Lekkie wibracje na biegu jałowym/luzie?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tadziak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 15:25
Lokalizacja: 3city

Lekkie wibracje na biegu jałowym/luzie?

Post autor: tadziak » pt maja 20, 2011 15:33

Witam serdecznie,
Chciałem upewnić się, czy jest normalne, że podczas stania na biegu jałowym lub z wciśniętym sprzęgłem, czuję na aucie lekkie wibracje od silnika (na kierownicy, na drążku skrzyni biegów czy też na drzwiach)? Chodzi mi o takie dosłowne lekkie drgania - nie wiem czy to naturalne przy silniku Diesla?



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Lekkie wibracje na biegu jałowym/luzie?

Post autor: italiano_83 » pt maja 20, 2011 15:58

tadziak pisze:Chciałem upewnić się, czy jest normalne, że podczas stania na biegu jałowym lub z wciśniętym sprzęgłem, czuję na aucie lekkie wibracje od silnika (na kierownicy, na drążku skrzyni biegów czy też na drzwiach)?
O ile drążek zmiany biegów w niektórych przypadka lekko "drży" o tyle drżenie kierownicy czy rezonans na drzwiach to nic normalnego, sprawdź poduszki silnika czy któraś czasem nie jest "wywalona" u uzupełnij opis o rodzaj silnika, moc , oznaczenie, bo TDI jest wiele.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

tadziak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 15:25
Lokalizacja: 3city

Lekkie wibracje na biegu jałowym/luzie?

Post autor: tadziak » pt maja 20, 2011 16:43

Silnik 2.0 TDI, Common Rail, samochód nowy - MK6..

Ale z drugiej strony to wydawało mi się normalne, że w samochodzie 'czuć chodzący silnik'. Czyli w praktyce powinno być w kabinie tak samo, jak gdyby silnik był zgaszony (za wyjątkiem delikatnego ew. dźwięku silnika)?



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Lekkie wibracje na biegu jałowym/luzie?

Post autor: italiano_83 » pt maja 20, 2011 19:38

tadziak pisze:Ale z drugiej strony to wydawało mi się normalne, że w samochodzie 'czuć chodzący silnik'
Jak najbardziej :bigok: Pytanie tylko czy tak samo rozumiemy wyrażenie "drgania" :hmm: Diesel kulturą pracy odbiega od benzyny (mowa o przeciętny "klekocie" a nie silnikach w autach z wyższej półki, bo tam to jest "cisza"). Ja swojego klekota słyszę wyraźnie :hmm: ale nic poza tym, bo pewnie jego dźwięk zagłusza resztę :rotfl: , ale poważnie to kierownica nie powinna drżeć czy też jakieś skrzypienia/trzaski z drzwi, szczególnie w "nowym" MK6 to co najmniej dziwne.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

tadziak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 15:25
Lokalizacja: 3city

Lekkie wibracje na biegu jałowym/luzie?

Post autor: tadziak » pt maja 20, 2011 21:18

No właśnie się obawiam, że to trochę kwestia subiektywna. Porównywałem do Toyoty Corolli (także Diesel) i jest prawie tak samo - tzn. w środku w kabinie czuć delikatne drgania kierownicy, podłokietnika na drzwiach - po prostu silnik 'czuć że chodzi'. Zajrzałem także pod maskę, mój TDI trzęsie się dosyć mocno, ale też podobnie do tego Toyoty (a wydaje mi się że generalnie silniki Toyoty są nieco bardziej 'kulturalne' niż VW).

Zauważyłem też, że w obu samochodach nieznacznie na pracę silnika oraz na te drgania wpływa wciśnięcie sprzęgła - to jest normalne? W moim TDI zauważyłem nawet, że silnik delikatnie rusza się gdy wciskane jest sprzęgło...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 134 gości