EGR out - wrazenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

EGR out - wrazenia

Post autor: Detektor » ndz maja 29, 2011 18:52

rybaka669 pisze: czy po usunięciu klapy gaszącej potrzebne jest mi n239??
nie jest ale po co chcesz się pozbyć klapy gaszącej ? będzie Ci telepało budą przy gaszeniu prawdopodobnie,
czy naprawde aż tak zbędna jest Ci klapa gasząca ?


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
rybaka669
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 12:43
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: rybaka669 » ndz maja 29, 2011 20:37

Detektor Klapa mi nie przeszkadzała ale zmieniłem kolektor na ten od arl a Egr z ahf nie pasuje po za tym zrobiłem juz flansze i szczerze to nie przeszkadza mi to jak on gaśnie, tym bardziej ze stawiam na moc w aucie a nie na konmfort bo i tak go juz dawno zatraciłem;] także mam nadzieje ze nic sie nie stanie jak pozbylem sie tego n239 ?? czy ten grzybek odpowiada tylko za sterowanie klapa gaszącą??



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

EGR out - wrazenia

Post autor: Detektor » ndz maja 29, 2011 22:02

rybaka669 pisze:czy ten grzybek odpowiada tylko za sterowanie klapa gaszącą??
właśnie sam tego nie wiem bo jeszcze nigdy nie otkręcałem EGR-a i nie wiem czy tam gdzieś jeszcze idzie
inny przewód instalacji podciśnienia no ale skoro pozbywasz się go wogóle to czy to ma teraz jakieś znaczenie ?
Po za tym nawet jeżeli po wszystkim wykasujesz błąd to i tak będzie Ci go nadal wywalać bo musiałbyś
wszystko wyłączyć w sofcie ale w samej jeżdzie napewno w niczym nie będzie Ci to przeszkadzać i nie
odczujesz żadnej różnicy.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
rybaka669
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 12:43
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: rybaka669 » pn maja 30, 2011 17:45

no i masz racje przebujałem dzisiaj 300km i nie było problemu. błąd jest ale nie przeszkadza w jeździe. auto nie wpada w tryb awaryjny co najważniejsze. czyli n239 niepotrzebne już;]



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

EGR out - wrazenia

Post autor: Detektor » pn maja 30, 2011 18:30

rybaka669 pisze:no i masz racje przebujałem dzisiaj 300km i nie było problemu. błąd jest ale nie przeszkadza w jeździe. auto nie wpada w tryb awaryjny co najważniejsze. czyli n239 niepotrzebne już;]
i co wywaliłeś wogóle EGR-a ? póżniej tak na spokojnie w pamięci próbowałem sobie przypomnieć jak to wygląda
i tam idą 2 wężyki podciśnieniowe jeden do grzybka czyli EGR o którym wspomniałeś a drugi idzie do gruszki
która steruje klapą gaszącą. Co robiłeś z wężykami, N239 i N18 też wywaliłeś z pod maski ?


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
rybaka669
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 12:43
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: rybaka669 » pn maja 30, 2011 21:58

wyrzuciłem cały egr i n239 a te wezyki co zostały to zaslepiłem. i narazie cacy;]



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

EGR out - wrazenia

Post autor: Lampart » śr cze 01, 2011 20:54

dziś mi przyszła blaszka do zaślepienie Egru zaślepić to sobie sam zaslepię ale tak myśle nad wyczyszczeniem kolektora dolotowego- słuchajcie ile by kosztowało wyczyszczenie kolektora w warsztacie?


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
rybaka669
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 12:43
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: rybaka669 » śr cze 01, 2011 21:18

z tego co czytałem gdzies na forum to ktos zapłacił 100zł w warsztaciie ale jak dla mnie to grubo za dużo. spokojnie zrobisz to samemu na auto myjni za pare złociszy.



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

EGR out - wrazenia

Post autor: Lampart » śr cze 01, 2011 21:24

zaraz zaraz na jakiej automyjni? przecież kolektor dolotowy trzeba wyjąć z samochodu


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
rybaka669
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 12:43
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: rybaka669 » śr cze 01, 2011 23:20

no tak odkręć i wyjmij i podjedz na automyjnie a myjka ciśnieniową ładnie wszystko wypłuczesz i do tego druciak do butelek;]



tomato20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: sob paź 25, 2008 13:24
Lokalizacja: Olsztyn / Malbork
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: tomato20 » pt cze 03, 2011 19:28

Lampart, koledzy dobrze radzą :helm: bo się znają. Jeśli nigdy tego nie robiłeś, a w dolocie masz dużo syfu który się kruszy i jest ryzyko że wpadnie w kanał głowicy to lepiej pojedz do jakiegoś warsztatu i niech Ci wyczyszczą, przy okazji może wyczyszczą kanały w głowicy i wtedy to już będziesz :jezor:


zapraszam serdecznie - www.galeria-tu.pl

Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

EGR out - wrazenia

Post autor: zimnylech » wt cze 28, 2011 17:14

nie licz na myjke cisnieniowa bo nie da rady, egr i kolektor fatwo wyjac ,duzo jest roboty z czyszczeniem bo tam praktycznie smola sie zrobila, ale kazdy da rade, ja jutro czyszcze 3 w ciagu 6 miesiecy :banghead:
kolektor wypalam palnikiem


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Artiks
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 06, 2007 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: Artiks » wt cze 28, 2011 18:59

Jaką wartość trzeba wpisać w adaptacji 003 dla PD??



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: Lampart » wt cze 28, 2011 20:16

zimnylech pisze:nie licz na myjke cisnieniowa bo nie da rady, egr i kolektor fatwo wyjac ,duzo jest roboty z czyszczeniem bo tam praktycznie smola sie zrobila, ale kazdy da rade, ja jutro czyszcze 3 w ciagu 6 miesiecy :banghead:
kolektor wypalam palnikiem
w tym samym silniku 3 raz w ciągu 6 miesięcy? co Ty robisz 100 tys rocznie czy jak? ja planuje w sierpniu oddać do znajomego mechaniki mojego Golfa na czyszczenie kolektora z egr i zaślepienie egru od razu zaśpiewał 100 zl za tą usługę ( blaszke do zaślepienia ja mam zakupiona na allegro - 1mm )


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości