Ibiza FR 1.9 TDI ASZ i zablokowany bieg

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

neox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt mar 04, 2008 22:43
Lokalizacja: Kraków

Ibiza FR 1.9 TDI ASZ i zablokowany bieg

Post autor: neox » czw wrz 08, 2011 19:30

Witam,
jechałem dzisiaj na 2 biegu i wrzuciłem 3, weszła i tak chyba zostało ponieważ teraz:
1,3,4,6 da się wbić ( choć na początku jak to się stało to nawet nie mogłem wbić lewarka na 1 )
2,5, wsteczny nie da się

Jak nacisnę sprzęgło to ładnie wysprzęgla natomiast cały czas jest jakby zablokowana chyba 3 bo strasznie ciężko jest ruszyć jak się puszcza sprzęgło.
Np. wciskam sprzęgło wrzucam 1 i nadal tak jakby była 3 wrzucona...
Co sprawdzić ? Przebieg 223 tyś


Potrzebujesz programu, korekty do MSA15, EDC15V czy EDC15P ? Twój diesel źle odpala? Pisz PM...

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Ibiza FR 1.9 TDI ASZ i zablokowany bieg

Post autor: t0mal » czw wrz 08, 2011 22:34

Linki przy wybieraku na skrzyni.



neox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt mar 04, 2008 22:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Ibiza FR 1.9 TDI ASZ i zablokowany bieg

Post autor: neox » pt wrz 09, 2011 13:36

uszkodzone widelki między 3 a 4 biegiem, części i robocizna 1200 zł bo reszta w idealnym stanie


Potrzebujesz programu, korekty do MSA15, EDC15V czy EDC15P ? Twój diesel źle odpala? Pisz PM...

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Ibiza FR 1.9 TDI ASZ i zablokowany bieg

Post autor: Sztomel » sob wrz 10, 2011 09:18

Gdyby objaw był z zablokowanym 5 biegiem to sprawa byłaby prosta - brak oleju w skrzyni biegów ale przy 3 biegu to już nie jest takie oczywiste ale mimo to proponuję sprawdzić poziom oleju w skrzyni. Możliwe, że zespawało z powodu jego braku koła zębate 3 biegu na stałe. Również miałem taką samą przypadłość ale na 5 biegu z winy braku oleju. Mimo, iż lewarkiem dało się wbijać wszystkie biegi to i tak skrzynia cały czas trzymała na 5 biegu i musiałem tak pokonać 100 km ruszając na każdym skrzyżowaniu z piątki (sprzęgło super się paliło i śmierdziało niemiłosiernie ale wytrzymało i do dziś pracuje nienagannie). Jeśli olej w skrzyni będzie to tylko jej demontaż pokaże przyczynę zakleszczenia się trójki.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 172 gości