Alternator AAZ

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cruc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 14:55
Lokalizacja: warm-maz.
Kontakt:

Alternator AAZ

Post autor: cruc » śr cze 14, 2006 09:01

Czy w wersji z napinaczem mozna alternatorem naciągnąć pasek?,pytam z ciekawości :jezor:



greg

Post autor: greg » śr cze 14, 2006 11:08

jeśli napinacz jest rolkowy to wtedy alternator jest na stałe zamocowany, a jesli napinacz sprężynowy pod alternatorem to napinasz alternatorem. Czy się da w rolkowym ruszać alternatorem? Nie weim.



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » śr cze 14, 2006 11:13

Tak jak pisze kolega pasek napinany jest przez sprezyne. Robisz tak popuszczasz na śrubach alternaror wtedy sprężyna naciąga pasek i w takiej pozycji zakręcasz wszystko na sztywno.


mam kilka części z szyberdachu do MK3. tel. 502404567

akm97
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw mar 17, 2005 16:17
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: Alternator AAZ

Post autor: akm97 » czw cze 15, 2006 09:47

Witam. Miałem podobny problem ze zużyta sprężyną napinacza (przy około 300 tys km). próbowałem wszystkiego łącznie z rozebraniem napinacza i mocniejszym naciągiem sprężyny, dodatkowymi sprężynami montowanymi do "pałąka" z rolką, sztywnym skręceniem napinacza. Nic nie pomaga. W Polsce nie udaóło mi się dostać napinacza. W serwisie komplet wraz z aluminiową podstawką oferowali mi za 480 zł. Sam napinacz dostałem w zwykłym sklepie motoryzacyjnym w Niemczech za cenę bodajże 35 Euro o ile dobrze pamiętam. Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 210 gości