ARL, czy to pada dwumas?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kubik78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: śr sty 14, 2009 16:31
Lokalizacja: Szczecin

ARL, czy to pada dwumas?

Post autor: kubik78 » sob wrz 24, 2011 02:19

Mam niedawno kupionego arl i drobne problemy z nim związane:

-Drgania na gałce od skrzyni biegów, wyczuwalne na biegu jałowym oraz powyżej 2000 obr, przy przyspieszaniu drga tak samo lub mniej niż przy jeździe stałą prędkością.
-Ciężko wchodzi dwójka, jedynka znośnie, 3 4 5 i 6 bez żadnych problemów.
-Czuć mrowienie podłogi na jałowym biegu, na kierownicy również tylko mrowienie.
-Sprzęgło przy lekkim wciśnięciu wydaje z siebie metaliczne odgłosy, tylko i wyłącznie przy lekkim wciśnięciu. Przy puszczonym oraz wciśniętym na maxa nie słychać go wcale.

Czy to pomału je***ie sie dwumas czy może poprzedni mechanik źle złożył mu sprzęgło (podobno jest całkiem nowe a pomysł ze sprzęgłem podrzucił mi mój mechanik) i dlatego je słychać i powoduje drgania na samochodzie.

Co do tych objawów padającego dwumasa które wyczytałem z forum:
-Autem nie szarpie, płynnie spływa ze sprzęgła
-Nie trzesie sie przy przyspieszaniu, jest wręcz odwrotnie. Jak sie przyspiesza to drży jakby mniej.
-Skrzynia biegów nie hałasuje, tylko ta dwójka cholernie ciężko wchodzi
-Kierownica delikatnie drży, nie mam porównania do innych PD wieć nie powiem czy jest to drżenie w normie czy już oczymś świadczy. U mojego szwagra w focussie TDDI na jednomasie kierownica drży jakby mniej ale on ma VP



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ARL, czy to pada dwumas?

Post autor: wesol » sob wrz 24, 2011 07:54

objawy rozne bo i zepsucie dwumasu jest rozne. Moze sie zatrzec i obie masy stoja sztywno a moga byc mega luzy po obwodzie oraz jeszcz emoga byc luzy podluzne czyli obie masy sie o siebie obijają. Odglosy to najczesciej glosna praca i slychac takze metaliczne odglosy. Biegi jak biegi raczje powinny w miare wchodzic. Buda trzesie i lewarek zmiany biegów drga takze dosc mocno. Znaczna zmiana odglosow przy wcisnietym pedale sprzegla niz na puszczonym.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

olsen1969
_
_
Posty: 209
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 22:30
Lokalizacja: gniezno,wielkopolska

ARL, czy to pada dwumas?

Post autor: olsen1969 » sob wrz 24, 2011 09:09

wg mnie nie wyglada to na dwumas, sprawdz na poczatek stan poduszek silnika i skrzyni biegow :bajer:


MOJ VW VARIANT VR6
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=428128" onclick="window.open(this.href);return false;

kubik78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: śr sty 14, 2009 16:31
Lokalizacja: Szczecin

ARL, czy to pada dwumas?

Post autor: kubik78 » sob wrz 24, 2011 22:00

jak domowym sposobem sprawdzic poduszki? :)



olsen1969
_
_
Posty: 209
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 22:30
Lokalizacja: gniezno,wielkopolska

ARL, czy to pada dwumas?

Post autor: olsen1969 » ndz wrz 25, 2011 11:17

najprosciej to wejdz w kanal z troche dluzsza łyzka-breszka,i znajdz miejsce podparcia dla niej zeby ruszyc silnikiem-skrzynia biegow, poduszki nie moga sie ruszyc wiecej niz ok 0.5cm. lub jak masz druga osobe do dyspozycji to na odpalonym silniku i wlaczonym biegu trzymajac hamulec popuszczac sprzeglo-ale nie do konca. patrzac na zespol napedowy zobaczysz ktora poduszka unosi sie zbyt mocno. :pub:


MOJ VW VARIANT VR6
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=428128" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości