Westegate

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Westegate

Post autor: Michał_1977 » ndz cze 05, 2011 21:54

rzemyk34 pisze:wytłumaczcie mi na chłopski rozum do czego jest śruba na westegate?
Jak to od czego? Od regulacji ciśnienia doładowania :bigok:
I teraz tak,żeby później nie było,że nie mówiono-turbina regenerowana prawie nigdy nie osiągnie takich parametrów jak ori,to raz,dwa-dziwi mnie fakt,dlaczego chłopakowi nie odpowiedzieliście na podstawowe pytanie,bo ja dopiero teraz znalazłem temat... :bajer:
rzemyk34 pisze:Jakie są przyczyny nie otwierania się zaworu westgate?
rzemyk34, gdy WG nie otwiera się,turbina przeładowuje,czyli najprościej tłumacząc-daje za duże ciśnienie w stosunku do wtryśniętego paliwa.Silnik traci na mocy,ale nie kopci (ewentualnie mnie kopci :grin: ).
Są też przypadki,że suszarka nie doładowuje,wtedy silnik też nie ma mocy,ale kopci jak wściekły,ale tylko wtedy,gdy WG otwiera się za wcześnie,czyli nie to co Ciebie intersuja :bajer:
JBC,to pytaj :wink:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
rzemyk34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:05
Lokalizacja: Krzeszyce

Re: Westegate

Post autor: rzemyk34 » ndz cze 05, 2011 22:27

czyli to że śruba na westegate jest za mocno "rozkręcona" (tak jak mówiłem, zostało ok 0,5 cm do końca regulacji) to znaczy że dawka jest zbyt uboga? za dużo powietrza dmucha turbina? rozumiem mniej więcej o co chodzi ale czy da radę ogarnąć to "na oko"? tj bez podpinania manometru? chodzi mi o to że nie mam jak się bawić a mechanikowi też za mocno nie chcę truć :ass: . Jak miałem golfa to wszystko było łatwiejsze. Tj bardzo podobne ale przy golfie było jakoś łatwiej


Co powiecie na mojego kozak golfa?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175337

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Westegate

Post autor: Michał_1977 » ndz cze 05, 2011 22:42

rzemyk34 pisze:to znaczy że dawka jest zbyt uboga?
Dawki w to nie mieszajmy (układ paliwowy),trzymaj się tego,co było ruszane :chytry:
rzemyk34 pisze: śruba na westegate jest za mocno "rozkręcona"
Może przeładowywać :bajer:
rzemyk34 pisze:da radę ogarnąć to "na oko"? tj bez podpinania manometru?
Raczej niemożliwe.Można bawić się metodą prób i błędów,ale nigdy nie będziesz miał pewności,że jest O.K. :bajer:
Ciśnienie doładowania dla silnika AAZ-0,60-0,83bar


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
rzemyk34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:05
Lokalizacja: Krzeszyce

Re: Westegate

Post autor: rzemyk34 » ndz cze 05, 2011 22:59

silnik to xud9te. To jest silnik citroena z Xsary 1.9 TD z99roku


Co powiecie na mojego kozak golfa?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175337

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Westegate

Post autor: Michał_1977 » pn cze 06, 2011 07:15

Nie ważne.Zasada działania jest podobna luba taka sama.
Jak ruszasz tą sztangą,to dźwignia przy części gorącej turbiny porusza się?
Może być ciężko,ale powinna się płynnie poruszać :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
rzemyk34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:05
Lokalizacja: Krzeszyce

Westegate

Post autor: rzemyk34 » pn cze 06, 2011 07:38

porusza się. Ta gorąca część jest właśnie zregenerowana. Jestem ciekawy tylko czy przy montażu jej są jakieś triki. Czy po zamontowaniu na gotowo sztangę trzeba jakoś regulować. Bo turbina oddana była do regeneracji bez jej zimnej części co znaczy, że trzeba było zdjąć sztangę z zapadki w turbinie


Co powiecie na mojego kozak golfa?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175337

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Westegate

Post autor: Michał_1977 » pn cze 06, 2011 09:01

Jeżeli gruszka została zdjęta razem z sztangą,to nie powinno to wymagać żadnej regulacji,no chyba,że już coś tam kręciłeś...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
rzemyk34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:05
Lokalizacja: Krzeszyce

Re: Westegate

Post autor: rzemyk34 » pn cze 06, 2011 09:10

rzemyk34 pisze:Więc jak jest z tą regulacją cięgna westegate?
czy kręcenie w prawo bądź lewo coś zmienia?

nie dotykałem gruszki. Jedynie mechanik coś kręcił przy sztandze. Po montażu pojeździłem weekend a następnie oddałem go z powrotem do niego gdyż wydawało mi się że turbina łapie za wysoko. Tj przy ok 2tys obrotów nie było jej czuć. Teraz samochód jedzie w miarę ok ale prawdziwego "buta" czuć od 3tys. Jeśli to jest normalne to zostawiam.


Co powiecie na mojego kozak golfa?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175337

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Westegate

Post autor: Michał_1977 » pn cze 06, 2011 10:20

rzemyk34 pisze:czy kręcenie w prawo bądź lewo coś zmienia?
Tak.Zmienia ciśnienie doładowania.
rzemyk34 pisze:nie dotykałem gruszki. Jedynie mechanik coś kręcił przy sztandze.
To niech teraz stanie na wysokości zadania i poprawi,to co skopał...po jaką chorobę on to ruszał? :chytry:
rzemyk34 pisze:prawdziwego "buta" czuć od 3tys. Jeśli to jest normalne to zostawiam.
Raczej nienormalne,bo sąsiad ma Passata 1,9TD z taką suszarką i strzał jest od 2500rpm.
Jeśli pompa wtryskowa nie była ruszana lub rozrząd,to trzeba ustawić to nieszczęsne ciśnienie i będzie gitara.
Wirnik w suszarce obraca się leciutko po przekręceniu palcami? :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
rzemyk34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:05
Lokalizacja: Krzeszyce

Westegate

Post autor: rzemyk34 » pn cze 06, 2011 10:45

Tak. Wirnik obraca się tak jak należy, nie ma luzów. Kurcze mechanior taki raczej od zmiany rozrządu czy półośki. Nie wiem czy ma konkretny sprzęt bo tego. Mogę prosić o poradę jak regulować to cięgno? Gdzie wpiąć manometr? Myślałem o tym wężyku z IC do pompy wtryskowej (zaznaczony na zdjęciach). Może być od pompki do roweru?
Obrazek Obrazek


Co powiecie na mojego kozak golfa?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175337

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Westegate

Post autor: Michał_1977 » pn cze 06, 2011 12:08

rzemyk34 pisze:Myślałem o tym wężyku z IC do pompy wtryskowej
Może być.Załóż jakiś trójnik i długi wężyk aż do kabiny.Na końcu manometr i heja na drogę.
rzemyk34 pisze:Może być od pompki do roweru?
Najlepszy jest taki do 2 barów i żeby zaznaczone dziesiątki bara (kreski),wtedy będziesz miał dokładny odczyt.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
rzemyk34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:05
Lokalizacja: Krzeszyce

Re: Westegate

Post autor: rzemyk34 » pn cze 06, 2011 12:23

rzemyk34 pisze: Mogę prosić o poradę jak regulować to cięgno?

Kręcenie w którą stronę co powoduje? Wkręcając zwiększa ciśnienie czy zmniejsza? Czy na tym cięgnie można ustawić żeby turbina dawała "kopa" przy określonych obrotach?
Czy dobrze wydaje mi się, że osoba na filmiku poniżej ustawia klapkę na maksymalnie zamkniętą a następnie reguluje długość cięgna tak żeby pasowało na bolec dźwigni? Czy to jest właściwy sposób regulacji?

" onclick="window.open(this.href);return false;

Poniżej jest zdjęcie kkk k03 z kolektorem u ładne ujęcie cięgna. Może na podstawie tego zdjęcia, oczywiście jeśli ktoś mi wytłumaczy, zrozumiem jak ustawić to cięgno. Chodzi mi o położenie zapadki od klapki.
Obrazek


Co powiecie na mojego kozak golfa?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175337

Awatar użytkownika
rzemyk34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:05
Lokalizacja: Krzeszyce

Westegate

Post autor: rzemyk34 » pn cze 06, 2011 13:55

Ok. Wiem już, że skrócenie tego cięgna powoduje zwiększenie ciśnienia doładowania. Może mechanik od traktorów skręcił je za mocno przez co turbina łapie ok 3tys? Jak to jest? Czy przez źle ustawione ciśnienie doładowania silnik może się grzać za mocno przy dłuższej jeździe z prędkością ok 140km/h? Chodzi o autostrady. Problem jest uporczywy gdyż w lipcu/sierpniu chcę jechać na urlop do Francji, ojczyzny cytryny :helm:


Co powiecie na mojego kozak golfa?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175337

Awatar użytkownika
rzemyk34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:05
Lokalizacja: Krzeszyce

Westegate

Post autor: rzemyk34 » wt cze 07, 2011 13:14

a tak na chłopski rozum. Jak jest za duże ciśnienie doładowanie to zawór otwiera się później. Czyli zaczyna dmuchać ok 3tys jak u mnie. Wystarczy "rozkręcić" tj przedłużyć cięgno żeby ciśnienie zmalało i wtedy turbina będzie dmuchała wcześniej. Dzisiaj zamontuje manometr od pistoletu do pompowania kół i będę wiedział ile dmucha przy jakich obrotach. Może ktoś mi wytłumaczyć czy dobrze rozumuje?


Co powiecie na mojego kozak golfa?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175337

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości