dziurawa gruszka od turba i objawy NOTLAUF-u??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Harnold
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 16:19
Lokalizacja: Dębica

dziurawa gruszka od turba i objawy NOTLAUF-u??

Post autor: Harnold » śr lip 13, 2011 22:37

:-x Otóż mam VW golfa 4 1.9 TDFI ATD 101KM dziś byłem u diagnosty ponieważ przyspieszając na 4 tym biegu przy 140 traci moc a na 5tym od ok 150-160 :( turbo łapie muła,nie doładowauje aż do momentu jego resetu czyli resetowanie zapłonu..zawodowy mechanik diagnosta powiedział mi że to jest wina przedziurawionej gruszki od turbiny bo wężyki i zawór N75 śmiga jak trzeba,przyspieszając od ok 1400obr do czerwonego pola na 3cim biegu powyżej 4tys łapał muła i przestwał przyspieszać a logi wykazały że mam doładowanie około 2500,a powinno być ok 2200 więc blokuje mi dalsze obroty i na kompie pokazało to jako błąd:regulacja ciśąnienia doładowania-przekroczona wartośc graniczna,co z tym zrobić??nowe turbo?regeneracja starego tego co mam?lecz nie bierze oleju i przyspiesza płynnie jest wg mnie okej poza tą drobną usterką?a może wymiana gruszki na nową lub uszczelnienie dziury?można tak dalej jeździć?silnik i turbo nie ulegną rozwaleniu?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

dziurawa gruszka od turba i objawy NOTLAUF-u??

Post autor: Sztomel » czw lip 14, 2011 00:53

Harnold pisze:zawodowy mechanik diagnosta powiedział mi że to jest wina przedziurawionej gruszki od turbiny
gdyby gruszka była nieszczelna to miałbyś niedoładowanie i tryb awaryjny z powodu nieosiągnięcia właściwego ciśnienia doładowania a Ty masz przeładowanie więc w grę wchodzi sprawdzenie gruszki tylko i wyłącznie pod kątem ewentualnego zakleszczania się w niej sztangi lub też przycinania się zmiennej geometrii w turbosprężarce a to wymaga jej czyszczenia. Nie jeździj tak bo w końcu kiedyś turbo się rozleci.


Obrazek

Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

dziurawa gruszka od turba i objawy NOTLAUF-u??

Post autor: mateo86 » czw lip 14, 2011 01:11

Logi :bajer: bo inaczej to wróżenie z fusów.



Harnold
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 16:19
Lokalizacja: Dębica

dziurawa gruszka od turba i objawy NOTLAUF-u??

Post autor: Harnold » pn lip 18, 2011 17:02

jeszcze jedno : czy zepsuty zawór N75 może być przyczyną podwyższonego doładowania turba tzn 2.5??zamiast 2.2??tak wyszło na tych logach że mam podniesione doładowanie przekroczona wartośc graiczna wartośąc doładowajia i dlatego się turbo zacina,proszę pomóżcie mi !



Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

Re: dziurawa gruszka od turba i objawy NOTLAUF-u??

Post autor: mateo86 » pn lip 18, 2011 23:42

Harnold pisze:jeszcze jedno : czy zepsuty zawór N75 może być przyczyną podwyższonego doładowania turba tzn 2.5??zamiast 2.2??tak wyszło na tych logach że mam podniesione doładowanie przekroczona wartośc graiczna wartośąc doładowajia i dlatego się turbo zacina,proszę pomóżcie mi !
Tak moze tak byc ale zanim wydasz niepotrzebna kase wklej logi do sprawdzenia.



Harnold
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 16:19
Lokalizacja: Dębica

dziurawa gruszka od turba i objawy NOTLAUF-u??

Post autor: Harnold » wt lip 19, 2011 14:54

ile takie logi wgl kosztują?;> i gdzie to można zrobić?u każdego diagnosty??tutaj mi powiecie na podstawie tych logów co może być zepsute?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

dziurawa gruszka od turba i objawy NOTLAUF-u??

Post autor: Sztomel » wt lip 19, 2011 19:10

U diagnosty nie polecam bo życzą sobie od 50 zł wzwyż (już za samo odczytanie tylko błędów w sterownikach samochodu). Lepiej umów się z kimś z forumowiczów z Twojej okolicy, który posiada vaga i te logi zrobi Ci za przysłowiowe piwko albo całkiem za free. Logi wkleisz tu na forum to będzie można wnioskować ale najbardziej prawdopodobna przyczyna to zatarta sztanga w siłowniku podciśnienia lub zmienna geometria w turbosprężarce a jeśli to ostatnie to nie trzeba regenerować tylko rozebrać i wyczyścić. Gdybyś w swoim profilu wypełnił pole odnośnie swojego miejsca zamieszkania to ktoś życzliwy już pewnie sam by Ci zaoferował pomoc w diagnozie a tak nie wiemy skąd jesteś. Możesz też przecież sam sobie zakupić vaga za banalną kwotę i sam się nauczysz z niego korzystać a wtedy masz tylko jednorazowy wydatek, który spłaci się wielokrotnie w bardzo szybkim czasie.


