seryjny AFN po chipie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » czw cze 22, 2006 18:44

cowboy pisze:czyli wcześniej kręcił się do około 4300 a teraz kręcie się prawie do 4700 czyli do czerwonego pola
Hej. Co do kręcenia silnika to przy jakich obrotach następuje odcięcie? Każdy podaje inne wartości a silniki jednakowe + soft. Właśnie wróciłem z ASO po wymianie rozrządu i na 3 biegu trzymałem but w podłodze i wskazówka stanęła idealnie na 5000obr. i tak pałowałem przez ok 10sek. dalej się nie dało. Nie było przy tym efektu odcięcia jak w benzynkach po prostu silnik nadal pracował równomiernie. Ze względów bezpieczeństwa przyjęta jest napewno jednakowa wartość obrotowa więć nie wiem czy te różne wyniki to tylko kwestia sprawności i stanu silnika [układ zasilania].


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » pt cze 23, 2006 03:00

jutro nagram i ja u siebie filmik z przyspieszenia. ale u mnie patrząc na prędkościomierz podczas przyspieszania jakos duzego wrazenia to nie robi bardziej wrażenie robi jak siedzi sie w fotelu. I wogole wskazania moje prędkościomierza są jakieś dziwne porównywalem juz kilka razy na trasie z autami znajomych i wychodzi tak jakby mi zaniżał prędkościomierz i to dość dużo. W drodze na Majóvwke porównywalem wskazania z kolezanki Polo ASZ na obwodówce i u niej wskazówka byla na 220 KM/h a u mnie w tym czasie ledwo 200 KM/h a u siebie w golfie szafe zamykam. Dziwna sprawa. Moze to przez 17 calowe obręcze, a zeby jeszcze bylo lepiej wyskakuje mi czasami błąd na vagu Speed sensor.


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pt cze 23, 2006 08:09

aw69 pisze:jakos duzego wrazenia to nie robi
no jak sie kieruje to sie wydaje ze przyspiesz wieczność - jak sie ogląda filmik to nie jest tak źle :)

przy 17 kołach to rzeczywiście profil musiłby być chyba 40 albo 35 jeśli szerokość 215 żeby nie zaniżał licznik..

a błąd Vaga można sprawdzić impulsator - o zmienia wartość rezystancji z odpowiednią częstotliwością - są takie specjane testery do tego..

pozdro



Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » pt cze 23, 2006 17:21

http://rapidshare.de/files/23894676/100_4068.MOV.html

a tu moj filmik z przyspieszenia niestety ze wzgledu zbyt duzego natęzenia ruchu nie udalo mi sie zamknąć szafy. 0 - 210


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pt cze 23, 2006 19:59

aw69, bardzo ładny filmik!!

sam kręciłeś czy miałeś pomoc ?

czyli na 1/4 rozpedzasz sie do około 140-150 ...

jedziesz lepiej ode mnie - szacunkowo 0,5 sek 0-100 i ponad 1 sek 0-140 :) czyli w równoległym wąchałbym smród - może staniemy na kresce na VWmanii :P

oczywiście to taka zabawa orientacyjnie...bo moze faktycznie jedziesz jeszcze szybciej z uwagi na te 17 calowe koła ..

tak czy owak ładnie Ci zapina golfik- gratki !! :bigok:

[ Dodano: Pią Cze 23, 2006 20:07 ]
aha - jak masz wykresik z hamowni - to równiez chętnie popatrzymy...



Awatar użytkownika
uysy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: pt lis 19, 2004 14:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: uysy » pt cze 23, 2006 21:04

Chopie... Nie stresuj Adama ;)
bo po tym "jedziesz lepiej ode mnie" to mu się ciśnienie podniosło ;)



Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » pt cze 23, 2006 21:20

Ja musze zrobić nagranie swojej 1Zetki po chipe. :bigok:



Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » sob cze 24, 2006 02:31

Chopie... Nie stresuj Adama
bo po tym "jedziesz lepiej ode mnie" to mu się ciśnienie podniosło
Hehe dobre :) Nie ja nie z takich, mam tylko 150 KM wiec to nie jest jakies tam cudo, kazdy kto głębiej siedzi w temacie wie ze moje autko coś boli i powoli kończą się pomysły na wyleczenie jego. Chyba pozostaje przeszczep na PD ;) Co do wykresiku powiem szczerze ze nawet niemam go w tej chwili pod ręką musze poprosić Tore zeby wyslal mi mailem moj wykres, wtedy po strojeniu mialem taki podly humor ze juz nawet nie chcialem tego wykresu brać. Cowboy na kresce mozemy stanąć śmiało, ale nie na terenie Autodromu w Rusocinie a juz napewno nie na tej "wspaniałej prostej" jaką tam mają (zapinasz jeden dwa i hamowac trzeba ostro żeby nie w.p.i.e.r.dolić się na trawnik (żenada)
Co do filmiku kręciłem sam aparart przytwierdzilem mocno do kierownicy i jazda :)


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » sob cze 24, 2006 07:37

uysy pisze:Chopie... Nie stresuj Adama ;)
bo po tym "jedziesz lepiej ode mnie" to mu się ciśnienie podniosło ;)

no co ? przeciez napisałem że lepiej? :) nie napisałem ze troche lepiej :P, ze miłem gratów pod sufit w barku itd :P :bigok:

a co Rusocina to myslałem że tam sa super warunki ?(nie byłem) Ale jesli jest jak pisał aw69 to nie ma sensu sie pałować w niezbyt bezpiecznych warunkach..

ale powaznie to patrząc na filmik kol ccinekk (Ibiza AFN 99') to odnosze wrażenie że mk3 AFN to niezła sprawa i naprawde małym kosztem mozna zdrowo posmigac..

ciekaw jestem co przyniosa mody mechaniczne dalej w AFNie, prawdopodobnie przy wtrsykach ASV i turbinie AWX nie wydoli sie więcej niz 1Z - praktycznie doł ten sam, no chyba ze sterownik od 1Z nie radzi sobie z ta turbiną?

ale u mnie przede wszystkim to IC do poprawy :)

pozdrawiam

ps. do admina: może zrobimy podwieszony temat: tylko wykresy i filmiki naszych klekotów ?



Awatar użytkownika
uysy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: pt lis 19, 2004 14:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: uysy » sob cze 24, 2006 10:33

i ja mam film :)
film
Obrazek



Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » sob cze 24, 2006 10:42

Dobry filmik a muzyka jeszcze lepsza, taka nastrojowa :bigok:



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob cze 24, 2006 10:46

uysy, spokojnie majestatycznie, budka suflera w tle a na szafie 240 :bigok:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
uysy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: pt lis 19, 2004 14:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: uysy » sob cze 24, 2006 10:56

dziwnie się ludki patrzyli jak mykałem z telefonem w jednej ręce i fajką w drugiej :)



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » sob cze 24, 2006 11:47

uysy pisze:dziwnie się ludki patrzyli jak mykałem z telefonem w jednej ręce i fajką w drugiej :)
a kierownice czym trzymałes? .....em ?:P :bigok: pogratulowac :) filmiku też zresztą..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości