brak mocy po regeneracji turba

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

spavnonix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn cze 28, 2010 14:35
Lokalizacja: szczecin

brak mocy po regeneracji turba

Post autor: spavnonix » czw maja 19, 2011 15:52

czyli rozruszac jeszcze? a moze być to jeszcze kwestia podciśnienia? mechanik przy robieniu zapieczenia mówił ze turob jest ok tylko ze zapieczone.szybko poadło znowu co moze byc przyczyną zawsze chłodze turbo przed zgaszeniem.na początku jest dość słaby przy 3 tys dopiero ładnie idze.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

brak mocy po regeneracji turba

Post autor: italiano_83 » czw maja 19, 2011 16:05

Przyczyn może być wiele, od stylu jazdy począwszy poprzez lejące wtryskiwacze, uszkodzenie samego mechanizmu kierownic, puszczających uszczelniaczy turbo, uszkodzenia gruszki podciśnienia.
spavnonix pisze:czyli rozruszac jeszcze?
Ja bym jeszcze rozruszał i przegonił auto, nie ma logów po czyszczeniu turbo więc nie ma możliwości oceny czyszczenia i tego jak się zachowuje czyste turbo.
spavnonix pisze:na początku jest dość słaby przy 3 tys dopiero ładnie idze.
Więc jak rozruszasz ponownie mechanizm to wrzuć loga 011 bassic settings i dynamicznego 011 oraz 003.008.011 dynamicznego zobaczymy co się dzieje.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

jacekk1976
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 01, 2011 20:41

brak mocy po regeneracji turba

Post autor: jacekk1976 » pt lip 01, 2011 21:04

turbo po regeneracji i :ass: Brak mocy,śwista ,pluje olejem z egr mechanik mówi że turbina jest źle zrobiona albo nie od tego modelu a firma CARTUR że mechanik to :ass: HELLP GOLF 1.9TDI 110KM ASV



mxsebek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr lip 04, 2007 11:09
Lokalizacja: Koszalin

brak mocy po regeneracji turba

Post autor: mxsebek » pt lip 01, 2011 22:48

Fachowcy od siedmiu boleści /tak właśnie ,,regenerują''/ Jak człowiek sam nie wyciągnie turbawki i sam nie wyczyści kierownic to tak właśnie się to kończy. Ja tam jakieś pojęcie o mechanicem mam i narzędzi troszkę w warsztacie więc sam wyjąłem turbo, rozebrałem, wyczyściłem / a nawet wypolerowałem/ kierownice i już od pół roku turbo dmucha jak należy.

Pojedzie człowiek do warsztatu, rozruszają trochę turbo skasuja kilka stówek i mówią że wyczyszczone /nie mówię że wszyscy tak robią, ale widać że to częsty przypadek/

Wyjąć turbo, rozebrać,porządnie wyczyścić i złożyć to kilka godzin przy dobrych wiatrach. Sorki że nie na temat ale ręce opadają.


mxsebek

Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

Re: brak mocy po regeneracji turba

Post autor: mateo86 » pt lip 01, 2011 23:49

mxsebek pisze:Fachowcy od siedmiu boleści /tak właśnie ,,regenerują''/ Jak człowiek sam nie wyciągnie turbawki i sam nie wyczyści kierownic to tak właśnie się to kończy. Ja tam jakieś pojęcie o mechanicem mam i narzędzi troszkę w warsztacie więc sam wyjąłem turbo, rozebrałem, wyczyściłem / a nawet wypolerowałem/ kierownice i już od pół roku turbo dmucha jak należy.

Pojedzie człowiek do warsztatu, rozruszają trochę turbo skasuja kilka stówek i mówią że wyczyszczone /nie mówię że wszyscy tak robią, ale widać że to częsty przypadek/

Wyjąć turbo, rozebrać,porządnie wyczyścić i złożyć to kilka godzin przy dobrych wiatrach. Sorki że nie na temat ale ręce opadają.
Kolego czyszczenie turbiny to nie regeneracja :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości