Spalanie i olej

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
urma1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 28, 2010 22:55
Lokalizacja: Śląsk

Spalanie i olej

Post autor: urma1 » sob cze 04, 2011 22:00

Pozdrawiam bardzo serdecznie
Panowie jako że moja znajomosć i wiedza na temat motoryzacji jest baaardzo skąpa to proszę powiedzcie jak to jest z tym olejem bo po przejechaniu około 16000 tys. trzy razy dolewałem olej w łącznej ilosci 900ml . czy to jest dużo czy nie, czy to oznacza że jakies problemy z silnikiem
przegląd dopiero mam w styczniu. Oczywiscie wycieku nie ma najmniejszego a jego obecny przebieg to prawie 148 tys. MK5 z 2006r.
Auto posiadam od stycznia 2010 i w zeszłym roku na A4 troszke może pociskałem za fest bo Golfik pomykał sobie na 6-tym biegu nawet 190 km/h , czy to mogło mieć jakis wpływ ?
jesli nie ten dział to prosze o przeniesienie tematu :smirk:



Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Spalanie i olej

Post autor: Quintus » ndz cze 05, 2011 06:16

To nie jest dużo, raczej stnadard, chociaż nie podałeś jaki to silnik, zamiast dolewać, wypada go po przebiegu około 10k całkowicie wymienić :bigok:

Rozumiem, że nie 16000tys. a 16 tys.



Awatar użytkownika
urma1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 28, 2010 22:55
Lokalizacja: Śląsk

Re: Spalanie i olej

Post autor: urma1 » ndz cze 05, 2011 13:16

Qui pisze:To nie jest dużo, raczej stnadard, chociaż nie podałeś jaki to silnik, zamiast dolewać, wypada go po przebiegu około 10k całkowicie wymienić :bigok:

Rozumiem, że nie 16000tys. a 16 tys.
kol.Qui silnik to 1,9 TDI / 77KW i piszesz że to raczej standart ale jak tak słucham innych to mówią że im wcale nie bierze oleju i oni nie dolewają ale też nie mówią ile w roku zrobią km. piszesz jeszcze że po przebiegu 10k całkowicie wymienić ale olej to longlive Shell na 30k lub wymiana po dwóch latach tak mnie poinformował mechanik po wymianie oleju w styczniu 2010, ja na nim zrobiłem te niecałe 16tys.
No nie wiem czy się mam już czym martwić czy nie http://www.youtube.com/watch?v=Jf0KNF9nhB8 link do niego
dzięki za odpowiedź-i



Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Spalanie i olej

Post autor: Quintus » ndz cze 05, 2011 13:37

nie beirze nic oleju, pali 3l przy pełnym bucie i leci 270kmh pod górkę :grin:
TDI szczególnie PD ma to do siebie, ze zawsze jakiś tam olej wciagnie, dopóki są to wielkości rzedu niecałego litra na 10k, to naprawdę szkoda sobie zawracać tym głowę. Co do zaleceń longlive to się eni wypowiadam, pewnie chodzi o normę 507? nie znam się, ine wiem jaki jest zalecany interwał wymiany. Jeżdżenie dynamiczne zawsze wpłynie na większe zużycie oleju silnikowego, to tez jest normalne.



Awatar użytkownika
urma1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 28, 2010 22:55
Lokalizacja: Śląsk

Re: Spalanie i olej

Post autor: urma1 » ndz cze 05, 2011 14:39

Barzdo dziękuję Ci kol. Qui :grin: własciwie dałes mi wyczerpującą odpowiedź no i może faktycznie, nie zawsze warto się stosować do zaleceń producenta a tu sie to odnosi do oleju
Jeszcze raz dzięki bo i spokój mój troszke wiekszy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości