MK3 TDI Przerywa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafalr27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 11, 2006 23:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

MK3 TDI Przerywa

Post autor: rafalr27 » pt paź 14, 2011 20:56

Witam,

Niedawno miałem problem z brakiem mocy po wymianie rozrzadu... okazało sie że padł przepływomierz. Tym razem mam nieco inne objawy. Auto przerywa praktycznie na każdym biegu. Przerywanie wyglada mniej wiecej tak że wciskam gaz a auto wogole nie reaguje, po czym dostaje po krótkiej lub dłuższej chwili mocy i ciagnie. Przerywania są bardzo różne. Raz przerywa raz za razem, czasami przerywa rzadziej. Najgorsze jest to, że bywa iż wsiade do auta i nie przyrwa. Po czym problem wraca zazwyczaj po nastepnym uruchomieniu silnika. Wydaje mi sie że najwieksze objawy przerywania sa z rana.
Dodam że:
1. Przejrzałem forum pod tym kątem, może do tego pasować kilka rzeczy od przepływomierza włacznie, przez wtrysk sterujący po nastawnik pompy.
2. Podpiałem VAG - błedów brak
3. Chciałem na dzień dobry zrobić logi dynamiczne ... ale otóż VAG mi rzuca błedem podczas wykonywania logów gdy mniej wiecej obroty dotra do 1500.

czy ma ktoś jakiś pomysł cóż to może dolegać mojemu staruszkowi :)


pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

MK3 TDI Przerywa

Post autor: Sztomel » pt paź 14, 2011 23:27

rafalr27 pisze:3. Chciałem na dzień dobry zrobić logi dynamiczne ... ale otóż VAG mi rzuca błedem podczas wykonywania logów gdy mniej wiecej obroty dotra do 1500.
To znaczy, możesz jaśniej ?


Obrazek

rafalr27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 11, 2006 23:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

MK3 TDI Przerywa

Post autor: rafalr27 » pt paź 14, 2011 23:35

Tzn że jak wprowadze grupe logowania wcisne GO (Basic Settings). Wartosci w okienkach sie pokazuja i reaguja na pedał gazu. Wystarczy jednak ze na biegu jałowym (w czasie jazdy to samo) wejde powyżej 1500 obrotów to w okienkach pojawia sie napis o bledzie ( Error czy coś podobnego) i jest koniec logowania tzn program sie nie wysypuje tylko nie logowane są wartości, jak zejde z obrotów to także nie wracaja wartości w okienkach, musze wtedy wrócic do poczatku logowania żeby sie pojawiły. Wczesniej już robiłem logi dynamiczne i było ok, co prawda kabel pożyczałem koledze ale to chyba nie ma znaczenia bo na niskich obrotach działa bez zarzutu.


pozdrawiam

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

MK3 TDI Przerywa

Post autor: Łuki_79 » pt paź 14, 2011 23:43

rafalr27 pisze:Tzn że jak wprowadze grupe logowania wcisne GO (Basic Settings)
Logi dynamiczne wykonujesz w Select => 01 - Engine => Meas. Blocks - 08 :bigok:
Basic Settings (nastawy podstawowe) logujemy na biegu jałowym,bez dotykania pedału przyśpieszenia :hmm:


Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

MK3 TDI Przerywa

Post autor: Sztomel » sob paź 15, 2011 10:22

No i kwestia wyjaśniona.


Obrazek

rafalr27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 11, 2006 23:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

MK3 TDI Przerywa

Post autor: rafalr27 » sob paź 15, 2011 12:07

Tak mój błąd, dziękuję za poprawkę ... przed chwila zrobiłem logi. Oto one:

http://vaglog.rtnet.pl/rafalr_60109.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://vaglog.rtnet.pl/rafalr_60110.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dodam że akurat podczas wykonywania logów auto nie przerywało. Wygląda na to że jest to przypadłość zimnego lub słabo rozgrzanego silnika, bo tego samego dnia co robiłem logi jadąc krótka trasa około 5km, zarówno w jedną (nastepnie silnik ostygł) jak i w druga strone auto mocno przerywało.

..może teraz padnie wskazanie na coś konkretnego ?


pozdrawiam

rafalr27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 11, 2006 23:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

MK3 TDI Przerywa

Post autor: rafalr27 » sob paź 15, 2011 13:23

Jednak to nie kwestia ciepłego silnika, właśnie zrobiłem kurs zielona - głogów, po jakies 1/3 trasy auto zaczeło tak przerywac ze w zasadzie nie było chwili bez przerywania. Wygląda na to że sprawa sie nasila :/


pozdrawiam

rafalr27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 11, 2006 23:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

MK3 TDI Przerywa

Post autor: rafalr27 » ndz paź 16, 2011 18:19

Jeszcze raz Vag, tym razem pokazał 553 czyli przepływomierz:

- poniżej logi
http://vaglog.rtnet.pl/rafalr_60309.html" onclick="window.open(this.href);return false;

wyglada na to że pechową przepływke trafiłem ... ze padła po 3 tyg użytkowania


pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

MK3 TDI Przerywa

Post autor: Sztomel » pn paź 17, 2011 11:34

W logu nie widać stałej wartości wskazań przepływki świadczącej o jej elektrycznym uszkodzeniu ale za to wartość MAF actual wskazuje na nieszczelność w dolocie (ale pomiędzy przepływką a turbosprężarką).


Obrazek

rafalr27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 11, 2006 23:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

MK3 TDI Przerywa

Post autor: rafalr27 » pn paź 17, 2011 20:49

... niestety nadal żadnej poprawy. Oto co zdążyłem wykonać.
Szukałem nieszczelności między przepływką a turbosprężarka, sprawdziłem gruba karbowaną rurę wychodząca z przepływomierza, oraz wężyki, znalazłem dwa miejsca przetarć cienkich wężyków, jeden który wchodzi przy filtrze powierza(i własnie o niego sie przecierał) do małej kostki (zdaje sie że to N75 ?), do której także wchodzą jeszcze dwa inne takiej samej grubości weżyki. Drugi wężyk wychodził z drugiej rury z która łaczy sie karbowana. Usunałem przetarcia ... nie pomogło.
...zastanawiam sie czy gumowa rurka która dochodzi z prawej strony grubej rury do której wpada karbowana nie powinna być mocniej naciągnieta na jej plastikowy kołnierz, bo tam było widać wycieki oleju. Ale nie miałem pewności - wole zapytać żeby czegoś czasem nie zerwać.
Tej drugiej grubej rury nie za bardzo miałem jak zbadać (ciężki dostęp), i poza tym to rura plastikowa więc chyba nie pękła, obejrzałem ją tylko oględnie, nic szczególnego nie zauważyłem.

Kilka spostrzeżeń ktore może są istotne:
- Zauważylem kostke obok filtra paliwa, umieszczona nieco niżej na tym samym uchwycie co filtr paliwa, bliżej kabiny - widze ze sa tam dwie końcówki gdzie raczej powinny być jakieś kabelki doprowadzające, u mnie nie ma nic podłaczonego.
- zauważyłem także że auto pracuje nierówno, szarpie nieco silnikiem co widać jak otworze maske i patrze na silnik, po dłuższej chwili jakby sie uspokajał, ale wystarczy że dodam gazu i już znowu zaciąga...

To tyle ..

Panowie jakieś przemyślenia, propozycje (mam nadzieje że nie padnie na pompe wstryskową, a tak na marginesie czy łatwo zdiagnozować jej niedomaganie VAGIEM ? )

Na co moge zwrócic szczególną uwagę przy szukaniu tej nieszczelności ?
dzieki za wszystkie podpowiedzi... mam nadzieje, że w końcu trafie przyczyne


pozdrawiam

rafalr27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 11, 2006 23:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

MK3 TDI Przerywa

Post autor: rafalr27 » wt paź 18, 2011 21:14

Dziś sprawdziłem cieńkie wężyki te od n75, nie zauważyłem żadnych nieszczelności. Zajrzałem także do przekaźników czy sie czasem żaden nie poluzował (wszystko było w porządku), no i do bezpieczników. W bezpiecznikach "Fuel pump" czyli od pompy paliwa był przejarany. Wymieniłem i auto nabrało mocy, lecz przerywanie nie ustapiło, tylko jest mniej dokuczliwe, tzn jak wcisne gaz to kilka razy szarpnie i jak przekroczy 2 tys to już ciagnie ok. NIestety nierówna praca silnika po uruchomieniu cały czas występuje. Pomyślalem że skoro zjarał sie bezpiecznik od pompy tzn że być może była mocno obciażona np przez zapchany filtr paliwa.
Mimo iż go wymieniłem w lipcu, zrobiłem to dziś ponownie wsadziłem nowy... niestety nie pomogło. Moje ogledziny miedzy przepływka a turbiną przykuły spore wycieki spod pokrywy tej od wlewu oleju. Pamietam ze była ona sciagana przy wymianie rozrządu a podkładka nie była wymieniana niestety ... Wiecej pomysłów kurka nie mam..,na chwile obceną :)


pozdrawiam

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

MK3 TDI Przerywa

Post autor: t0mal » wt paź 18, 2011 23:13

[b]rafalr27[/b] pisze:Dziś sprawdziłem cieńkie wężyki te od n75, nie zauważyłem żadnych nieszczelności
Trzeba podłączyć pompkę z manometrem, zaślepić fragment przewodu który chcesz sprawdzić, nagibać około 1 bara, i patrzysz na na zegarze czy szczelne, inaczej nie idzie sprawdzić, bo czasami wężyk z tworzywa jest pęknięty tak że nie zobaczysz gołym okiem.

Obejrzyj jeszcze egr, sprawdź, czy zawór się otwiera.
Szarpanie to często objaw padającego nastawnika pompy wtryskowej, często towarzyszy temu falowanie na wolnych obrotach. Pomaga odpięcie wtyczki z impulsatora.



rafalr27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 11, 2006 23:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

MK3 TDI Przerywa

Post autor: rafalr27 » śr paź 19, 2011 07:49

Obejrzyj jeszcze egr, sprawdź, czy zawór się otwiera.
EGR - czyśćiłem tydzień temu, był zawalony, ale nic nie pomogło wyczyszczenie.
Szarpanie to często objaw padającego nastawnika pompy wtryskowej
Wykluczenie nastawnika byłoby dobrym ruchem ... wiec zrobie ten manewr z wtyczką dzis.

Dodam że nierówna praca silnika - nie jet widoczna na obrotomierzu. Dopiero na VAG-u widać że co niektóry odczyt obrótów spada o około 40, np wczoraj ze standardowego 860 spadał momentami na 820. No i wciąż mi ten 533 wyskakuje czyli sporadyczny bład przepływki, nawet jak go skasuje to przy ponownym podpieciu VAG po jakimś odcinku ... on znowu jest. Ale wina na pewno nie leży po jej stronie bo robiłem test z odpietą przepływką także nierówna praca była.
Szarpanie/przerywanie podczas jazdy jest tak nagminne że w zasadzie cały czas trzęsie delikatnie budą.


pozdrawiam

rafalr27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 11, 2006 23:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

MK3 TDI Przerywa

Post autor: rafalr27 » śr paź 19, 2011 21:09

Telenoweli odcinek ... n-ty (już nie moge zliczyć :))

1. Sprawdziłem impulsator zeby wyeliminowąć nastawnik - wyeliminowałem
2.Pecherzyki powietrza w przewodzie paliwowym - niewidoczne
3. Sprawdziłem przewody elektryczne od elektrozaworu oraz wtyczke - w porzadku


Dziś wymieniłem 2 z 3 węzyków od n75 (Na wymiane trzeciego zabrakło mi węzyka) . Bez zmian. Usłyszałem za to, że po wyłaczeniu silnika paliwo w filtrze kapnęło !!! Wiec szybko wymontowałem filtr firmy Filtron i był wypełniony w połowie... wydaje mi sie że powinien być pełny. W węzyku nie widziałem pecherzyków powietrza, ale pamietan że nie kupiłem oringu do filtra paliwa a zdaje sie że jest obowiązkowa jego wymiana. Podejrzewam że to on może być winny. Jutro kupie nowy i zamontuje. Zdam relacje co i jak. Trzeba przyznać że mam cicha niedzieje że to jest sedno sprawy... zobaczymy


pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości