Drgania i stuki na zimnym jałowym asz

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dysLeXia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 03, 2010 00:19

Drgania i stuki na zimnym jałowym asz

Post autor: dysLeXia » wt sie 09, 2011 12:40

Witam wszystkich! Jako świeży użytkownik postaram się przedstawić problem jak najdokładniej się da:)
Otóż rok temu kupiłem wymażone cztery kółka: Mk4 2003r 1.9 131km asz. Oczywko sprzedający zataił troszke fakt o wymianie dwumasa no ale niestety trza było się z tym liczyć że coś napewno jest nie tak:) Objawy słychać było tylko na zimnym silniku, z okolic lewego koła (od str kierowcy) dochodziły rytmiczne "stuki" ale gdy się rozgrzał wszystko wracało do normy. Po ok. pół roku postanowiłem zająć się tym więc jak i wymiana dwumasa to i reszty sprzęgła:) Koło dwumasowe+sprzęgło+docisk+siłownik (wszystko firmy LUK)+geometria+robota= rachunek na 2,5k złotych. Ale niestety moje szczęście nie trwało długo: jakiś dzień po odbiorze autka, wsiadając z rana w celu wyjechania z garażu usłyszałem niepokojące dźwięki. Znowu z mniej więcej z okolic lewego koła. Może już nie tak głośne te stukanie jak wcześniej ale tak jakby coś tam gdzieś tam ocierało o coś, jednak częstotliwość stuków ta sama jak przed wymianą koła dwumasowego itp. Do moich zmartwień doszły jeszcze wyczuwalne drgania na jałowym jednak to wszsystko dzieję się gdy stoję w miejscu. Gdy zacznę toczyć się na "luzie" nic z tych w/w rzeczy nie ma miejsca. Wróciłem do mechanika który mi wymieniał dwumas i był troszkę w szoku bo sam niewiedział co to za dźwięki. Zrobiłem juz 3k kilometrów i dalej nic a nawet mam wrażenie że coraz głośniej "coś" tam się odzywa. A wszystko to na zimnym silniku podczas stania w miejscu. Proszę o jakieś opinie, podpowiedzi na ten temat ponieważ trochę przerzuciłem materiału w necie i wszyscy za drgania i stukania obwiniają dwumas a dwumas to ja mam nowy...
Pozdrawiam i przepraszam za ścianę tekstu:)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Drgania i stuki na zimnym jałowym asz

Post autor: wesol » wt sie 09, 2011 14:22

coprawda podajesz ze z lewej strony ale roznie z tym bywa bo dzwieki sie rozchodza ale od strony rozrzadu jest jeszcze koo pasowe z tlumikiem drgan do napedzania paska PK czyli osprzetu jak alternator, klima itp. Sprawdz czy na wlaczonej klimie nie nasila sie ten dzwiek i telepanie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

dysLeXia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 03, 2010 00:19

Drgania i stuki na zimnym jałowym asz

Post autor: dysLeXia » wt sie 09, 2011 16:14

nie, to wszystko dzieje się gdy klima jest wyłączona a silnik jest zimny, jest to dźwięk rytmiczny, tj. coś gdzieś ocierało. Pozatym mam do wymiany rolke od sprężarki i wentylator bo go już dosyć buja:) ale jak już mowie to nie jest przyczyna sporych wibracji i tego "szurania".



golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Re: Drgania i stuki na zimnym jałowym asz

Post autor: golfmaniac22 » wt sie 09, 2011 21:39

ja przejechalem ie na luk-u kupilem zestaw sprzegla z kolem dwumasowym i po 2000 zaczely sie cyrki auto zaczelo wpadac w wibracje , zaczelo stukac z okolic skrzyni , po wcisnieciu sprzegla wszystkie te objawy zniknely, jednym slowem porazka oddale na gwarancje ten badziew ale oczywiscie wszystko wedlug producenta jest w granicach luzow, kupilem nowe oryginalne w aso i mam swiety spokuj , oryginal jest sachsa.



dysLeXia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 03, 2010 00:19

Drgania i stuki na zimnym jałowym asz

Post autor: dysLeXia » wt sie 09, 2011 22:01

Właśnie kiedyś po wciśnięciu sprzęgła stukania nie było słychać ale po wymianie na nowe wciśnięcie już nic nie daje, dalej coś słchać.
Już zaczynam sie obawiać..



qontrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 05, 2014 22:41

Drgania i stuki na zimnym jałowym asz

Post autor: qontrol » czw sie 06, 2015 19:29

Witam też mam jakieś dziwne odgłosy na wolnych obrotach jak dodam do 1000 to przestaje nie raz jak się ułoży to nie słychać nic a nie raz czepocze :? jak star traktor ale jak się wciśnie sprzęgło to hałas się zmiejsza lub ustaje całkiem.
Tu jest krótki filmik z pracy " onclick="window.open(this.href);return false;
I czy to jest do roboty sprzęgło i tu już znalazłem taki zestawik http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-dwumaso ... 57761.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Drgania i stuki na zimnym jałowym asz

Post autor: wesol » czw sie 06, 2015 21:43

moze byc ale lepiej jest juz zapodac dwumas od sharana ASZ/BTB bo jest mocniejszy, wytryzmalszy albo jeszcz elepiej jednomas valeo i problem juz nie istnieje. nic nie trzepie buda nie szumi nie drga juz nigdy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości