Golf III szarpie silnikiem po odpaleniu... :(

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Alces
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn lut 02, 2009 18:25
Lokalizacja: lubuskie

Golf III szarpie silnikiem po odpaleniu... :(

Post autor: Alces » ndz maja 29, 2011 13:20

Witam.
W moim golfiku pojawił się problem,mianowicie po odpaleniu zimnego silnika strasznie nim szarpie, jakby nie palił na któryś gar.. i do tego przy tym szarpaniu kopci na niebiesko. Po 2-3 minutach to ustaje i silnik chodzi normalnie. Ciepły odpala dobrze. Zimą miałem problemy z odpalaniem ale jak 2-3 razy podgrzałem świece to odpalał normalnie. Czy może to być wina świec lub przekaźnika świec?? Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
norman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 23, 2006 18:22
Lokalizacja: szczecinek
Kontakt:

Golf III szarpie silnikiem po odpaleniu... :(

Post autor: norman » ndz maja 29, 2011 18:16

sprawdz swiece na poczatek i napisz jaki to silnik!



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Golf III szarpie silnikiem po odpaleniu... :(

Post autor: KamilP » wt maja 31, 2011 12:55

Też stawiam na świece miałem takie coś na 4 garze, po wymianie chodzi równiutko. Tylko u mnie to tak chodził jakieś 10 max 15 sekund.



Alces
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn lut 02, 2009 18:25
Lokalizacja: lubuskie

Golf III szarpie silnikiem po odpaleniu... :(

Post autor: Alces » ndz cze 05, 2011 18:56

Witam, szarpanie na jakis czas ustalo ale znów powróciło, tylko że teraz szarpie nim cały czas. Zauważyłem także , że spod korka oleju oraz z bagnetu wydobywa się biały dymek, a jak odkręciłem korek to strasznie dmuchało i rozchlapywało olej :/ Może wiecie co to może być? Silnik to 1z.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Golf III szarpie silnikiem po odpaleniu... :(

Post autor: munior » śr cze 08, 2011 09:15

Alces pisze:szarpanie na jakis czas ustalo ale znów powróciło, tylko że teraz szarpie nim cały czas. Zauważyłem także , że spod korka oleju oraz z bagnetu wydobywa się biały dymek, a jak odkręciłem korek to strasznie dmuchało i rozchlapywało olej :/ Może wiecie co to może być? Silnik to 1z.
Wiemy :grin: skoro to tdi to na pewno nie swiece ,bo i tak nie grzeją ,jeśli chodzi o nierówną pracę i kopcenie na niebiesko to wtryskiwacze sobie sprawdż :chytry: a co dmuchania korkiem i miarką to nic dziwnego przy większych przebiegach


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Alces
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn lut 02, 2009 18:25
Lokalizacja: lubuskie

Golf III szarpie silnikiem po odpaleniu... :(

Post autor: Alces » pn cze 20, 2011 11:00

Wtryskiwacze sprawdzone lecz problem jest nadal, po odpaleniu zimnego silnika gdy tak kuleje jak dodam mu gazu to przy 2 tys obrotów cyka jakis przekaźnik, probóbowałem ręką wyczuć który lecz dokładnie nie wiem...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 208 gości