Golf 1.9 TDI problem po wlaniu paliwa z niewiadomego pochod

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Tobi51290
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 20:31
Lokalizacja: Żeleźno

Golf 1.9 TDI problem po wlaniu paliwa z niewiadomego pochod

Post autor: Tobi51290 » sob maja 28, 2011 15:28

Witam Panowie.... Golf 1.9 TDI 1Z
Ostatnio kupiłem od znajomego ropy tak po "znajomości" spuszcza ja z autobusu. Wlałem tą ropę (błąąąd :panna: ) i tu sie zaczął koszmar...
Samochód był rozgrzany i w baku było trochę noramlnej ropy (z CPN) także nie czułem różnicy pojechałem nad jeziorko spedziłem tam trochę czasu- samochód ostygł. I juz miał ciężko zapalić (przekręcił pare razy) dodam że mam golfa 2 lata i nawet w zimę pali od strzała zawsze!! Na drugi dzień wsiadam do samochodu próbuję odpalić a tu nic... kręci kreci i nic po kilku dłuuuugich próbach tylko lekko sie odezwał załapał jakby na 2 gary i gasł po 10 sekundach (kopcił na biało). Myślałem że sie zapowietrzył więc wraz z kolegą postanowiliśmy go odpalić na zaciąg i zapalił po jakimś czasie co prawda nie chodził tak jak należy ale nie gasł. Dopiero jak się dobrze rozgrzał było wszystko ok i odpalał od strzała. Postanowiłem spuscić tą badziewną rope przez otówr od pompki paliwa w bagazniku... Spuściłem tyle ile sie dało ropy i nalałem normalnej. Oczywyście po ostygnięciu samochód nie chciał zapalić mało tego znowu się zapowietrzył... Znowu odpalanie na zapych i znowu zapalił z bólem mimo że juz na normalnym paliwie. Postanowiłem zrobic ze 20 km zeby się rozgrzał i zaciągnął normalnej ropy. Dojechałem do domu postawiłem i poczekałem aż ostygnie... Próbuję odpalic i co?? I znowu nie odpala. W przewodach jest paliwo bez pęcherzyków powietrza. Tragedia jakaś.

Wiem że to moja wina i moja głupota bo jak sie leje syf to potem sie tak ma... Ale teraz to moge sobie tylko tak mówić... Dzisiaj moze zaciągne go do mechanika o ile tan bedzie miał czas. Ale pisze tego posta z ciekawości co Wy Panowie o tym myślicie? Czy to mozliwe że tamta ropa była z wodą i ta woda ciągle jest w układzie? Czy moze wtryski się zapchały? Jeśli ktoś by miał jakiś pomysł albo radę to z góry dziękuje.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Golf 1.9 TDI problem po wlaniu paliwa z niewiadomego pochod

Post autor: To_mas » sob maja 28, 2011 15:36

kup ropy do karnistra czy jakiejś bańki wsadź przewód zasilający pompę do bańki zapal i niech trochę pochodzi na tej ropie z CPN'u :) potem zostaw jak poprzednia by silnik ostygł i sprawdź :)
będziesz miał wtedy rozeznanie czy to faktycznie złe paliwko.



Tobi51290
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 20:31
Lokalizacja: Żeleźno

Golf 1.9 TDI problem po wlaniu paliwa z niewiadomego pochod

Post autor: Tobi51290 » sob maja 28, 2011 16:58

Tak tylko od czasu jak wlałem to złe paliwo to żeby odpalić musi mnie ktoś ciągać... Być moze to inna przyczyna ale przed wlaniem tego badziewia nic poprostu nic nie wskazywało że mógłby byc najmniejszy problem z odpaleniem.



Tobi51290
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 20:31
Lokalizacja: Żeleźno

Golf 1.9 TDI problem po wlaniu paliwa z niewiadomego pochod

Post autor: Tobi51290 » ndz maja 29, 2011 21:42

To_mas, Mechanik powiedział że zrobi to samo i że nalanie do baku normalnego paliwa nic nie zmienia. Powiedział ze ropa musiała być z woda. I że wymiana filtra i czyszczenie pompy być może wtrysków...



Awatar użytkownika
dj_k2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt maja 13, 2011 18:02
Lokalizacja: Toruń

Golf 1.9 TDI problem po wlaniu paliwa z niewiadomego pochod

Post autor: dj_k2 » pn maja 30, 2011 14:05

Również chciałem zaproponować wymianę filtra paliwa na początek nie zaszkodzi na przyszłość. Koszt to zaledwie 30 zł a problem może ustąpić. Jak nie ustąpi to chociaż będziesz miał nowy filtr i jeden problem mniej do rozwiązania.


... Każdy problem z założenia daje się rozwiązać ...

Tobi51290
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 20:31
Lokalizacja: Żeleźno

Golf 1.9 TDI problem po wlaniu paliwa z niewiadomego pochod

Post autor: Tobi51290 » śr cze 01, 2011 00:12

He jednak koszty naprawy będą duuuzo większe. Okazało się że pompa wtryskowa nie uzyskuje odpowiedniego ciśnienia. Szlag ją trafił przez to "paliwo" z wodą. (pewnie przez to ze nie było odpowiedniego smarowania). Wystarczyło 30 km na tym syfie. Teraz albo regeneracja albo używka, ale raczej używka. No cóż za głupotę się płaci... :banghead:



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Golf 1.9 TDI problem po wlaniu paliwa z niewiadomego pochod

Post autor: perki » śr cze 01, 2011 00:18

dziwne ze pompa tak szybko sie pospula ... znam ludzi co leja wszystko co im wpadnie w rece po taniosci , mieszaja a poczciwa pompa przepala wszystko jak leci juz kilkadziesiat tys km



Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Golf 1.9 TDI problem po wlaniu paliwa z niewiadomego pochod

Post autor: Bula88 » śr cze 01, 2011 04:56

lolex pisze:widzisz jednak stara poczciwa pompa poda wszystko i silnik spali wszystko. Nawet sam TD spali cos co mu w przeszkadza a jednak TDI to TDI nie potrafi potrzebje smarownia to taka moja mala opinia
jestem troche zaskoczony aby po 30km jazdy na niewiadomym paliwie pompa sie rozsypala. Osobiscie znam ludzi co do 1z'ow afn'ow leja co popadnie i smigaja az milo. Albo to paliwo bylo mega syfem albo pompa juz byla na wykonczenu a ta ropa tylko jej "pomogla"



Awatar użytkownika
dj_k2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt maja 13, 2011 18:02
Lokalizacja: Toruń

Golf 1.9 TDI problem po wlaniu paliwa z niewiadomego pochod

Post autor: dj_k2 » śr cze 01, 2011 08:13

Mogło być tak że pompa już wcześniej miała problemy a kiepskie paliwko ją tylko dobiło i dało efekt końcowy.
Podejrzewam że prędzej czy później na normalnym paliwie też by padła.

A może "znajomy" chciał ci psikusa wyciąć i na przykład rozmieszał paliwko z cukrem albo jakimś innym badziewiem.
Nikogo nie oskarżam ale Polacy mają dziwną przypadłość "Nie ważne żebym Ja miał dobrze, ważne by sąsiad miał gorzej" :kac:


... Każdy problem z założenia daje się rozwiązać ...

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Golf 1.9 TDI problem po wlaniu paliwa z niewiadomego pochod

Post autor: munior » śr cze 01, 2011 10:04

Tobi51290 pisze:He jednak koszty naprawy będą duuuzo większe. Okazało się że pompa wtryskowa nie uzyskuje odpowiedniego ciśnienia. Szlag ją trafił przez to "paliwo" z wodą. (pewnie przez to ze nie było odpowiedniego smarowania). Wystarczyło 30 km na tym syfie. Teraz albo regeneracja albo używka, ale raczej używka. No cóż za głupotę się płaci... :banghead:
Pisz na pw ,mam dwie sprawne pompy na stanie jakbys chciał
Ostatnio zmieniony śr cze 01, 2011 15:55 przez munior, łącznie zmieniany 1 raz.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Tobi51290
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 20:31
Lokalizacja: Żeleźno

Golf 1.9 TDI problem po wlaniu paliwa z niewiadomego pochod

Post autor: Tobi51290 » śr cze 01, 2011 12:32

dj_k2, He he wszystkiego można się spodziewać. Chociaż z tego co wiem to on chyba tą ropę komuś gwizdnął i być może nie pierwszy raz więc ten ktoś mógł się zemśić, a na mnie się to odbio;). Co do paliwa to było o wiele rzadsze bo potem sprawdzałem.(nie znam się ale tak wyglądało)
Wychodzi na z tego co Panowie mówią że ta pompa juz musiała być na wykończeniu. Cóż nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło;)



Awatar użytkownika
dj_k2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt maja 13, 2011 18:02
Lokalizacja: Toruń

Golf 1.9 TDI problem po wlaniu paliwa z niewiadomego pochod

Post autor: dj_k2 » śr cze 01, 2011 13:34

Tobi51290 możliwe że i tak było ktoś chciał dać mu nauczkę a zemściło się na tobie.
Moim zdaniem pompa już wcześniej musiała być na dobiciu ale kto to wie co w niej było może faktycznie cukier albo jakiś denaturat i fakt jak piszesz że twoim zdaniem była rzadsza to pompa mogła faktycznie się zatrzeć tyle tylko że woda w normalny sposób z ropą się nie miesza. Mogłeś spuścić w słoik odstawić na półkę i zobaczyć czy się odstoi.


... Każdy problem z założenia daje się rozwiązać ...

Tobi51290
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 20:31
Lokalizacja: Żeleźno

Golf 1.9 TDI problem po wlaniu paliwa z niewiadomego pochod

Post autor: Tobi51290 » pt cze 17, 2011 13:48

He tak więc dla lepszego zobrazowania mojej głupoty i przestrogi dla powiem że naprawa kosztowała mnie 1050zł (pompa, wtryski, i filtr) a "oszczędności" na kupnie badziewia były rzędu hmm 20zł:P
A po za tym jeszcze nie chodzi tak jak trzeba dzisiaj zostawiłem go z powrotem u mechasa bo ledwo co się zbiera i dzisiaj mega problemy z odpalaniem. Mówi ze trzeba go na komputer bo błąd jest.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości