Mk5 1.9 105PS Problemy z mocą.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Mk5 1.9 105PS Problemy z mocą.

Post autor: ŁukaszMan » czw cze 02, 2011 17:09

Witam.
Mam w moim MK5 taki problem:
2 dni temu zaświeciła się kontrolka CHECK. Auto wcześniej delikatnie przymulało w granicach 2tyś obr. przy delikatnym przyśpieszaniu. Przy większych przyśpieszeniach nie było to odczuwalne. Wyjąłem przepustnice i zawór EGR. Wygladały w środku jak komin tyle syfu tam było. Wyszyściłem to wszystko i po założeniu auto nie dusiło się w tym przedziale 2tys. Jednak po zrobieniu 30km samochód przestał ciągnąć. Bez względu na bieg i prędkość. Przyśpiesza jak 1.0 w benzynie. Stracił ducha. Nie mam możliwosci na chwile obecną podpiąć go pod kompa. Dlatego pytam was czy po tym co opisałem mozna wywnioskować przyczyne usterki?
z góry dzieki za odpowiedź.



Awatar użytkownika
lupo4801
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 21:39
Lokalizacja: ROW

Re: Mk5 1.9 105PS Problemy z mocą.

Post autor: lupo4801 » czw cze 02, 2011 20:40

ŁukaszMan pisze:Witam.
Mam w moim MK5 taki problem:
2 dni temu zaświeciła się kontrolka CHECK. Auto wcześniej delikatnie przymulało w granicach 2tyś obr. przy delikatnym przyśpieszaniu. Przy większych przyśpieszeniach nie było to odczuwalne. Wyjąłem przepustnice i zawór EGR. Wygladały w środku jak komin tyle syfu tam było. Wyszyściłem to wszystko i po założeniu auto nie dusiło się w tym przedziale 2tys. Jednak po zrobieniu 30km samochód przestał ciągnąć. Bez względu na bieg i prędkość. Przyśpiesza jak 1.0 w benzynie. Stracił ducha. Nie mam możliwosci na chwile obecną podpiąć go pod kompa. Dlatego pytam was czy po tym co opisałem mozna wywnioskować przyczyne usterki?
z góry dzieki za odpowiedź.

Stawiam na EGR nie domyka się, sprawdż czy nie kopci na czarno, zamiast czystego powietrza pobiera spaliny a w nich brak tlenu, stąd muli. Kiedyś w swoim zatkałem te małe otworki bo walił olejem przez nie i mulił. Membrana nie pracowała jak powinna, z opóżnieniem.



Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Mk5 1.9 105PS Problemy z mocą.

Post autor: ŁukaszMan » sob cze 04, 2011 12:10

witam.
Usterka została usunieta. Okazało sie że pękł wąż dolny od intercoolera i najwidoczniej to powodowało róznice cisnien.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości