[mk4] ARL -mały wyciek, pytanie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Arkadiusz.gluchowicz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: czw lip 14, 2011 12:18
Lokalizacja: Warszawa

[mk4] ARL -mały wyciek, pytanie

Post autor: Arkadiusz.gluchowicz » czw wrz 08, 2011 08:25

Witam,

Wczoraj zlokalizowałem mały wyciek w moim ARL. Chciałem zapytać co to może być i ewentualnie jak się pozbyć problemu.

Ze zbiorniczka wyrównawczego wychodzi w dół dość grupy wąż, taki około centymetra, może lekko więcej. On następnie schodzi obok alternatora, w dół, i się rozdziela przy gruszcze podciśnienia na 2. Jeden idzie w prawo w stronę vacum pompy, drugi w lewo i tak jakby wchodzi w blok. Cieknie na łączeniu tego drugiego z blokiem.

Pytanie co to jest, jak to można wyeliminować i tak dalej. Proszę o każdą możliwą pomoc.

Pozdrawiam,

Arek.



cornyvlad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 05, 2007 16:16
Lokalizacja: Mazowsze

[mk4] ARL -mały wyciek, pytanie

Post autor: cornyvlad » czw wrz 08, 2011 16:54

Pytanie co cieknie czy to paliwo czy plyn G12. Jesli to paliwo to pompa vacum puszcza i w zaleznosc od typu albo uszczelka albo pompa do wymiany bedzie (przerabialem to). Co do plynu to moze waz na kroćcu luzno siedzi albo puszcza plyn sama pompa, to tylko uszczelka do wymiany. Sprawdz najpierw wąż i mocowanie



cornyvlad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 05, 2007 16:16
Lokalizacja: Mazowsze

[mk4] ARL -mały wyciek, pytanie

Post autor: cornyvlad » czw wrz 08, 2011 16:56

czy wąż jest napeczniały (grubszy) na ktoryms odcinku? Jesli tak to moze robi sie powoli nieszczelnosc i w koncu wywali G12.



Arkadiusz.gluchowicz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: czw lip 14, 2011 12:18
Lokalizacja: Warszawa

[mk4] ARL -mały wyciek, pytanie

Post autor: Arkadiusz.gluchowicz » czw wrz 08, 2011 18:00

Nie, nie, nie ...

Po pierwsze ten wąż jest metalowy. Po drugie, jak stoisz przed samochodem i patrzysz na silnik ARL, to ten wąż idzie od zbiorniczka wyrównawczego w stronę gruchy podciśnienia. Gruszka jest tak mniej więcej po środku silnika, pomiędzy nim, a chłodnicą. Przy tej gruszcze wąż się rozdziela na dwa, jeden idzie w lewo, w stronę rozrządu, drugi w stronę Vacum Pompy, ale nie do niej. On gdzieś pod nią chyba przechodzi, jeśli się nie mylę. Ten wąż gdzieś przed rozgałęzieniem, przechodzi w metalowy. Rozgałęzia się dokładnie pod gruszką podciśnienia. Cieknie na łączeniu bloku i tego metalowego węża. Nie cieknie na pewno z pomiędzy tego plastikowe i bloku, tylko na stówe cieknie z łączenia tego metalowego z blokiem. Cieknie ewidentnie płyn chłodniczy. Zaraz wrzucę fotkę i zaznaczę dokładnie miejsce.

Dzięki za odpowiedź.

Obrazek

Pozdrawiam,

Arek



Arkadiusz.gluchowicz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: czw lip 14, 2011 12:18
Lokalizacja: Warszawa

[mk4] ARL -mały wyciek, pytanie

Post autor: Arkadiusz.gluchowicz » sob wrz 10, 2011 12:02

hmmm ..

Nikt na pradę, nie kojarzy?

Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam,

Arek.



cornyvlad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 05, 2007 16:16
Lokalizacja: Mazowsze

[mk4] ARL -mały wyciek, pytanie

Post autor: cornyvlad » wt wrz 13, 2011 00:16

To ja nie wiem. Jednak jesli cieknie z łączenia, to powinna pomoc wymiana jakiejs uszczelki, tak sobie mysle. U mnie cieklo i z trojnika i pompy vacum i za kazdym razym pomagala wymiana uszczelki, jedz do ASO, u mnie bylo niedrogo, same uszczelki to groszowa sprawa. Powodzenia



Arkadiusz.gluchowicz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: czw lip 14, 2011 12:18
Lokalizacja: Warszawa

[mk4] ARL -mały wyciek, pytanie

Post autor: Arkadiusz.gluchowicz » śr wrz 14, 2011 09:20

no właśnie się za bardzo tym nie przejmuje, bo jestem pewien, że cieknie na łączeniu, więc wydaje mi się, że to tylko uszczelka jakaś.

Najpierw muszę się zająć rozrządem i spadkami mocy.

Dzięki za odpowiedzi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 188 gości