Turbina/ Problem z Momentem Obr / Proszę o Radę / Pomocy ;)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Turbina/ Problem z Momentem Obr / Proszę o Radę / Pomocy ;)

Post autor: Stanley777 » sob paź 15, 2011 21:28

Witam wszystkich przeglądnąłem sporo tematów ale jak widać każdy ma swój problem i ciężko było mi odnaleźć odpowiedz na mój problem...

A mianowicie kilka tygodni temu oddawałem turbinę do regeneracji bo po prostu wirnik miał takie luzy że aż łopatki były lekko połamane do tego siłownik był do wymiany itd ogólnie 8 stówek nie moje, ale nie o to się rozchodzi, pamiętam jak jeszcze było wszystko ok to samochód się lepiej zbierał turbo łapało od 1800 obr i ciągnęło do końca,a teraz po regeneracji dosłownie szlag mnie chce trafić turbo zaczyna łapać dopiero przy 2300 obr/min i sami rozumiecie chwilami przy tych niższych obrotach to robi się z niego delikatnie mówiąc "muł" :/

Nie orientuje się ktoś z was co mogłoby być tego przyczyną? Czy to oni coś źle ustawili itd? Bo przecież na to mam gwarancje 12 m-cy
Niby dzwoniłem do nich powiedziałem jak jest to mówili żebym ugadał się z jakimś obeznanym w tych sprawach mechanikiem i ustawił to na sztandze tyle że to nic nie dało :/ mechanik najpierw skręcił prawie że na full kazał mi się przejechałem i nic :/ potem odkręcił na full przejechałem się i dalej nic :/

Nie orientujecie się co może być tego przyczyną?
No i jakie jest to standardowe ustawienie sztangi?

Z góry dziękuje za odpowiedz pozdrawiam :okej:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Turbina/ Problem z Momentem Obr / Proszę o Radę / Pomocy ;)

Post autor: italiano_83 » sob paź 15, 2011 21:39

logi dynamiczne trzeba zrobić, masz zapewne niewyregulowaną długość sztangi, a mówiąc wprost specjalnie ją tak ustawiają Ci którzy regenerują turbo, aby zabezpieczyć się przed reklamacją jak by turbo się wykrzaczyło. Zrobisz loga dynamicznego 011 od 1400-4000 i będzie można coś powiedzieć, resztę logów też, jak nie masz vaga to zapytaj na grupie regionalnej (swojej) ludzi o pomoc w nich wykonaniu.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Turbina/ Problem z Momentem Obr / Proszę o Radę / Pomocy ;)

Post autor: perki » sob paź 15, 2011 21:51

Stanley777, nie lepiej kazac tym co regenerowali aby ja zamontowali i ustawili ? jestes klijentem wiec trzeba wymagac . dajesz pare stow za doprowadzenie turbo do normalnego stanu wiec niech po regeneracji turbo chodzi tak jak ma czego dowodem beda logi



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Turbina/ Problem z Momentem Obr / Proszę o Radę / Pomocy ;)

Post autor: Łuki_79 » sob paź 15, 2011 21:52

Stanley777 pisze:No i jakie jest to standardowe ustawienie sztangi?
Wyreguluj na początek długość sztangi jak napisałem w tym temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 2&start=98" onclick="window.open(this.href);return false; i następnie wykonaj loga dynamicznego grupy 011 jak pisze italiano_83,


Obrazek

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Turbina/ Problem z Momentem Obr / Proszę o Radę / Pomocy ;)

Post autor: Stanley777 » sob paź 15, 2011 22:04

Łuki_79 pisze: viewtopic.php?f=35&t=373372&start=98
Ej albo z moją przeglądarka jest coś nie tak albo nie wiem temat nie jest aktualny czy coś bo go nie widzę :/


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Turbina/ Problem z Momentem Obr / Proszę o Radę / Pomocy ;)

Post autor: daniel.wwe » sob paź 15, 2011 22:09

Stanley777 link działa


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Turbina/ Problem z Momentem Obr / Proszę o Radę / Pomocy ;)

Post autor: Stanley777 » sob paź 15, 2011 22:10

italiano_83, dostęp do waga mam więc w tygodniu ogarnę sprawę, faktycznie w takich sytuacjach są istotne logi.

perki, też bym tak zrobił tyle że do miejsca w którym robią regeneracje mam naprawdę sporo pojechałem tam tylko raz ale z sama turbiną a samochód został u mechanika 7 godzin czekałem aż zregenerują Garretta i gotowa zabrałem do mechanika, przecież to tylko zamontować i nic więcej i wydaje mi się że mechanik nie ma innej opcji jak szperać przy sztandze, ale tego nie robił do póki ja nie stwierdziłem że jest coś nie tak z tym momentem zadzwoniłem do nich i koleś powiedział że to kwestia sztangi, na drugi dzień zajął się tym mechanik ale tak jak pisałem wyżej na nic kręcenie w tą i w drugą stronę to nic nie dało :banghead:

daniel19843 faktycznie działa, to ja miałem coś porypane w ustawieniach forum heh sorki.


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
KoMaR245
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: wt kwie 14, 2009 17:26
Lokalizacja: Brzesko

Turbina/ Problem z Momentem Obr / Proszę o Radę / Pomocy ;)

Post autor: KoMaR245 » pn paź 24, 2011 12:55

Stanley777, i jak tam temat ogarnięty już ?



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Turbina/ Problem z Momentem Obr / Proszę o Radę / Pomocy ;)

Post autor: Stanley777 » pn paź 24, 2011 17:19

KoMaR245, nie, :-( w tym albo następnym tygodniu planuje jechać podpiąć Gofera zrobić logi dynamiczne itd itd... no zobaczymy.

Ja obstawiam że sztanga nie została wyregulowana, albo któryś z zaworków nawala czy coś :?

PS: KoMaR245, Poszukuje dobrego i w miarę taniego lakiernika z okolic czy coś, dziś prawe lusterko urosło a tak samo oryginalne nakładki ARL chciałbym malnąć w kolor, nie masz może kogoś? :hmm:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
KoMaR245
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: wt kwie 14, 2009 17:26
Lokalizacja: Brzesko

Turbina/ Problem z Momentem Obr / Proszę o Radę / Pomocy ;)

Post autor: KoMaR245 » pn paź 24, 2011 21:09

sam poszukuje ale odpuściłem temat do wiosny.



Awatar użytkownika
wariatwariatwariat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 21, 2011 01:09

Turbina/ Problem z Momentem Obr / Proszę o Radę / Pomocy ;)

Post autor: wariatwariatwariat » wt paź 25, 2011 00:52

A samochud dobrze odpala, czy może musisz chwilke dłużej zakręcić, lub szarpnie przy odpaleniu?



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Turbina/ Problem z Momentem Obr / Proszę o Radę / Pomocy ;)

Post autor: Stanley777 » wt paź 25, 2011 12:13

wariatwariatwariat, powiem Ci że samochód odpala w miarę dobrze, no chyba że postoi kilka dni bez odpalenia to :? niestety kręci dłużej, była też taka sytuacja że kiedyś stał ok 5 dni, ja wsiadam chce odpalić a tu lipa :grrr: ale obawiam się że to wina kodensatora 3F :-x który niby jest podpięty dobrze, ale cały czas pobiera napięcie np na wyświetlacz itd itd...

A powiedz mi co ma odpalanie do momentu i tego jak turbina ciągnie hmm?


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Turbina/ Problem z Momentem Obr / Proszę o Radę / Pomocy ;)

Post autor: Stanley777 » pt paź 28, 2011 21:26

Ostatnio byłem u powiedzmy dobrego mechanika pogadać o moim problemie z momentem itd przejechał się i stwierdził iż powinienem:

Podłączyć pod VAG w celu wykrycia błędów logi dynamiczne itd itd (nowością nie błysnął)
Czyszczenie EGR + (ew. jeśli chciałbym to) zaślepienie go.
Czyszczenie kolektora ssącego
Sprawdzenie szczelności układu (zawór N75, N18, N239) + szczelność wszystkich rureczek a w razie potrzeby wymiana na nowe.

No i teraz pozostaje jedynie ugadać się na termin, tyle że ten koleś ma takie kolejki że się w głowie nie mieści :panna: a co za tym idzie? albo tak tani, albo tak dobry :jezor:

W sumie to za czyszczenie EGR-u zaślepianie go sprawdzanie szczelności obwodów itd mógłbym wziąć się sam, ale przyznam się że aż tak obcykany w temacie mechaniki nie jestem :? a szkoda bo jak się okazuje kilka stówek zawsze zostaje w kieszeni :hmm:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości