Zapowietrzony układ chłodzenia TDI 1z.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kaju93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 20:49

Zapowietrzony układ chłodzenia TDI 1z.

Post autor: Kaju93 » pt wrz 23, 2011 20:18

Witam Panowie.Ze względu na zbliżającą się zimę postanowiłem dziś zrobić płukankę chłodzenia silnika-wodą destylowaną przed zalaniem nowym płynem oraz wymianą termostatu(otwarty-silnik się niedogrzewa utrzymuje 80stopni).Więc odkręciłem korek zbiorniczka wyrównawczego,spuściłem "płyn" dolnym wężem chłodnicy i zaczekałem aż wszystko scieknie.Następnie podpiołem wąż i powoli zalewałem zbiorniczek wyrównawczy ok 2l cieczy (poziom min-max) włączyłem silnik włączyłem ogrzewanie na full-leciało ciepłe powietrze,ale chłodnica była zimna,odpiołem górny waż-trochę zasyczało powietrze i zaczekałem az wyleci całe a następnei go podpiołem zapaliłem samochód nic płynu nie ubyło natomiast zrobiło się tyle piany w zbiorniczku wyrównawczym i nic z tym fantem nie potrafiłem zrobić aha to było w sasiednim miescie na kanel i naszczęsci miałem MFA i temperature silnika kontrolowałem temperaturą oleju i jakoś dojechałem-chłodnica nadal była zima,lecz podniósł się wskaznik temperatury,tylko czy wskaznik temperatury znajduje się w chłodnicy czy gdzies na elemencie silnika?.Bardzo proszę wszystkich o pomoc jak mam go całkowicie odpowietrzyć.Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Kamil.



Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Zapowietrzony układ chłodzenia TDI 1z.

Post autor: biercok mkII » pt wrz 23, 2011 20:47

Termostat sie musi otworzyc zeby puscil na chlodnice. Piszesz ze chlodnica zimna, termostat pewnie walniety i sie nie otwiera. Zeby sie odpowietrzyl uklad musi termostat puscic na pelny obieg bo bez tego nici. Wymien termostat.



Kaju93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 20:49

Zapowietrzony układ chłodzenia TDI 1z.

Post autor: Kaju93 » pt wrz 23, 2011 20:53

"biercok mkII"-dzięki za szybką oraz rzeczową odpowiedź.



Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Zapowietrzony układ chłodzenia TDI 1z.

Post autor: biercok mkII » pt wrz 23, 2011 21:03

Non problem. Zanim wlozysz nowy termostat sprawdz czy sie otwiera. Wsadz do garczka z woda i gotuj. Zanim woda zacznie wrzec to termostat, powinien sie otworzyc. W aucie po tym poznac ze sie otworzyl jak dolny waz przy chlodnicy bedzie goracy jakbys nie wiedzial.



Kaju93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 20:49

Zapowietrzony układ chłodzenia TDI 1z.

Post autor: Kaju93 » pt wrz 23, 2011 22:23

Tak tylko jeszcze zanim wszystko było sprawne niezwróciłem uwagi na to czy ogrzewanie zaraz po wlaczeniu zimnego silnika działa na małym obiegu czy dopiero po przejsciu w duzy?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 211 gości