Obrazek

Harnold
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 16:19
Lokalizacja: Dębica

dziurawa gruszka od turba i objawy NOTLAUF-u??

Post autor: Harnold » wt lip 19, 2011 21:17

okej dzięki :) będe musiał z kimś się ugadać co by mi te logi zrobił za to przysłowiowe piwko :) u diagnosty pokazało mi 2 błędy bo jeszcze czujnik temperatury silnika przerwa-zwarcie,teraz dałem autko by to wymienić no i jeszcze hamulce oraz gumy na stabilizatorach,bo w niedzielę wybieram się nad j.Białe golfikiem i musi być gotowy do tej traski hehe,a jeśli ta sztanga jest zatarta w tym siłowniku to trzeba regenerować turbo?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

dziurawa gruszka od turba i objawy NOTLAUF-u??

Post autor: Sztomel » wt lip 19, 2011 23:57

Siłownik podciśnienia nie jest integralną częścią turbosprężarki i bez problemu można go wymontować bez demontażu turbo z silnika. Siłownik można spróbować zregenerować we własnym zakresie albo wymienić więc nikt nie regeneruje silnika jeśli padnie w nim np. pompa tandem i to porównanie dotyczy Twojego pytania w kwestii regeneracji turbo.


Obrazek

Harnold
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 16:19
Lokalizacja: Dębica

dziurawa gruszka od turba i objawy NOTLAUF-u??

Post autor: Harnold » pn sie 29, 2011 10:54

jednak zatarta zmienna geometria turbiny,tam w pozycji max doładowanie,wtedy mi turbo wyłącza,w czwartek daje auto do mechanika,będzie naprawiał to,mam nadzieję że będzie już hulało jak tralala :) i nie zepsuje się to



Harnold
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 16:19
Lokalizacja: Dębica

dziurawa gruszka od turba i objawy NOTLAUF-u??

Post autor: Harnold » wt sie 30, 2011 11:58

słuchajcie drodzy koledzy,co moze być przyczyną tego że jak odpalam auto,nie ważne czy jest silnik zimny czy ciepły i ma 90stopni,to za każdym arzem troszkę mi puści dymka na biało,tak troszke jakby niebieskim zalatuje,ale najprędzej na biało,tak zakopci że widze w tylnej szybie dymek,i po ok 2-3sekundach przestaje,bierze mi troszke oleju jakieś 0.5L na 5tys km



Awatar użytkownika
dieselforum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr cze 08, 2011 00:51
Kontakt:

dziurawa gruszka od turba i objawy NOTLAUF-u??

Post autor: dieselforum » czw wrz 01, 2011 15:38

w związku z bardzo częstymi zapytaniami dotyczącymi interpretacji wartości z V.A.G załączam mini śćiągę dla wartosci doładowania dla turbin...powinno sie przydać-naturalnie sa to dane dla silników TDI
więcej można poczytac tutaj:
http://dieselforum.pl/interpretacja-log ... m-vt66.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek



Awatar użytkownika
sebool12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 20:37
Lokalizacja: Szczerców
Kontakt:

dziurawa gruszka od turba i objawy NOTLAUF-u??

Post autor: sebool12 » czw wrz 01, 2011 20:36

Hmm mam kabel i też zrobił bym sobie logi tylko jak? Ma ktoś link z faq jak zrobić loga?


Golf III 3D 1.9 TDI 1Z '95 ROLLING STONES
italiano_83 pisze:Podstawa to gnój nie ma gnoju nie ma mocy :bajer:
:los2:

cornyvlad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 05, 2007 16:16
Lokalizacja: Mazowsze

dziurawa gruszka od turba i objawy NOTLAUF-u??

Post autor: cornyvlad » sob wrz 03, 2011 15:28

Jesli podejrzewasz gruszke, to pomacaj ja - jesli korozja postepuje to wyczujesz jesli jest wyżarta i wtedy mozesz miec podejrzenie, ze to faktycznie gruszka. Oczywiscie to niczego nie przesadza, ale sam tak wybadalem u siebie problem i byla to wlasnie gruszka. Wymiana byla w Bodex pod Wawa, ale nie polecam bo facet zdziera kase, chyba ze ma sie noz na gardle i potrzeba na juz. Fakt, ze robi to dosc fachowo.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 137 gości