Osiąganie temeratury 90 st golf 4

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Osiąganie temeratury 90 st golf 4

Post autor: ajm115km » sob cze 11, 2011 22:13

Moje zapytanie jest następujące: po jakim dystansie silnik golfa 4 tdi pd powinien osiągnać temerature 90 st. Pod uwagę biorąc, temperature na zewnątrz 25 st, obroty nie przekraczające 2200-2400 max. Po przejechaniu około 12 kilometrów do 90 st. brakowało mi jednej kreski- wydaje mi się że to długo. Zaznaczyć chciałem również ze w dniu dzisiejszym, po otwarciu maski stwierdziłem że jest mokro, w okolicy korka którym spuszcza się chłodziwo z chłodnicy- korek jest napewno zakręcony. Ślady płynu były patrząc "na wprost" na samochód na boczku osłony prawym (spodu osłony nie posiadam- tylko te boki). W zbiorniczku wyrównawczym brakowało jakieś 300ml, które uzupełniłem. Zapytałem mechanika który tylko stwierdził że jest wilgotno, dodając że nie zaobserwuje tego jak jest gorący silnik, ponieważ wtedy układ pod ciśnieniem się uszczelnia, i być może będzie to widać na zimnym silniku. Czy pod tym korkiem jest jakiś oring?



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Osiąganie temeratury 90 st golf 4

Post autor: Detektor » ndz cze 12, 2011 00:12

Jednego z drugim bym razem nie wiązał, w każdym bądz razie przy obecnych temp. silnik u mnie łapie
temp. roboczą po przejechaniu max.5km, może termostat coś szwankuje. Co do płynu chłodzącego to
sprawdż teraz po uzupełnieniu jak szybko będzie Ci ubywał a w między czasie jeżeli obawiasz się gdzieś
wycieku to tak czy inaczej musisz go na spokojnie zlokalizować żeby stwierdzić jak wyeliminować usterkę.
Z tego co kojarze to płyn z chłodnicy spuszcza się za pomocą zaworu który przy niej jest, jeśli się mylę
niech mnie ktoś poprawi.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Osiąganie temeratury 90 st golf 4

Post autor: ajm115km » ndz cze 12, 2011 04:12

Hej Detektor, narazie pozostaje obserwacja. A może i wymiana tego termostatu bo to normalnie nie normalne by grzał się tyle kilometrów.



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Osiąganie temeratury 90 st golf 4

Post autor: Tical » ndz cze 12, 2011 10:50

ajm115km, tyle km moj potrzebuje w zime w okolicach -10-15C, przy aktualnych temperaturach rowniez ok 5km i mam 90C.



ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Osiąganie temeratury 90 st golf 4

Post autor: ajm115km » ndz cze 12, 2011 22:20

Czyli powodem jest termostat? Czujnik temperatury?



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Osiąganie temeratury 90 st golf 4

Post autor: Łuki_79 » ndz cze 12, 2011 22:35

ajm115km pisze:Czyli powodem jest termostat?
Rozgrzej silnik do ok 75*C i sprawdz temperaturę dolnego węża idącego od chłodnicy - ma być zimny
ajm115km pisze:Czujnik temperatury?
Porównaj na vagu temperaturę z czujnika G2 z G62
17- Instruments=>08- Meas.Blocks=>grupa 03=>pole 1
01-Engine=>08-Meas.Blocks=>grupa 07=>pole 4


Obrazek

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Osiąganie temeratury 90 st golf 4

Post autor: Detektor » ndz cze 12, 2011 22:53

ajm115km pisze:Czyli powodem jest termostat? Czujnik temperatury?
czujnik temperatury myślę że nie bo zapewne nie miałbyś wskazania temp. na zegarach, prawdopodobnie
termostat nie domyka się do końca i tu jest przyczyna. Nie jest on drogi a wymiana nie jest trudna, tylko
zanim go kupisz to pamiętaj że są różne firmy które je produkują oraz typy które otwierają się przy różnych temperaturach dowiedz się dokładnie, koledzy z forum widzę że polecają ten firmy Wahler. Jeżeli masz możliwość to podepnij auto
pod VAGa i sprawdz czy temp. w kompie zgadza się z tą na zegarach. Czy po uzupełnieniu płynu widziałeś jakąś różnice ?


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Osiąganie temeratury 90 st golf 4

Post autor: ajm115km » pn cze 13, 2011 01:23

Jak dolałem płynu znacznie szybciej łapał temperaturę. Ale nadal nie jest tak jak wcześniej, czyli tak jak u Was. We wtorek będe miał termostat wyjęty z jakiegoś auta grupy vag pasujący i do mnie.

Zakupiłen nowy termostat z uszczelkom koszt 94zł (ASO) czeka na wymiane.

I siędoczekał w końcu, dostęp masakryczny w szczególności do jednej ze śrub. Stary termostat nie zamknoł się bo miedzy korpus a to co się zamyka dostałsie kawałek plastiku który jest w tym króćcu plastikowym gdzie po przekreceniu termostatu do montażu trzymają go te dwa takie wąsy, ułamał sięi nie domkneło termostatu. Orginał założony temp. 90 st, po przejechaniu 5 kilometrów z obrotami do 2000 tysięcy przy temperaturze na dworze 20 st. C- chyba okej?



Awatar użytkownika
chester-lp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lip 06, 2010 19:04
Lokalizacja: P O M O R Z E

Osiąganie temeratury 90 st golf 4

Post autor: chester-lp » sob wrz 10, 2011 16:33

Witam

Czy ktoś mógłby podać jakiegoś manual'a jak wymienić termostat w golf IV silnik ATD?
Bądź opisać gdzie termostat i co trzeba wykręcić itd.
Będę wdzięczny i daję pomógł dla zachęty :pub:

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Osiąganie temeratury 90 st golf 4

Post autor: Łuki_79 » sob wrz 10, 2011 18:59

http://lmgtfy.com/?q=jak+wymieni%C4%87+ ... +w+golf+IV" onclick="window.open(this.href);return false;
Masz już w pierwszym wyniku wyszukiwania
chester-lp pisze:daję pomógł dla zachęty
Nie trzeba :grin:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości