bardzo duże spalanie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Arkadiusz.gluchowicz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: czw lip 14, 2011 12:18
Lokalizacja: Warszawa

bardzo duże spalanie

Post autor: Arkadiusz.gluchowicz » czw lip 14, 2011 13:19

Witam

Samochód to golf mk4 z silnikiem ARL. Został nie dawno kupiony. Facet wcześniej w nim zrobił jakiś program, który zwiększył moc do około 170 KM i prawie 400 NM. Pytanko czy przez słaby program może tak bardzo wzrosnąć spalanie, żeby palił w mieście około 11 litrów? Jeżeli nie, to czego szukać??

Pozdrawiam,

Arek.



vax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 28, 2011 10:21

bardzo duże spalanie

Post autor: vax » czw lip 14, 2011 15:58

Kupiłeś od nieznajomego zaczipsowany samochód? Twardziel z Ciebie.
Sprawdz jak sie maja wtryski, egr, turbina oraz czy nie ma błędów dot. silnika.
Oczywiście jak program jest spaprany to moze tyle palić. Ogólnie to dobrze by było jak byś podjechał na hamownie do jakiego tunera, który przy okazji looknie na ten soft.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

bardzo duże spalanie

Post autor: damcio151 » czw lip 14, 2011 19:23

a noga ciężka ?
nie wierzę, że ARL spali mniej po mieście jak 9, bardziej bliżej 10, tym bardziej po programie



Arkadiusz.gluchowicz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: czw lip 14, 2011 12:18
Lokalizacja: Warszawa

bardzo duże spalanie

Post autor: Arkadiusz.gluchowicz » czw lip 14, 2011 19:49

Prawda jest taka, że autko jest w dobrym stanie technicznym. Oglądałem tych ARL kilka i każdy wydawał jakieś dziwne odgłosy z silnika. Jeden nawet ciekł. Ten jest suchutki pod głowicą, odgłos wydaje taki sam jak 1.9 130 KM w audi mojego Ojca, więc wydaje się, że z silnikiem wszystko w porządku. Kolega Damcio pisze, że 9-10 litrów spalanie. Samochód stoi na 17 cali 225 szerokość i był napompowany na 2.0 bara, chyba to mogło być problemem, bo jak dopompowałem tak jak u Mojej Mamy w audi a3 8p zalecają przy takim rozmiarze koła czyli 2.6 z przodu i około 2.4 z tyłu (a przecież autka podobne gabarytowo), to spalanie od razu widocznie się zmniejszyło w okolice tych 9, 10 tak jak pisze Damcio, więc chyba trochę się uspokoiłem. Swoją drogą softa chcę chyba oryginalnego wgrać. Jak można sprawdzić wtryski, egr i turbinę?? Wystarczy zwykła diagnostyka komputerowa czy nie? Swoją drogą, u Ojca turbina pracuje bardzo cichutko przy puszczaniu gazu, tutaj bardziej mi to przypomina odgłos mocno doładowanej turbiny z kumpla golfa 2.0 16 v, który jest uturbiony. Nie znam się na tym do końca, ale tak jakby więcej upuszczała przy puszczaniu gazu, ale to chyba normalne, bo skoro tutaj jest 170 koni około, a u Ojca 130 raptem, a podobno w tych silnikach tylko soft się różni, to te 40 kucyków musi iść z turbo, czy nie?? Ogólnie nie słychać żadnych dziwnych odgłosów, po prostu tak jakby turbo przy puszczaniu gazu upuszczało więcej. Samochód dodam, że nawet leciutko nie kopci, oleju nie bierze, a pod nim suchutko. Tutaj jest normalnie zawór upustowy? Swoją drogą na hamownie muszę podjechać i żeby tego softa na zwykłe 150 KM zmienić, nawet dostałem płytkę z oryginalnym softem. Co do tego czy się odważyłem kupić auto zaczipowane, to prawda jest taka, że każdy samochód mógł być zaczipowany, a do sprzedaży specjalnie ten chip mógł zostać zmieniony na standard. Druga sprawa, to kupiłem auto od gościa, który wydaje się być fanatykiem golfów. Poza tym, że w garażu stoi mk1 do roboty, to facet jeździ mk5 GTI, więc wydaje mi się, że taka osoba dba o auto. On sam podobno szukał ARL przez pół roku. Tak więc proszę odpowiedzieć czy te spalanie po mieście 9.5 - 10 przy lekko - ciężkiej nodze znaczy raczej spokojnej, ale czasem potrafiącej przycisnąć to normal?? czy turbo powinno tak dużo upuszczać?? I przy okazji jeszcze jedna sprawa. Przy puszczaniu sprzęgła, które de facto wydaje się być w stanie bardzo dobrym, bo łapie od razu, czuć na nim jakieś dziwne drżenie. Powiem więcej. Jak jest wrzucony luz, a ja mam tylko opartą nogę o sprzęgło, to też to buczenie czuć. Czy to może być łożysko oporowe, czy raczej jakieś mocowania silnika, skrzyni biegów??

Z góry dziękuje z odpowiedzi.

Pozdrawiam Serdecznie,

Arek.



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

bardzo duże spalanie

Post autor: perki » czw lip 14, 2011 20:33

170 koni kola 235 i ma palic 5? :bigok: moj ahf po miescie z butem pali 7 :helm:

tak jak koledzy pisza zrob logi , wrzuc na forum dostaniesz profesjonalne odp od porzadnych tunerow na temat softu :bigok:

a jezeli sprzeglo minimalnie sobie drga to one juz tak maja :helm: tak sobie wibruje .



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

bardzo duże spalanie

Post autor: poolak2006 » pt lip 15, 2011 00:07

vax pisze:Kupiłeś od nieznajomego zaczipsowany samochód? Twardziel z Ciebie.
No faktycznie twardziel jak nic... a ty pewnie kupiłeś i nawet o tym nie wiesz... wszystko jest konstruowane z odpowiednim marginesem bezpieczeństwa... więc podkręcenie o kilka km to nie jest coś strasznego...

Co do sapalania to 11l w mieście to po mojemu jest ok... w mieszanej pół na pół mój wychodzi około 6l .

No słaby chip może mieć wpływa na dynamikę i spalanie...



Arkadiusz.gluchowicz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: czw lip 14, 2011 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: bardzo duże spalanie

Post autor: Arkadiusz.gluchowicz » pt lip 15, 2011 09:18

a jezeli sprzeglo minimalnie sobie drga to one juz tak maja :helm: tak sobie wibruje .[/quote]

No właśnie ja zdaję sobie sprawę, że ono powinno tak minimalnie drgać, ale to chyba za mocno trochę drga. Z drugiej strony jak moja dziewczyna kieruje, a ja jestem pasażerem, to nie słyszę kompletnie żadnych odgłosów, ale jak już jadę ja, to w momencie tego drgania, tak jakbym słyszał jakieś stuki :) pewnie sobie coś ubzdurałem.

Dobra, zrobię diagnostykę i podjadę na hamownie pod koniec następnego tygodnia, to wtedy wrzucę tutaj. Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Arek.


/EDIT Może to śmieszne, ale nie umiem cytować :)



vax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 28, 2011 10:21

Re: bardzo duże spalanie

Post autor: vax » pt lip 15, 2011 12:25

poolak2006 pisze:
vax pisze:Kupiłeś od nieznajomego zaczipsowany samochód? Twardziel z Ciebie.
No faktycznie twardziel jak nic... a ty pewnie kupiłeś i nawet o tym nie wiesz... wszystko jest konstruowane z odpowiednim marginesem bezpieczeństwa... więc podkręcenie o kilka km to nie jest coś strasznego...

Co do sapalania to 11l w mieście to po mojemu jest ok... w mieszanej pół na pół mój wychodzi około 6l .

No słaby chip może mieć wpływa na dynamikę i spalanie...
Co ty nie powiesz, że wszystko jest skonstruowane z zapasem, POWAŻNIE!!!! O kupno moich aut to się nie martw martw sie o swoje!
Jak dla Ciebie dla 1.9 TDI 11l w miście to norma to coś nie dokońca kumasz, po dobrym chipie (nie wgranym standardzie jak to wielu pseudo fachowców robi) przy normalnej jeżdzie spalanie powinno minimalnie spasć! Słaby chip nie może, tylko ma wpływ na wszystko silnik, turbine, sprzęgło,dwumas itd. itp.
Podkręcanie a podkręcanie to róźnica tak jak z tymi autami z niemiec od dziadka no chyba, że wierzysz we wszystko co sprzedający mówi a to w 90% mija się z prawdą.

P.S. Bez obrazy ale troche szacunku kolego do innych.



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

bardzo duże spalanie

Post autor: perki » pt lip 15, 2011 13:05

vax, serio wierzysz ze 170 konny 1.9 na kolach 235 w miescie spali 6? L 90 konny i 110 pali mi 7 i to na troszke wezszych kolach niz autora . 6 to spali w trasie mu a nie w zakorkwoanym miescie :pub:



vax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 28, 2011 10:21

bardzo duże spalanie

Post autor: vax » pt lip 15, 2011 13:24

Oczywiście kolego, żę w 6 litrów to nie wierze ale 20 KM wiecej i 20 mm (nie jestem pewien ale chyba ARL wyjeżdzał na 215) każda opona nie powinna zwiększyć spalania o 3-4 litry przecież to zdecydowanie za dużo. Dobry chiptuning przy normalnej jeżdzie nie powinien zwiększyć spalania rzędu 50%. Nie jestem tunerem dezeli więc proponuje zadzwonić do renomowanego tunera i zapytać orientacyjne ile przy takim wzroście w ARL powinno wzrosnąć spalanie i po problemie bo jak wyżej koledzy wspomnieli te 20KM to pikuś więc dlaczego tak drastycznie wzrasta spalanie.
Coś musi być na rzeczy skoro mały przyrost mocy tak bardzo zwiększa spalanie.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

bardzo duże spalanie

Post autor: damcio151 » pt lip 15, 2011 13:35

vax pisze: dlaczego tak drastycznie jak na dezela wzrasta spalanie
gdzie Ty widzisz drastyczny wzrost spalania ? ARL w serii pali 9-10l po mieście, przy normalnych standardowych kołach...
moc z powietrza się nie bierze, to, ze TDI, nie znaczy, ze będzie po mieście 6l palił, tyle to spalić może na trasie przy agresywnej jeździe
mój 1z pali około 7l, a i buda lżejsza i silnik słabszy, w dodatku na pompie i na kołach 185
miałeś kiedyś w życiu ARL ? jeździłeś, bądź rozmawiałeś z właścicielami takiego auta ? nie pakuj wszystkich TDI do jednego worka, silniki PD i to jeszcze o takich mocach to inna bajka



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

bardzo duże spalanie

Post autor: perki » pt lip 15, 2011 13:38

vax, ale arl w seri nie pali 6 L :helm: tylko jak pisze damcio151, 8-9 :bigok:



vax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 28, 2011 10:21

bardzo duże spalanie

Post autor: vax » pt lip 15, 2011 13:45

Seryjny ARL przy spokojnej jeżdzie 9-10 litrów chyba troche przesadziłeś!
OK, panowie nie będe juz na ten temat poliemizował, poszukajćie własne forum i jest paru userów co mają ARL nawet z napędem na 4 łapy i się wypowiadają na temat spalania.
CO do przykładów mam paska B5 AWX zrobionego na 150, jeżdzi nim kobieta po warszawie i spalanie wychodzi rzędu 7-8l (baba, warszawskie korki itd.).

Spokojnie bo wiedzę, że zamiast dyskusji robi się napinka.
Damcio nie porównuj tdi na pompie do pompowtrysków. Ty masz 1Z a AFN pomimo większej mocy pali mniej od twojego :hmm:



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

bardzo duże spalanie

Post autor: damcio151 » pt lip 15, 2011 13:51

vax pisze:ARL 9-10 litrów chyba troche przesadziłeś!
nie, wcale nie ... kolegi przy ciężkiej nodze pali 12-13l średnio ! po mieście ...
vax pisze:OK, panowie nie będe juz na ten temat poliemizował, poszukajćie własne forum i jest paru userów co mają ARL nawet z napędem na 4 łapy i się wypowiadają na temat spalania w granicach 8!!!
wiesz co ja Ci powiem ... wejdź w temat "ile pali diesel" czy jak go tam zwał ... tam ludziom TDI palą po 4l w mieście :los2: też w to uwierzysz ?
vax pisze:Damcio nie porównuj tdi na pompie do pompowtrysków. Ty masz 1Z a AFN pomimo większej mocy pali mniej od twojego :hmm:
miasto miastu nie równe, noga nodze nie równa ...
nie wiem czy doczytaleś ten fragment
Arkadiusz.gluchowicz pisze: lekko - ciężkiej nodze znaczy raczej spokojnej, ale czasem potrafiącej przycisnąć
nie ma bata, żeby spalił mniej jak 9l kiedy od czasu do czasu się go depnie po mieście



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości