bardzo duże spalanie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

vax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 28, 2011 10:21

bardzo duże spalanie

Post autor: vax » pt lip 15, 2011 14:03

Damcio o boszzeeee może pogadamy o spalaniu na wyścigach w modlinie, bemowie bądź w kamieniu śląskim :okej:

Ja dalej mówie PASS



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

bardzo duże spalanie

Post autor: damcio151 » pt lip 15, 2011 14:06

vax pisze:Damcio o boszzeeee może pogadamy o spalaniu na wyścigach w modlinie, bemowie bądź w kamieniu śląskim :okej:
słuchaj, to Ty zacząłeś mieszać, ze ARL weźmie po mieście 6-7l, nagle o jakiś wyścigach pitolisz :kac: daj spokój, było trzeba nie zaczynać tematu
vax pisze:Ja dalej mówie PASS
więc koniec



Arkadiusz.gluchowicz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: czw lip 14, 2011 12:18
Lokalizacja: Warszawa

bardzo duże spalanie

Post autor: Arkadiusz.gluchowicz » ndz lip 17, 2011 21:19

Nie logowałem się, bo chwilowo nie mialem internetu. Tak jak napisałem wcześniej, zwiększyłem ciśnienie w oponach do około 2.5 bara i spalanie jest na poziomie 8.7-10 w zależności od specyfiki jazdy, tzn. korków, ciśnięcia i tak dalej, więc już chyba jest wszystko w porządku. Nie miałem przez weekend czasu, żeby gdzieś podjechać, ale nadal mnie zastanawia te sprzęgło strasznie. Przy puszczaniu sprzęgła, przy zmianie biegów, czy przy ruszaniu na niskich obrotach, do póki w całości sprzęgło nie jest puszczone, słychać ewidentne stuki i czuć to na pedale. Czy to może być dwumas?? W tym tygodniu podjadę do jakiegoś mechaniora, żeby sprawdził, ale mam wrażenie, że to dwumas, bo jak stoi na luzie, i podkręce go do 2 tysięcy i puszcze, to przy spadaniu obrotów, mniej więcej przy około 1500 - 1400 słychać lekkie szuranie takie, trudno opisać ten odgłos, ale takie otarcia jakby 2 czy 3 pod rząd bardzo szybko. Poza tym silnik, jak odpala, to czuć dosyć mocne bujnięcie, chyba trochę większe niż u Ojca w 1.9 tdi 130 KM. Poza tym jak gaszę go, to słychać 2 czy 3 stuknięcia takie dosyć mocne. Jak myślicie? Wiem, że zaraz będą głosy, typu podjedź sprawdź, ale chciałem zasięgnąć waszej opinii, bo oczywiście i tak gdzieś podjadę. Pytanie, jak nie dwumas to co to jeszcze może być.

Pozdrawiam gorąco.

Arek.



Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

bardzo duże spalanie

Post autor: wronek1 » ndz lip 17, 2011 21:24

10 litrow przy arl'u na takim laku to bym sie nie martwił ... raczej normalne spalanie :)


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Arkadiusz.gluchowicz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: czw lip 14, 2011 12:18
Lokalizacja: Warszawa

bardzo duże spalanie

Post autor: Arkadiusz.gluchowicz » ndz lip 17, 2011 21:32

do 10 l :), więc sie nie martwie :P ... ale ten dwumas...??



Arkadiusz.gluchowicz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: czw lip 14, 2011 12:18
Lokalizacja: Warszawa

bardzo duże spalanie

Post autor: Arkadiusz.gluchowicz » pn lip 25, 2011 11:04

Temat do zamknięcia. Dzięki wielkie wszystkim za pomoc. Soft zmieniony na serie. Spalanie 8.5 - 10, więc jest OK. Dwumas w tym tygodniu będzie wymieniony, więc powinno też być OK. Raz jeszcze wszystkim dzięki za pomoc.

Pozdro.



Arkadiusz.gluchowicz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: czw lip 14, 2011 12:18
Lokalizacja: Warszawa

bardzo duże spalanie

Post autor: Arkadiusz.gluchowicz » śr gru 07, 2011 13:05

Witam,

Wracam do tematu, bo może niektórym się przyda. Normalnie w mieście nie stojąc za wiele w korkach palił około 10-11 litrów, 225/45/17. Zmienił opony na zimowe, 205/55/16 i autko od razu przy takiej samej jeździe pali około 8-9 litrów. Spadek znaczący.

Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości