Gasnący silnik

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Makar 42
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 15:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Gasnący silnik

Post autor: Makar 42 » sob lip 02, 2011 14:08

Golf 4 1,9 TDI. Dość skrupulatnie przejrzałem forum, ale nie znalazłem podobnego problemu. Dla przykładu: wjeżdżam na rondo, redukuję bieg (np. z 3 na 2), naciskam przyśpieszenie i ... silnik gaśnie. Trzeba mocno podnieść obroty, by tak się nie stało.Na diesla przesiadłem się z benzyniaka i sądziłem, że to jest wynik mojej niewłaściwej techniki jazdy, ale to samo stwierdziła moja żona (w związku z czym zrezygnowała z jazdy tym autem) jak również mój przyjaciel, którego poprosiłem o przetestowanie auta. Kontrola VAG-em nie wykazała błędów. Może to kwestia jakieś regulacji - tylko pytanie czego.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Gasnący silnik

Post autor: poolak2006 » sob lip 02, 2011 14:59

Takie małe techniczne pytanie wymiana filtrów i oleju była? Na początek proponuję sprawdzić filtry. Widzę ża pod VAGa podłączyłeś szkoda że nie zrobiłeś logów dynamicznych i statycznych. Najlepiej zrób te logi i będzie all jasne.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Gasnący silnik

Post autor: Sztomel » sob lip 02, 2011 18:45

Logi nic tu nie pomogą. Trzeba zrobić coś innego a mianowicie pełny skan wszystkich sterowników. Z pewnością błąd będzie zapisany np. w sterowniku ABS. Makar 42, podjedź do mnie to sprawdzimy w czym problem. Przypuszczam, że fiksuje przekaźnik 109. Możesz podjechać kiedy Ci pasuje. Na PW podaję nr telefonu.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 83 gości