Jak zmniejszyć moc silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

idefix@onet.eu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sie 19, 2011 10:50

Jak zmniejszyć moc silnika

Post autor: idefix@onet.eu » sob sie 20, 2011 10:38

Może nie dokładnie jak w temacie, ale chodzi mi o to że jak kupowałem swój samochód vw bora z 2001r. silnik 115 koni AJM to poprzedni właściciel zwiększył moc z ze 115 do 150 koni, chciałbym powrócić do ustawień fabrycznych, czyli 115 koni i moje pytanie jest takie czy można to zrobić samemu za pomocą np. programu polski vag 4.9.



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Jak zmniejszyć moc silnika

Post autor: iigAlisArr » sob sie 20, 2011 10:40

Na moją wiedzę przez zwykłego "Vaga" się nie da, trzeba mieć lepszy program. Wyjście jest takie, że możesz wgrać oryginalny soft z tego silnika i będzie jak fabryka.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9254
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jak zmniejszyć moc silnika

Post autor: wesol » sob sie 20, 2011 11:01

Pytanie podstawowe po co zmniejszac. Chyba ze soft jakis w szopie robiony u pana Henia to jeszcze rozumiem. Moim zdaniem to jedz do jakiegos rozgarnietego tunera zeby zobaczyl co za soft tam siedzie i ewnetualnie korekte zrobic tak by auto bylo do jazdy codziennej bez uszczerbku dla silnika. Koni ile wyjdzie to wyjdzie i nie jest to miernikiem do stwierdzenia czy silnik sie rozsypie czy nie, Iloscia koni regulujesz Ty naciskajac odpowiednio pedal gazu. Mozna i seryjne 115 KM zajechac szybciutko.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

idefix@onet.eu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sie 19, 2011 10:50

Re: Jak zmniejszyć moc silnika

Post autor: idefix@onet.eu » sob sie 20, 2011 11:24

Przeczytałem że przez tak duże zwiększenie mocy padają silniki i mnie to po trzech latach spotkało, auto z tego co udokumentowane jest nie miało robionego tuningu przez jakiś przypadkowy warsztat, teraz mam wymieniony silnik i nie chcę żeby mnie to spotkało jeszcze raz, samochód nie był przezemnie katowany, wymiana softu w warsztacie jest pewnie kosztowne czy nie taniej jest kupić drugi komputer ?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Jak zmniejszyć moc silnika

Post autor: guziolek » sob sie 20, 2011 15:08

Podjedź i zapytaj ile ktoś sobie zażyczy, a ceny ECU masz na alledrogo, więc możesz porównać :bigok: Podejrzewam jednak że cena będzie podobna.



adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Jak zmniejszyć moc silnika

Post autor: adamwwy » sob sie 20, 2011 16:23

Szczerze mówiąc to wątpię, żeby przez dobrze zrobiony tuning elektroniczny mógł paść silnik. Może była jakaś inna przyczyna?? Bardzo dużo aut po takich przeróbkach jeździ i nie widać, aby była przez to zwiększona usterkowość.



Awatar użytkownika
ringel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 19:58
Lokalizacja: Munchen

Re: Jak zmniejszyć moc silnika

Post autor: ringel » sob sie 20, 2011 17:01

idefix@onet.eu pisze:Może nie dokładnie jak w temacie, ale chodzi mi o to że jak kupowałem swój samochód vw bora z 2001r. silnik 115 koni AJM to poprzedni właściciel zwiększył moc z ze 115 do 150 koni, chciałbym powrócić do ustawień fabrycznych, czyli 115 koni i moje pytanie jest takie czy można to zrobić samemu za pomocą np. programu polski vag 4.9.
Jeżeli chcesz tanio to zmień kodowanie na automat, może gościu robiący chip nie zmieniał wszystkich bloków.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Jak zmniejszyć moc silnika

Post autor: italiano_83 » sob sie 20, 2011 17:43

idefix@onet.eu pisze:zwiększył moc z ze 115 do 150 koni,
Jakiś 'papier" na to masz, czy tylko "zeznanie" poprzedniego właściciela ? Równie dobrze możesz teraz jeździć zupełną serią.
Tuner- ocena softu, pomiar na hamowni, ewentualna korekta i cieszyć się z jazdy. A jeśli masz faktycznie auto po modyfikacji to już widzę Twoją niezadowolona minę po tym jak auto dostanie seryjny soft :bajer: Ja miałem 90KM po "sofcie" 120KM i tak 5 lat jeździł mój Golf a teraz mam 150KM i dalej ma się dobrze :helm: To nie KM zabijają silnik, tylko użytkownicy i ewentualnie nieumiejętne "modyfikacje" pseudo tunerów lub wsady "żywcem" z allegro czy internetu :hehe:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

idefix@onet.eu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sie 19, 2011 10:50

Re: Jak zmniejszyć moc silnika

Post autor: idefix@onet.eu » ndz sie 21, 2011 10:54

Wszystkie dokumenty dostałem na których podane jest jaka była moc silnika i momentu obrotowgo przed i po.

Jutro pokażę te dokumenty bo mam je w garażu,

A jeszcze jedno pytanie czy wymiana komputera nie wiąże sie z kodowaniem imobilajzera, czy wystarczy tylko wyciągnąć stary i wsadzić nowy i to wszystko.



DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Re: Jak zmniejszyć moc silnika

Post autor: DANIEL LHR » ndz sie 21, 2011 14:11

dobrym rozwiazaniem bylo by kupic orginalny komp do 115 i zrobic dopasowanie immo . Jezeli masz auto po 2000r dojdzie jeszcze przepisanie vinu. A ten po tunnigu mozesz wtedy sprzedac



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Jak zmniejszyć moc silnika

Post autor: Fahoo » ndz sie 21, 2011 21:27

idefix@onet.eu, mnie interesuje co sie uszkodziło w twoim silniku?daj opis usterki


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

idefix@onet.eu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sie 19, 2011 10:50

Jak zmniejszyć moc silnika

Post autor: idefix@onet.eu » pn sie 22, 2011 10:37

Najpierw padła turbina, silnik zaczął kopcić i wirnik turbiny tarł o obudowę, silnik stracił moc, wymieniłem na regenerowaną turbinę, silnik odzyskał moc, ale dalej strasznie kopcił i żygał olej przez wydech, po odpaleniu silnika bez turbiny z głowicy z otworów wydechowych leciał olej, najpierw dałem głowicę do zrobienia(wymiana uszczelniaczy), ale silnik nadal miał bardzo duże przedmuchy.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Jak zmniejszyć moc silnika

Post autor: Fahoo » pn sie 22, 2011 10:50

no to ci sie zużył najnormalniej w swiecie od naklepanych km a żygała odma w dolot i efekt oleju na wydechu gotowy ,jeśli twierdzisz ze turbo było ok


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9254
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jak zmniejszyć moc silnika

Post autor: wesol » pn sie 22, 2011 12:05

chyba ze pierscienie olejowe zatarte ale czy to by silnik az rzygał olejem??


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 213 gości