Wymiana paska rozrządu - co ile ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Wymiana paska rozrządu - co ile ?

Post autor: czarnyblack » śr maja 18, 2011 10:37

WItam.

Widzialem, ze na forum piszecie, ze nalezy wymieniac w 1.6 td co 60 tys km. Jednak mam pytanie, czy ta informacja jest potwierdzona w jakiejs ksiazce serwisowej, albo czyms takim? Bo jednak wolalbym jakies wiarygodne zrodlo informacji (nie mowie, ze zle mowicie, ale chcialbym sie upewnic). Jezeli jest na to jakis dowod czy mozecie jakas fote z jakiejs ksiazki podeslac? Dodam, ze ja jezdzie juz 76 tys bez zmiany, wiem ze za dlugo, na dniach mam zamiar zmienic, ale chce wiedziec czy potrzebnie.



Awatar użytkownika
kahn91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 22:32
Lokalizacja: Bysław CTU

Wymiana paska rozrządu - co ile ?

Post autor: kahn91 » śr maja 18, 2011 10:50

to jest tylko umowna granica wymiany paska jedne moga być trwalsze inne mniej wiec te 60 tys jest realne.
wiem ze za dlugo, na dniach mam zamiar zmienic, ale chce wiedziec czy potrzebnie.
Jak strzeli i zawory się z tłokami spotkają to będziesz wiedział ze już czas.


Moje małe wozidło viewtopic.php?f=87&t=352273 MK2 by kahn91

michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wymiana paska rozrządu - co ile ?

Post autor: michao » śr maja 18, 2011 11:26

czarnyblack pisze:WItam.

Widzialem, ze na forum piszecie, ze nalezy wymieniac w 1.6 td co 60 tys km. Jednak mam pytanie, czy ta informacja jest potwierdzona w jakiejs ksiazce serwisowej, albo czyms takim? Bo jednak wolalbym jakies wiarygodne zrodlo informacji (nie mowie, ze zle mowicie, ale chcialbym sie upewnic). Jezeli jest na to jakis dowod czy mozecie jakas fote z jakiejs ksiazki podeslac? Dodam, ze ja jezdzie juz 76 tys bez zmiany, wiem ze za dlugo, na dniach mam zamiar zmienic, ale chce wiedziec czy potrzebnie.
ja jezdze spokojnie to i co 90-100 tys wymieniam i nic sie nie dzieje.
Poza tym pasek bardzo latwo zbadac ja to sobie do niego zagladam raz na miesiac czy zbliza sie wymiana czy nie :)



Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Wymiana paska rozrządu - co ile ?

Post autor: czarnyblack » śr maja 18, 2011 11:35

A po czym poznac czy juz na niego czas? Robi sie sparciały ?



Awatar użytkownika
kahn91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 22:32
Lokalizacja: Bysław CTU

Wymiana paska rozrządu - co ile ?

Post autor: kahn91 » śr maja 18, 2011 11:37

wiciera sie i widać ile zostało go od ząbków do górnej jego cześci.


Moje małe wozidło viewtopic.php?f=87&t=352273 MK2 by kahn91

Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Wymiana paska rozrządu - co ile ?

Post autor: DaroD » czw maja 19, 2011 20:13

kahn91, To musial bys natrzaskac nie wiem ile tyk kilometrow zeby ci sie tak widocznie wytarl. I nie jest to umowna granica. W ksiarzkach obslugi jest napisane D,TD co 60tys , TDI co 90( ja wymieniam co 60) czarnyblack, robisz 60kkm i wymieniasz. Nie ma czegos takiego ze po obejrzeniu stwierdzasz czy wymienic czy nie!!!



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wymiana paska rozrządu - co ile ?

Post autor: wesol » czw maja 19, 2011 22:07

To ciekawe czemu w autodacie i innych zrodlach pisza ze wymienia sie powiedzmy co 90 tys ale nalezy sprawdzac/ kontrolowac rozrzad co 15 czy 20 tys km. Ciekawe czmeu w pracy ( w ASO opla) tak robie?? Pewnie tez sobie ktos wymyslil ale ty wiesz lepiej. Co do wymiany ktora producent podaje ze co 90 tys Ty tez wiesz lepiej i robisz po swojemu. Pewnie jestes mądrzejszy od inż. vaga to moze zaprojektuj jakis silnik czy cos i wyslij im projekt. Ja akurat mam kolege po Politechnice Szczecinskiej ktory pracuje wlasnie w biurze projektowym VW. Ja niestety skonczylem tylko uczelnie samochodowa i mam tylko tytuł inż Technik Samochodowych ale pewnie sie myle. Powodzenia życzę.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Wymiana paska rozrządu - co ile ?

Post autor: DaroD » pt maja 20, 2011 20:29

wesol, czego sie tak spinasz, jestesmy tu zeby sobie pomagac ,wymieniac informacjami a nie wyjarzdzac na siebie z aluzjami. Przybastuj troche ok? Jak masz cos do powiedzenia to zrob to normalnie.



Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Wymiana paska rozrządu - co ile ?

Post autor: DaroD » sob maja 21, 2011 17:01

A po za tym nie chodzi tylko o pasek. rolka napinacza jesli jest slabej jakosci ( Jak ktos kupuje czesci z nirzszej pulki ) to moze nie dotrwac do wymiany, wystarczy ze ktos przesadzi z naciagiem paska zebatego i taka tania rolka sie rozsypie.pozdro



Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Wymiana paska rozrządu - co ile ?

Post autor: czarnyblack » pn maja 23, 2011 23:38

No to czytajac to co piszecie dla swietego spokoju zmienie pasek i tyle. Dzieki za odpowiedzi ; ]



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości