TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY. REGULAMIN STR 116.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
-RAF-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt mar 23, 2010 20:17
Lokalizacja: POLSKA

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: -RAF- » śr cze 01, 2011 21:06

bladzio1 kupiłeś regenerowana? Jeżeli mozna wiedziec to i le cię kosztowała pompa i jej wymiana?



Awatar użytkownika
Vaco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 23:21
Lokalizacja: Wrocław

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Vaco » czw cze 02, 2011 00:23

Panowie, mam nadzieję, że wniosę coś dobrego do naszych problemów... Zadzwoniłem do kolesia, który w miare zna się na rzeczy, opowiedziałem mu co i jak i zasugerowałem, że to może mapa, ale on twierdzi, że z samoprzestawieniem mapy to nie tak łatwo... Za to co usłyszałem? Oringi na pompowtryskach na 95%... Ten kumpel ma T5 i miał identyczne problemy jak my, czy zimny czy ciepły zawsze problem, ale jak już zapalił to później na dotyk... Jest sposób, żeby to zdiagnozowac. Jutro sprawdzę i dam znak-sygnał.



Awatar użytkownika
-RAF-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt mar 23, 2010 20:17
Lokalizacja: POLSKA

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: -RAF- » czw cze 02, 2011 08:51

Vaco niestety mój nie jest na pompowtryskiwaczach :-(



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: JacekB » czw cze 02, 2011 10:27

Vaco pisze:Panowie, mam nadzieję, że wniosę coś dobrego do naszych problemów... Zadzwoniłem do kolesia, który w miare zna się na rzeczy, opowiedziałem mu co i jak i zasugerowałem, że to może mapa, ale on twierdzi, że z samoprzestawieniem mapy to nie tak łatwo... Za to co usłyszałem? Oringi na pompowtryskach na 95%... Ten kumpel ma T5 i miał identyczne problemy jak my, czy zimny czy ciepły zawsze problem, ale jak już zapalił to później na dotyk... Jest sposób, żeby to zdiagnozowac. Jutro sprawdzę i dam znak-sygnał.

Czekamy!


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
bladzio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn paź 13, 2008 09:45
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: bladzio1 » czw cze 02, 2011 10:47

-RAF- pisze:kupiłeś regenerowana? Jeżeli mozna wiedziec to i le cię kosztowała pompa i jej wymiana?
Pompiarz po rozebraniu pompy stwierdził, że jest juz tak wyrobiona (oczywiście od jakości naszych paliw), że on nie podejmuje się jej ponownego złożenia, bo może się posypać podczas pierwszego uruchomienia. Powiedział, że naprawa powinna się zamknąć w kwocie 3,5 tyś pln. Jak to usłyszałem to mało z krzesła nie spadłem :shock: Po znajomości znalazłem używkę na szrocie za 600 pln (prawie 6 używanych bym kupił za cenę naprawy mojej) a za przełożenie zapłaciłem 250pln, czyli razem 850pln ale jest OK i oby tak zostało.
Ps. Ta moja pompa faktycznie musiała być w kiepskim stanie, bo na tej auto ma jeszcze większego kopa niż miało i jest to na prawde odczuwalne już po pierwszej jeździe :D



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: ronuch » czw cze 02, 2011 14:03

bladzio1 pisze:
-RAF- pisze:kupiłeś regenerowana? Jeżeli mozna wiedziec to i le cię kosztowała pompa i jej wymiana?
Pompiarz po rozebraniu pompy stwierdził, że jest juz tak wyrobiona (oczywiście od jakości naszych paliw), że on nie podejmuje się jej ponownego złożenia, bo może się posypać podczas pierwszego uruchomienia. Powiedział, że naprawa powinna się zamknąć w kwocie 3,5 tyś pln. Jak to usłyszałem to mało z krzesła nie spadłem :shock: Po znajomości znalazłem używkę na szrocie za 600 pln (prawie 6 używanych bym kupił za cenę naprawy mojej) a za przełożenie zapłaciłem 250pln, czyli razem 850pln ale jest OK i oby tak zostało.
Ps. Ta moja pompa faktycznie musiała być w kiepskim stanie, bo na tej auto ma jeszcze większego kopa niż miało i jest to na prawde odczuwalne już po pierwszej jeździe :D

wiec jednak moja diagnoza byla trafna!


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
lupo4801
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 21:39
Lokalizacja: ROW

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: lupo4801 » czw cze 02, 2011 17:38

-RAF- pisze:Vaco niestety mój nie jest na pompowtryskiwaczach :-(
Na pompie VP też da się ustawić. Jak ktoś w pobliżu ustawie.
Ostatnio zmieniony pn cze 13, 2011 21:25 przez lupo4801, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
-RAF-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt mar 23, 2010 20:17
Lokalizacja: POLSKA

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: -RAF- » czw cze 02, 2011 17:44

Mi powiedział ze moja jeszcze nie kwalifikuje sie do wymiany-odpukać-



Awatar użytkownika
Vaco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 23:21
Lokalizacja: Wrocław

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Vaco » pt cze 03, 2011 11:29

Kurcze, drogi ten interes z pompą. Ja dzisiaj jadę dopiero przeprowadzic diagnozę i po tym co tu przeczytałem, mam nadzieję, że to jednak te oringi bo łączny koszt razem z wymianą to ok. 400zł. Słyszałem, że kompletna regeneracja pompy z orginalnymi częściami bosha kosztuje jakieś 2tys, ale i to jest kosmiczna cena jak dla mnie. Bladzio a Ty po zakupie tej pompy sprawdziłeś ją jakoś przed włożeniem? Pytam na wszelką ewentualnośc bo głupio by było kupic taką co przejedzie np 5tys km i padnie...:/



Awatar użytkownika
bladzio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn paź 13, 2008 09:45
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: bladzio1 » pt cze 03, 2011 15:07

Vaco pisze:a Ty po zakupie tej pompy sprawdziłeś ją jakoś przed włożeniem? Pytam na wszelką ewentualnośc bo głupio by było kupic taką co przejedzie np 5tys km i padnie...:/
Nie sprawdzałem bo była wyjęta wcześniej z jeżdzącego samochodu i goście ją sprawdzali w trakcie jazdy, przed wyjęciem. Bez rozebrania jej na części nie da rady sprawdzić w jakim stanie są podzespoły w środku. Mam nadzieje, że pojeździ u mnie długo.



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: ronuch » pt cze 03, 2011 15:47

vaco to ty masz w koncu pd czy vp? jesli masz pd to masz oringi na pd ale nie masz takiej pompy jak kol bladzio1 tylko masz pompe tandem - ta pompe za 1000zl powinienes kupic nowa (jej nie naprawiaja) a jesli masz vp to masz pompe wtryskowa ale nie masz oringow na wtryskach!


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

duszek000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob sie 28, 2010 15:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: duszek000 » sob cze 04, 2011 09:43

Mam taki problem, teraz jak jest już ciepło auto, rano słabo pali czasami nawet nie za pierwszym razem. Sprawdzałem świece które wymieniłem przed zimą i wszystkie grzeją, jednak te przewody które są podpięte do świec, po przekręceniu kluczyka nie działają i automatycznie świece które grzeją nie robią pożytku. Słyszałem o jakimś czujniku temperatury, który trzeba chyba odpiąć, ale nie umie teraz tego tematu znaleźć. Ktoś pomoże???



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » ndz cze 05, 2011 16:34

Witam,
świece które wymieniłem przed zimą i wszystkie grzeją, jednak te przewody które są podpięte do świec, po przekręceniu kluczyka nie działają i automatycznie świece które grzeją nie robią pożytku.
dlatego nie ma pożytku z kabli, ponieważ jest ciepło na podwórku, a świece zaczynają grzać w temperaturze po niżej +5 stopni. Także to nie przyczyna, sprawdź na krótko czy świece pobierają prąd.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
Vaco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 23:21
Lokalizacja: Wrocław

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Vaco » pn cze 06, 2011 05:46

Witam Panowie! Po wizycie u speca dowiedziałem się, że... Pompowtryski mieszczą się w normie, wartości na kompie nie przekraczają +/- 0,7 na wolnych obrotach. Niestety nie było czasu ani orginału mapy, aby to porównac na innych momentach obrotowych i dopiero po środzie mam wpaśc na dokładne oględziny i analizę... Powiem Wam, że gdyby nie to, że to wszystko po znajomości to już bym na te wszystkie analizy stracił kupę kasy:/. Ronuch, może dziwnie zabrzmi to pytanie, ale czy nie na każdych pompowtryskiwaczach są oringi? Nie jestem aż tak obcykany i stąd to pytanie... Znalazłem faktycznie pompy, nówki w tej cenie i gdyby to była ta pompa za 1000pln to za nową z ciężkim bólem serca, ale jakoś bym to przeżył. Spec natomiast twierdzi, że to raczej nie może byc pompa bo za każdym razem by źle palił i że to raczej problem mapy. Troszkę mnie to wpienia bo to "raczej" to nie napewno i już to wiele razy słyszałem. Nie mniej jednak napiszę oczywiście tuż po "mapowaniu" co i jak... Co do świec to tomek ma rację. Nie działają teraz na bank bo jest poprostu ciepło delikatnie mówiąc.



Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości