ALH problemów poczatek...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Greeqo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 20, 2007 10:40
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

ALH problemów poczatek...

Post autor: Greeqo » ndz paź 16, 2011 17:54

Witam Panowie i Panie, niestety jestem zmuszony znów pisać w dziale ,,problemy''
otóż do rzeczy, walczę z autem już od miesiąca jest jakiś problem i nie wiem co to jest, porobiłem podstawowe żeby żeby wykluczyć pierdołę, lecz nic nie pomogło.

objaw jest taki że zaczęła się strasznie trzaskać pompa wtryskowa, jest taki specyficzny metalowy stukot który narasta z wzrostem obrotów (sprawdzane stekoskopem)
z początku myśleliśmy że to wtrysk ten co jest za pompą, bo strasznie jest rozniesiony ten głos, nie ma żadnych objawów z tych co wyczytałem na forach odnośnie pompy wtryskowej
kąt wtrysku między 48 a 52 ustawiony, dawki zmieniałem od małej do większej, aby wykluczyć że coś z dawką nie tak, teraz jest ok 5,0 wcześniej dawałem na 2,5mg, błędów nie ma, z logów nic nie widać wszystko gra i buczy.
Na zimnym pali gitarka, na ciepłym gorzej (ale to wiadomo złe oprogramowanie do alh)
i panowie dalej z tym?
(chciałem w zeszłym tygodniu jechać na zrobienie tej dawki startowej i przy okazji chipa - ale że coś nie gra z silnikiem to się wstrzymałem)
ten głos pompy jest okropny, strasznie nie przyjemnie się jeździ, w środku też słychać idealnie taki sam odgłos jak zużytych popychaczy,
popychacze zrobione 2 miesiące temu wraz z rozrządem
wałek nie wytarty, ładnie wygląda.
Tutaj daje filmik który nagrałem może coś wam da to.

" onclick="window.open(this.href);return false;
w 0,55-0,57sec najlepiej słychać to
a także od 1,19
noi na końcu jak dałem na 2000 obrotów

Jutro myślę jechać za Tychy do Boscha żeby zobaczył tą pompę, ale boje się że oni od razu każą ją zrobić za 2000zł
Proszę zerknijcie ktoś kto zna się na tym, albo miał taki problem

auto:
nie bierze oleju
nie dymi
nie szarpie



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

ALH problemów poczatek...

Post autor: munior » ndz paź 16, 2011 18:38

Greeqo pisze:Jutro myślę jechać za Tychy do Boscha żeby zobaczył tą pompę, ale boje się że oni od razu każą ją zrobić za 2000zł
Hmm...no coś tam słychać metalicznego przez chwilę ,ale klekot skutecznie zagłusza .Jak będziesz pewien że to pompa to możesz przysłać ją do mnie ...za ułamek z tych 2 koła wymieni się jej wnętrzności i bedzie jak nowa :grin: Jak chcesz to mogę jej nawet przeszczepić głowiczkę 11 -tke :chytry:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
Greeqo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 20, 2007 10:40
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

ALH problemów poczatek...

Post autor: Greeqo » pn paź 17, 2011 15:10

Witam Panowie, byłem u paru mechaników jedynie co powiedzieli to że jakiś czujnik w pompie pada, bo się wytarł czy coś takiego i teraz może być coraz gorzej, ale sobie myślę że ten czujnik odpowiada za kąt wtrysku a kąt wtrysku jest dobry przecież, nie zmienia się ani nic, czy ktoś mi podpowie jak temu się lepiej przyjżeć?



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

ALH problemów poczatek...

Post autor: Fahoo » pn paź 17, 2011 20:16

Greeqo, stary mowa o dynamicznym kacie wtrysku a nie o początku tłocznia
grupa 004


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Greeqo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 20, 2007 10:40
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

ALH problemów poczatek...

Post autor: Greeqo » pn paź 17, 2011 21:54

Logi mam zrobione wyglądają tak:
004
http://vaglog.rtnet.pl/ato40_58472.html" onclick="window.open(this.href);return false; BS
http://vaglog.rtnet.pl/ato40_58468.html" onclick="window.open(this.href);return false; dynamiczny

Dziś zaś byłem u innego mechanika, i powiedział że to wtrysk się trzaska a nie pompa, i całkiem możliwe bo ten odgłos wychodzi z pompy, ale nie wykluczone że z wtrysku który jest za pompą, dziś próbowałem zmieniać kąt wtrysku na późniejszy i wczesny, nic nie daje, trzaska się jak trzaskał, zmieniałem także dawki jeszcze i tak nic, mam wrażenie że głośniej to się trzaska kiedy silnik osiągnie 90 stopni a na dworze jest max do 10 stopni, bo w południe dziś jeździłem i powiem wam było ciszej, a było z 15 stopni.
Kurde i co teraz? jak sprawdzić wtrysk w domowych warunkach? czy na spróbowanie kupić inne i zobaczyć co się będzie działo? co myślicie?



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

ALH problemów poczatek...

Post autor: Fahoo » pn paź 17, 2011 22:03

Greeqo, przestawiacz kata ok
podmien wtryski


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Greeqo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 20, 2007 10:40
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

ALH problemów poczatek...

Post autor: Greeqo » pn paź 17, 2011 22:31

Tylko kurde nie mam z kim ;/ i to mnie martwi, muszę coś wymyśleć bo kupować na daremno też bez sensu chyba.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

ALH problemów poczatek...

Post autor: t0mal » wt paź 18, 2011 02:10

Albo wtrysk sterujący



Awatar użytkownika
gluchy1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 21, 2007 22:00
Lokalizacja: Warszawa

ALH problemów poczatek...

Post autor: gluchy1984 » wt paź 18, 2011 09:23

Jeżeli moge to się delikatnie podepne do tematu, nie wiem dokładnie jak to sie ma do mojego silnika 1Z i pompy przy nim, ale mam podpbny obiaw, mianowicie jakiies dziwne dzwięki słyszę w tych okolicac co u Kolegi Geego. Objaw róznieź nasila sie rpzy ciepłym silniku, odpalanie ok, dymienia brak, szarpań nie ma. W pierwszej kolejności podejrzenie pada na szklanki ale nie jestem pewien poniewaz to sie przekłada tez na moc, czuć pulsowanie w rytm tego brzęczenia, i tak jak by silnik strasznie sie trząsł przy przyspieszaniu bo czuć te drgania na kierownicy i ogólnie na całej budzie. Tutaj Pytanie do Ciebie Greego, czy cos podobengo wystepuję cu CIebie?



Awatar użytkownika
Greeqo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 20, 2007 10:40
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

ALH problemów poczatek...

Post autor: Greeqo » wt paź 18, 2011 11:26

Ja w ogóle nie mam żadnych wstrząsów, auto ma moc bez zmian, tyko coraz głośniej się telepie, ja mam szklanki wymieniane 3 miechy temu na INA, przy okazji z rozrządem robione, więc ja na razie stawiam na wtryski ;/ tylko nie mam kurde jak tego sprawdzić.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

ALH problemów poczatek...

Post autor: Fahoo » wt paź 18, 2011 12:48

Greeqo, chcesz mam kpl z alh


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości