TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY. REGULAMIN STR 116.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bladzio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn paź 13, 2008 09:45
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: bladzio1 » śr paź 19, 2011 12:06

Piasek pisze:Przy walniętej - prędzej by na zimnym nie odpalał niż na gorącym.
Właśnie na odwrót, walnięta pompa ma wpływ na słabe odpalanie na ciepłym silniku. Wiem co mówię, bo sam tak miałem i niestety musiałem wymieniać pompę.



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: ronuch » śr paź 19, 2011 17:25

prawda jest taka ze nie wszystkie ajm maja pompe w baku. sprawdzisz to jak odkrecisz pokrywke w bagazniku i zobaczysz ile masz przewodow dochodzacych do wtyczki jak 2 to nie ma pompki jak 4 to jest! poczatkowe wersje ajm wlasnie nie maly pompki potem zaczeli je montowac bo silnikowi brakowalo paliwa na wysokich obrotach


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: JacekB » śr paź 19, 2011 19:58

ronuch pisze:prawda jest taka ze nie wszystkie ajm maja pompe w baku. sprawdzisz to jak odkrecisz pokrywke w bagazniku i zobaczysz ile masz przewodow dochodzacych do wtyczki jak 2 to nie ma pompki jak 4 to jest! poczatkowe wersje ajm wlasnie nie maly pompki potem zaczeli je montowac bo silnikowi brakowalo paliwa na wysokich obrotach
jakby była potrzeba to można ją spokojnie z innego AJM'a przełożyć wraz z przewodami? Ta się to jakoś zrobić?


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: ronuch » czw paź 20, 2011 17:34

nie wiem czy jest taka mozliwosc. musialbys kupic caly nowy plywak z pompka, wiazke el na 4 przewody do plywaka i pompki, potem przekaznik i sterowanie przekaznika (pewnie steruje nim ecu). pompka zalancza sie po przekreceniu kluczyka (jeszcze zanim dasz zaplon) dzila moze 3 sekundy i potem dopiero zalancza sie jak zapali auto. Jesli nie planujesz jakiejs wilekiej mocy to olalbym ta pompke. Ona nie ma w zasadzie zadnego znaczenia jesli chodzi o zapalanie auta bo nawet nie zdarzy przetloczyc paliwa do pompy - jesli juz to dobija tylko do filtra


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

witek690
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt cze 22, 2010 16:00
Lokalizacja: Świdnica

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: witek690 » czw paź 20, 2011 18:25

nie zgadzam się z tobą jak mi zdechła pompka w baku to auto nie zapaliło nawet plak nie pomógł wymieniłem pompke i jest git.



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: ronuch » czw paź 20, 2011 19:40

ja u siebie jezdzilem przez miesiac bez pompki i pomimo wyrobionych gniazd pd w glowicy zapalal dobrze.


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

krzys2711
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt lip 30, 2010 06:24
Lokalizacja: Lubuskie

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: krzys2711 » wt paź 25, 2011 18:25

i juz auto w domku, kat wtrysku ustawiony i cos jeszcze ruszal w pompie wtryskowej tzn siagal gore ale co dokladnie robil to nie chcial powiedziec bo powiedzial ze to jego patent ale auto powinno chodzic jak ta lala. Zobaczymy jutro z rana jak zapali, a co do oglonych wrazen z jazdy po naprawie to tak jak by sie lepiej zbieral i byl bardziej elastyczniejszy. Zobaczymy co czas pokaze, a zainteresowanym dziekuje za rady



Awatar użytkownika
LordSpooky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn paź 19, 2009 11:47
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: LordSpooky » śr paź 26, 2011 07:29

Podobno (nie wiem dokladnie jak to sie nazywa ) zakłada sie na pompie jakiś przekaźniczek który zwieksza na starcie dawke paliwa. Nie zbadalem jeszcze tematu więc prosze madrzejszych kolegow o poprawe w razie jakbym sie mylil.



krzys2711
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt lip 30, 2010 06:24
Lokalizacja: Lubuskie

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: krzys2711 » śr paź 26, 2011 20:16

i napisze wam moje spostrzezenia, koszt naprawy 200 zl ale za to jaka satysfakcja z wydanych pieniedzy, auto zimne pali tak jak cieple tzn od pol obrotu rozrusznikiem, no mowie wam nie chce przechwalic ale poki co jestem wiecej niz zadowolony i nie wazne czy zrobil sam kat wtryskow i pomoglo czy naprawde grzebal cos w tej pompie, ale auto pali jak nowe bez zaslony dymnej i na wszystkie gary rownoczesnie, bylo warto



tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tovdi1 » pt paź 28, 2011 08:04

pacjent mk3 1.9td
pompa wtryskowa z grzybkiem i boost pinem zamontowana
po wymianie na wolnych obrotach chodzi nie równo i przy większej przegazówce ściąga przewody przelewowe z wtrysków
czy może być to wina zbyt późnego zapłonu???
proszę o potwierdzenie lub naprowadzenie na przyczynę tego faktu



Awatar użytkownika
KurierOPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr mar 23, 2011 09:34
Lokalizacja: Opolskie

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: KurierOPL » sob paź 29, 2011 21:02

witam was , mam taki problem , przerzucilem wlasnie 1.6 td do gofra mk1 ( wczesniej byl 1.6D) i po odpaleniu kopci tak ze nie idzie wytrzymac , kolor bialy wchodzacy na niebieski ( ciezko wyczaic kolor bo robilem to godzine temu , czyli juz ciemno) byla zciagana pompa wtryskowa bo przekladalem lape z poducha od 1.6d do nowego , nast problem to ciezko odpala , kreci kreci kreci i lapie , nast musi miec zaciagniete "ssanie" ( nie wiem jak to w dieslu sie fachowo nazywa) bo inaczej szarpie mi piecem a nawet zgasnie , no i gdzies mi przepadla kontrolka od grzania swiez zarowych , podpielem tak samo jak bylo a kontrolki jak nie ma tak nie ma , nawet nie wiem czy je grzeje , ( nie zdarzylem juz sprawdzic czy idzie prad na swiece ) i na koniec to powiem ze silnik dzialal bez problemu bo kupilem cale mkII dla tego silnika , aaa i mam turbine garrett k03 i jak wkreca sie na obroty a scisne przewod gumowy przy turbo-dolot to nie robi sie za twardy choc turbo gwizda, czy to wszystko jest spowodowane tym ze jest przestawiona pompa czy cos jeszcze jest nie tak ? z gory dzieki za pomoc Łukasz ;)



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: JacekB » pn paź 31, 2011 09:45

J swój problem w końcu rozwiązałem. Wymiana uszczelnienia na pompowtryskiwaczy i pali jak złoto, może nawet i stać tydzień czasu na pochylonym terenie maską do góry.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
szadrak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw mar 25, 2010 23:28
Lokalizacja: PO
Auto: Seat Leon ST

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: szadrak » pn paź 31, 2011 18:25

JacekB pisze:Wymiana uszczelnienia na pompowtryskiwaczy i pali jak złoto
A możesz napisać co wcześniej w golfe robiłeś/wymieniałeś zanim padło na uszczeniacze pompowstryskiwaczy. Bo nie wiem za co sie u siebie zabrać? :banghead: Mój golf był ostatnio pod kompem i wyszedł niewiarygodny sygnał od czujnika obrotów silnika- niby wtyczka słabo siedziała. A minęło 2 tyg i pali źle a nawtet gorzej. Bo wcześniej na ciepłym palił źle. A teraz na zimnym i na ciepłym źle pali. Na zimnym to kręce 4-5 s i nic. wyłaczam zapłon krece 2 raz i już wtedy można powiedzieć, że normalnie zapala. A tak samo na ciepłym: wystarczy, że nie zapali normalnie, to po dłuższym kręceniu, tj.już 4s zapala sie kontrolka od ESP I ABS. ABS gaśnie a ESP nie. Dodam że kontroli ww gasna zaraz po włączeniu zapłonu tak jak ma być ale potem znowu zapalają sie przy kręceniu rozrusznikiem. Niedawno miałem wymieniana pompe vacum (ori Bosch) bo stara pompa już słabo pompowała i hamulec był słaby. I nie wiem co wymienić żeby w końcy ten golf zaczał norm palić... Na razie jestem uziemiony bo przebywam w NL i nie znam tu żadnego mech który by ogarnął problem.



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » pn paź 31, 2011 23:56

Witam, a rozrusznik dobrze kręci, czy jakoś powoli? Posłuchaj, czy po włączeniu stacyjki na zapłon, ale przed odpalaniem słychać pompkę w baku, tak przez 1-2 sekundy? Sprawdź, czy w wężyku nie ma pęcherzyków powietrza.
Pozdrawiam.


Tomek

Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 212 gości