Odpala i gaśnie po 1 sekuńdzie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mateo19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 07, 2011 19:45

Odpala i gaśnie po 1 sekuńdzie

Post autor: mateo19 » pt paź 07, 2011 20:19

witam wszystkich forumowiczów mam problem z moim Passatem B5 1.9TDI 115 koni a mainowicie robiłem silnik od podstaw poprzedni właściciel dosłownie go zakatował była wywalona panewka na korbowodzie padnięta turbosprężarka olej w paliwie i jeszcze można by tak było bez końca ale do żeczy poskładałem go całego wymieniłem rozrząd turbo wał z panewkami olej i filtry silnik zagadał od strzału jeździłem nim przez około 5 dni po mojej wiosce tam i spowrodem "nie dużo bo pare elementów bylo w tym czasie malowane" palił idealnie nic mu się nie działo aż pewnego dnia jak był kompletnie poskładany po przejechaniu 20 km przy prędkości 140km/h gościu mi wyjechał z podporządkowanej i musiałem dosyć mocno hamować po czym zredukoiwałem do 3 biegu po czym dodałem gazu lecz samochód zaszarpał troche po czym zgasł stamołem na poboczy i próbowałem go odpalić ale on Odpala i po 1 sekuńdzie gaśnie i tak za każdym razem Paliwo jest immo nie mruga Vag nic nie pokazuje. Nie mam pojęcia co to może być proszę o pomoc. Z góry dzięki



Awatar użytkownika
OLGRAN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr paź 28, 2009 17:11
Lokalizacja: Oleśnica

Odpala i gaśnie po 1 sekuńdzie

Post autor: OLGRAN » sob paź 08, 2011 09:18

Do sprawdzenia Immo, bo objawy typowe


Golf IV Variant 1.9 TDI PD 2003 r Special
BYŁ- GOLF PLUS 1.9 TDI COMFORTLINE 2006 r

mateo19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 07, 2011 19:45

Odpala i gaśnie po 1 sekuńdzie

Post autor: mateo19 » sob paź 08, 2011 09:36

na początku też myślałem że immo ale raczej nie podczas jazdy tylko przy paleniu, jeszcze jak go paliłem to raz chodził troszke dłużej ale falował na obrotach pomiedzy 700/900 i nie reagował na pedał gazu ale jak dosyć szybko zacząłem go wciskać i puszczać to powoli wspinał się na obroty ale jak conajmniej ciagnik bez wydechu ale jak puściłem to puźniej już nie reagował



mateo19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 07, 2011 19:45

Odpala i gaśnie po 1 sekuńdzie

Post autor: mateo19 » sob paź 08, 2011 12:22

Witam, dzisiaj troche pogrzebałem przy silniku odpinałem po kolei kostki i odpalałem i gdy odpiołem czujnik ciśnienia doładowania samochód odpala i chodzi na wolnych obrotach tak jak trzeba ale gdy dodaję gazu on wspina sie ledwo do 1300obr i koniec więc wyciągnąłem czujnik od ojca z A4 1.9 TDi 110 AFN czujnik ma wszystkie numery te same i jak go podpiąłem do paska dalej to samo samochód odpala i po 2 sekundach gaśnie a co lepsze wsadziłem mój czujnik do A4 i ona pracuje normalnie czy ktoś wie co to może być ?



Awatar użytkownika
diegoxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 15, 2009 01:02
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Odpala i gaśnie po 1 sekuńdzie

Post autor: diegoxxx » sob paź 08, 2011 15:47

spr. rozrząd i ustawienie pompy na nim



Longhorn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lip 27, 2009 22:32
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Odpala i gaśnie po 1 sekuńdzie

Post autor: Longhorn » sob paź 08, 2011 18:51

Sprawdź czy klapa gaszaca po odpaleniu przypadkiem się samoczynnie zamyka, bo z twojego opisu wynika, że może robić ci taki bałagan, a czujnik ciśnienia doładowania nijak się niema do twojego problemu. Na koniec dodam, że przy zamkniętej klapie jest brak reakcji na gaz oraz kopcenie na siwo czy też niebiesko.



mateo19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 07, 2011 19:45

Odpala i gaśnie po 1 sekuńdzie

Post autor: mateo19 » sob paź 08, 2011 22:58

klapa gasząca jest przez caly czas otwarta po odpaleniu a jedna jak rozpinam map sensor "czujnik ciśnienia doładowania" to silnik odpala normalnie



PROBLEM ROZWIĄZANY !!!!!!!!!!!!
Był nim zawór n18 samochód cały czas dławił się spalinami i dlatego cały ten cyrk po odłączeniu i zaślepieniu przewodu podciśnienia z zaworu recyrkulacji spalin samochód chodzi jak nowy
Dzięki wszystkim za pomoc !!!!!!!



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Odpala i gaśnie po 1 sekuńdzie

Post autor: Michał_1977 » pt sie 26, 2016 14:55

Witajcie.
Odkopie trupa,bo mam coś podobnego. ASZ po solidnym nagrzaniu odpala i gaśnie po 2-3 sekundach. Wczoraj dziada męczyłem z 15 razy,zanim odpalił na dobre.
Jak już załapie,to hula. W sterowniku jeden błąd związany z czujnikiem temp. cieczy (nie pamiętam już jaki).
Dziś znów pojeździłem,podłożyłem mu do pieca i znów po zgaszeniu miał pod górke z odpalaniem.Zdjąłem kostę ów czujnika i odpalał za każdym razem.
Więc podpinam VAG-a,ale temperatura dla ECU zbliżona do tej na blacie,no może ze 3-4 stopnie różnicy,ale to może być nawet błąd paralaksy. Tak czy srak,jest byk w sterowniku,więc coś na rzeczy :bajer:
Teraz tak,mogę wymienić ten czujnik na ori z ASO,ale czy na pewno to on jest winowajcą. Czasami takie herezje mają miejsce,że już sam nie wiem... Dlaczego gaśnie?


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Odpala i gaśnie po 1 sekuńdzie

Post autor: karol8114 » pt sie 26, 2016 21:16

W AFN miałem przypadek, że wtyczka czujnika była zalana płynem, puszczał oring, pomimo prawidłowych wskazań temperatury na vagu miałem przeboje z autem że hej, świece grzał kiedy chciał, delikatnie dymił, z rury śmierdziało jak ze stara 200. Skoro VAG wywala błąd coś jest na rzeczy, dobrze byłoby podmienić czujnik, zmieżyć rezystancje na pinach w czujniku. Ja kupiłem Febiego i jest ok.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości