś polecicie? I ile świec jest w standardzie w samochodzie? ;-)

Kolejne pytanie dotyczy filtru paliwa - można samemu sprawdzić, czy owy filtr jest do wymiany? Jeżeli tak, to jak można poznać zużyty filtr paliwa?
I czy ewentualnie np taki byłby dobry - http://allegro.pl/filtr-oleju-paliwa-vw ... 99328.html" onclick="window.open(this.href);return false; ?

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Bora - świece i filtr paliwa

Post autor: Quintus » pn paź 24, 2011 16:44

kontrolka swiec nie oznacza uszkodzonych świec, sprawdź włącznik świateł stop nad pedałem. to najczęstsza przyczyna.
nie da się jako tako ocenić stanu filtra, wymień jesli przynajmniej od dwóch zim nie był wymieniany i będziesz miał spokój. zalej paliwkiem, łatwoej pójdzie.



MojNick
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 01:34
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Bora - świece i filtr paliwa

Post autor: MojNick » pn paź 24, 2011 16:50

Quintus pisze:kontrolka swiec nie oznacza uszkodzonych świec, sprawdź włącznik świateł stop nad pedałem. to najczęstsza przyczyna.
Wyłącznik był naprawiany, bo światła nie świeciły. Jednak kontrolka pojawiała się już wcześniej co jakiś czas, a po wymianie świeci non stop. Co należy w tym włączniku poprawić, by zgasła (jeżeli to włącznik powoduje)?



Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Bora - świece i filtr paliwa

Post autor: Quintus » pn paź 24, 2011 17:19

A cholera go wie, ja ostatnio "regenerowałem" też i po prostu pzrestała kontrolka mrugać bez żadnej ingerencji. Nie wiem czy sterownik łapie jakiś bład.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Bora - świece i filtr paliwa

Post autor: kw » wt paź 25, 2011 17:07

U mnie jak była spalona świeca to nic nie mrugało, od czasu do czasu mrugnie kontrolka świec, ale wtedy pokazuje się błąd ten z pedałem. Zrób odczyt błędów, świece też przecież można sprawdzić.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości