AAZ nierówno pracuje

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

apln
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt cze 19, 2009 17:05
Lokalizacja: SY/SLU/SG
Kontakt:

AAZ nierówno pracuje

Post autor: apln » pn wrz 26, 2011 19:30

Witam koledzy,

bardzo proszę o pomoc. Oto opis sytuacji:

W sobotę rano zapalam golfa(Mk3 1.9td AAZ, przelatane 322k, w rodzinie od nowości, jeżdżony na mobilu 5w50), złapał od razu, lecz usłyszałem bardzo głośny metaliczny stuk z silnika, silnik zaraz zgasiłem. Z garażu zaczął wydobywać się biały dym, po chwili odpaliłem stukania już nie było, ale silnik jakoś szarpie i nierówno pracuje. Musiałem pojechać jakieś 40km w jedną stronę, więc po tym jak silnik chwilę pochodził przed garażem i wydawało się że wszystko jest w porządku pojechałem. Silnik po osiągnięciu roboczej temperatury bardzo szarpie, "rzuca się". Gdy przejechał się nim mój tata, poprzedni właściciel golfa, stwierdził że też jest trochę słabszy. Z silnikiem nigdy problemów nie miałem, jakieś 110k km temu zaczął się wyrabiać klin na wale, lecz szybko zostało to naprawione - tata wyrównał powierzchnię wału, dał nową zębatkę i śrubę na kleju - i było ok. Teraz nie da się zauważyć gibania koła pasowego. Poniżej załączam film który obrazuje pracę silnika(temperatura cieczy około 50oC). Aha - od jakiegoś tygodnia - dwóch silnik chwilę dłużej kręci na ciepłym, zanim zaskoczy.

Dziś wykręciłem wtryski i sprawdziłem na maszynce - wszystkie dają mgłę. Zmierzyłem kompresję - na każdym cylindrze 31.

" onclick="window.open(this.href);return false; - oto film - wyszedł jak wyszedł, nie widać, ale co jakiś czas poleci kilka bąbelków z powrotu pompy

Bardzo proszę o porady i sugestie co dalej sprawdzać, auto jest mi bardzo potrzebne, pomagam ojcu w firmie, i golf dzielnie mi służy, a od października znów zaczną się dojazdy na studia...

Czy rwać rozrząd i sprawdzić jak wygląda klin, czy szukać jeszcze gdzie indziej?

Z góry dziękuję za wypowiedzi,
pozdrawiam,
Michał :bigok:


I am traveler of both time and space...

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

AAZ nierówno pracuje

Post autor: souler » pn wrz 26, 2011 23:06

klin na wale. ten silnik jesli ma kompresje, paliwo i rozrzad to pali i chodzi normalnie.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

apln
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt cze 19, 2009 17:05
Lokalizacja: SY/SLU/SG
Kontakt:

AAZ nierówno pracuje

Post autor: apln » wt wrz 27, 2011 14:23

Dziękuję, skoro nikt więcej nie może nic napisać, to jutro wezmę się za ściąganie kółka.


I am traveler of both time and space...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 236 gości